فریلنسر برنامه نویسی

فریلنسر برنامه نویسی

programmer 1

فریلنسر شخصی است که یک یا چند مهارت و تخصص داشته و به صورت آزادانه با افراد مختلف همکاری میکند. البته قبلتر در مورد فریلنسر در حامی ورکس مطالب زیادی منتشر شده. اگر میخواهید در مورد فریلنسری بیشتر مطالعه کنید پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه کنید.

در این مطلب علاوه بر اینکه با نحوه برنامه نویسی به صورت فریلنسری آشنا می شوید، از دستمزد برنامه نویس فریلنسر، 10 زبان برنامه نویسی پر استفاده در فریلنسری و همچنین آشنایی مختصری از برنامه نویسی آشنا میشوید. پیشنهاد میکنیم حتما مطلب را تا انتها دنبال کنید.

اما فریلنسر برنامه نویس به زبان ساده شخص برنامه نویسی است که با توجه به تخصص و مهارتی که در زمینه های مختلف برنامه نویسی دارد، میتواند پروژه های مختلف برنامه نویسی را برای کارفرمایان و سایتهای فریلنسری انجام دهد. بد نیست شما اندکی با برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی آشنا شوید.

برنامه نویسی چیست؟

به زبان ساده برنامه نویسی یعنی فرآیند نوشتن، ساخت یا توسعه یک نرم افزار کامپیوتر یا غیر کامپیوتری(تلفن همراه، تبلت و ...) می باشد. این برنامه ممکن است یک برنامه بسیار ساده مانند نرم افزار notepad(نوت پد) سیستم عامل ویندوز باشد؛ یا یک نرم افزار بسیار پیشرفته و سنگین مانند فتوشاپ(Photoshop) یا محیط توسعه Microsoft Visual Studio(مایکروسافت ویژوال استادیو). ممکن است یک بازی گرافیکی بوده و یا حتی ممکن است یک نرم افزار راه انداز قطعات و سخت افزارها باشد.

زبان برنامه نویسی چیست؟

 programmer 2

برای اینکه بهتر زبان برنامه نویسی را درک کنید برای شما مثالی ساده میزنیم. فرض کنید شما میخواهید با پدر خود صحبت کنید. از چه زبانی برای صحبت با او استفاده میکند. مسلما اگر شما ایرانی و فارسی زبان باشید، از زبان فارسی برای صحبت و تعامل با او استفاده میکنید. حال فرض کنید شما به کشور فرانسه میروید و میخواهید با شهروندی از این کشور صحبت کنید، منطقا باید از زبان فرانسوی برای ارتباط و تعامل استفاده کنید. حالا فرض کنید شما میخواهید با کامپیوتر ارتباط و تعامل داشته باشید. اکنون از کدام زبان استفاده میکنید؟ مثلا میخواهیم به تلفن همراه خود بگوییم هر زمان که کاربر دکمه power(روشن/ خاموش) تلفن همراه خود را فشار داد، تلفنش روشن یا خاموش شود. خب با زبان فارسی یا فرانسوی که نمیشود با تلفن همراه صحبت کرد. اکنون باید با چه زبانی به این تلفن بگویم خاموش یا روشن شو؟

 جواب زبان های برنامه نویسی هستند.

زبان های برنامه نویسی این امکان را برای انسان فراهم کرده تا بتواند ارتباط و تعامل خود را با کامپیوتر برقرار کند. البته فقط کامپیوتر طرف صحبت ما نیست، بلکه هر وسیله الکترونیکی و هوشمندی میتواند طرف صحبت ما باشد. دستگاه ها و قطعات سخت افزاری با زبان های مختلفی کار میکنند. برخی از آنها از چند زبان مختلف پشتیبانی کرده، و برخی دیگر نیز تنها از یک زبان برنامه نویسی پشتیبانی میکنند. در اینجا سعی میکنیم برخی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی را برای شما بیان کنیم.

10 زبان پر استفاده در سال 2017

programmer 3

1- زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

programmer 8

پایتون یک زبان برنامه نویسی با هدف کوتاه کردن کدهای نوشته شده و خوانایی بالا است. پایتونی زبانی متن باز، سطح بالا و شی گرا است. این زبان در سال 1991 طراحی شد.

 2- زبان برنامه نویسی سی (C)

C

یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، شی گرا و سطح میانی است. در سال 1979 خلق شد. این زبان توسط آزمایشگاه بل ساخته شده است.

3- زبان برنامه نویسی جاوا (Java)

زبان برنامه نویسی جاوا (Java)

جاوا زبانی است شی گرا که در سال 1991 توسط شرکت سان مایکروسیستمز خلق شد. جاوا یک زبان فراگیر بوده و در بسیاری از مکان ها استفاده میشود. شعار زبان برنامه نویسی جاوا این است:

یک بار بنویس، همه جا اجرا کن

4- زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس (C++)

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس(C++)

سی پلاس پلاس یک زبان که نشات گرفته از زبان سی است. زبانی سطح بالا و شی گرا است. این زبان در سال 1983 برای رفع نواقص و بهبود زبان سی ایجاد شد.

5- زبان برنامه نویسی سی شارپ (C#)

زبان برنامه نویسی سی شارپ (C#)

زبان سی شارپ یک زبان سطح بالا، شی گرا و ساخت یافته بوده که در سال 2000 توسط شرکت مایکروسافت معرفی و رونمایی شد. این زبان توسط شرکت مایکروسافت پشتیبانی شده و غیر رایگان است.

6- زبان برنامه نویسی آر (R)

زبان برنامه نویسی آر(R)

آر یا R  یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری برای کارهای آمار و محاسبات است. زبان آر متن باز و رایگان بوده و برای کسانی که فعالیت ها و کارهای محاسباتی و آماری انجام میدهند، بسیار پرقدرت و کاربردی می باشد.

7- زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript)

15 min

یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، شی گرا و یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی صفحات وب می باشد. این زبان با قابلیت های متعددی که دارد توانسته در بسیاری از صفحات وب بکار برده شده و طراحان وب دوست دار این زبان برنامه نویسی می باشند.

 8- زبان برنامه نویسی پی اچ پی (PHP)

زبان برنامه نویسی پی اچ پی (PHP)

پی اج پی یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که برای طراحی صفحات وب و ساختارهای مبتنی بر وب ایجاد شده است. این زبان در سال 1995 ساخته شده و تاکنون چندین نسخه مختلف از این زبان رونمایی شده است.

9- زبان برنامه نویسی گو (Go)

زبان برنامه نویسی گو (Go)

زبان برنامه نویسی گو یک زبان جدید بوده که در سال 2009 معرفی شده است. این زبان توسط شرکت گوگل طراحی و ارائه شده است. زبان گو مستقیما بر روی سخت افزار اجرا میشود.

10- زبان برنامه نویسی سوئیفت (Swift)

زبان برنامه نویسی سوئیفت (Swift)

زبان برنامه نویسی سویفت توسط شرکت اپل در سال 2014 ارائه شد. این زبان برنامه نویسی برای توسعه نرم افزار ها و استفاده از سخت افزاری های شرکت اپل ساخته شده است.

البته ناگفته نماند که زبان های برنامه نویسی بسیار زیادی وجود دارند، اما حامی ورکس سعی کرده مهم ترین و پر استفاده ترین این زبان ها را برای شما به مختصر بیان کند. اکنون که شما با زبان های برنامه نویسی و برنامه نویسی آشنا شده اید با هم به سراغ فریلنسری برنامه نویسی میرویم.

آیا شما یک فریلنسر برنامه نویسی هستید؟

وظایف یک برنامه نویس فریلسر چیست؟

وظایف یک برنامه نویس فریلسر چیست؟

 • یک فریلنسر برنامه نویس باید یک سری وظیفه را دانسته و آنها را به بهترین و صحیح ترین شکل ممکن انجام دهد. از جمله مهم ترین این وظایف عبارتند از:
 • آشنایی با یک یا بیش از یک زبان برنامه نویسی
 • توانایی حل مسئله
 • خلاقیت و قوه تخیل
 • ریاضیات متوسط رو به بالا
 • توانایی تست نرم افزار
 • مهارت درک تمام خواسته های مشتری و کارفرما
 • خطا یابی نرم افزار و کدهای نوشته شده
 • تحویل به موقع

درآمد برنامه نویسی چه مقدار است؟

درآمد برنامه نویسی چه مقدار است؟

در طول دهه اخیر برنامه نویسی یکی از اولین شغل های پردرآمد در جهان بوده که در بعضی از سالها، شغل برنامه نویسی صدرنشین شغل های پردرآمد جهان است. برنامه نویسی شغلی است که هم به صورت فریلنسری و هم به صورت حضور در محل کار امکان پذیر است. برنامه نویسی شغلی باکلاس و تضمینی است. شما فقط کافی است از برنامه نویس های مشهور سوال بپرسید. در موارد بسیاری مشاهده شده که آنها یک نرم افزار طراحی کرده و مدتها بابت پشتیبانی و بروزرسانی آن نرم افزار دستمزد دریافت میکنند.

تعین میزان دستمزد برنامه نویسی چگونه است؟

تعین میزان دستمزد برنامه نویسی چگونه است؟

روش های مختلفی برای تعیین میزان دستمزد یک برنامه نویس وجود دارد. از تعداد خط های کد نوشته شده گرفته تا حقوق ماهیانه و ساعتی. یک فریلنسر برنامه نویس میتواند بر اساس معیار های مختلفی میزان دستمزد برنامه نویسی خود را برای کارفرما مشخص کند. یکی از مزیت های فریلنسری این است که شما بر اساس پروژه محوله، قیمتی برای آن مشخص میکنید. در صورتی که اگر در محل و محیط فیزیکی یک شرکت کار کنید، ممکن است به شما پروژه های سپرده شود که دستمزد پرداختی در انتهای ماه، دستمزد واقعی شما نباشد.

آیا من هم میتوانم فریلنسر برنامه نویسی شوم؟

آیا من هم میتوانم فریلنسر برنامه نویسی شوم؟

اگر بخواهید، بله. همچنین اگر شما به زبان یا زبانی مسلط هستید و میتوانید کدنویسی انجام دهید، به راحتی میتوانید به وسیله حامی ورکس علاوه بر تجربه و افزایش سطح مهارت خود، به کسب درآمد بپردازید. حامی ورکس همواره محیطی امن و پویا برای برنامه نویسان فریلنسر و دورکار است.

کلمات کلیدی:

 • فریلنسر
 • فریلنسر برنامه نویس
 • فریلنسر برنامه نویسی
 • دورکار برنامه نویس
 • برنامه نویس دورکار
 • فریلنسری
 • برنامه نویس فریلنسر
 • چگونه برنامه نویس فریلنسر شوم؟
 • فریلنسر شدن
 • حامی ورکس
 • پایتون
 • برنامه نویسی پایتون
 • متلب
 • متمتیکا
 • سی پلاس پلاس
 • سی شارپ
امید علی محمدی
امید علی محمدی
کارشناس فناوری اطلاعات؛ کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار، 5 سال سابقه فعالیت در زمینه مدیریت وب و فروشگاه های آنلاین، علاقه مند به یادگیری مباحث کامپیوتری مخصوصا حوزه وب.

پروژه ای برای انجام داری؟

تخصص انجام پروژه داری؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی