حامی ورکس چگونه کار می کند

پاسخ بسیاری از پرسش های شما اینجاست

پروژه ها را چه کسانی انجام می دهند؟

متخصصان از سرسر کشور به عنوان مجری در حامی ورکس عضو هستند و پس از دیدن پروژه ثبت شده توسط شما، پیشنهادهای خود را ارسال می کنند و شما می توانید بهترین پیشنهاد را انتخاب کرده و همکاری را در بستر حامی ورکس شروع کنید.

هزینه ثبت درخواست پروژه ها چقدر است؟

هدف از دریافت هزینه در هنگام ثبت پروژه های معمولی جلوگیری از اتلاف وقت فریلنسرها به دلیل ثبت پروژه های غیرواقع توسط برخی افراد می باشد. لذا در حامی ورکس درخواست های برای دفعات اول تا سوم مشمول پرداخت هزینه نخواهد شد و چنانچه همواره تعداد پروژه های موفق شما بیش از ۲۵ درصد کل درخواست های ثبت شده باشد مشمول پرداخت هزینه اولیه برای ثبت نخواهد بود. البته اگر قصد داشته باشید از برچسب هایی برای پروژه خود استفاده کنید لازم است هزینه ای که برای آن مشخص شده است را بپردازید.

نحوه پرداخت حق الزحمه به مجریان چگونه است.

ما به دنبال رضایت مشتریان خود هستیم لذا پرداخت حق الزحمه به مجریان پس از دریافت پروژه توسط مشتری و تایید او محقق خواهد شد. به این ترتیب که پس از آنکه پیشنهادهایی را دریافت نمودید و بهترین پیشنهاد را پذیرفتید، می بایست مبلغ پیشنهاد را از طریق واریز به حساب سایت و یا پرداخت آنلاین، در سایت گروگذاری نمایید. پس از دریافت پروژه و در صورت تایید شما، وجه گروگذاری شده به حساب مجری واریز خواهد شد.

گروگذاری وجه به چه معنایی است؟

پس از آنکه مشتری یکی از مجریان را که پیشنهاد قیمت ارائه کردند را پذیرفت، وجه پروژه را تا اتمام کار به صورت امانت در سایت حامی ورکس گروگذاری می کند و پس از اتمام کار و تایید آن توسط مشتری، آن مبلغ به مجری پرداخت می گردد. لازم به ذکر است که تا قبل از انجام گروگذاری، مجری انجام پروژه را آغاز نخواهد کرد.

در صورتی که نسبت به بودجه لازم برای پروژه خود آگاهی نداشته باشم چه کار می بایست انجام دهم؟

درصورتی که از حدود درخواست خود آگاهی ندارید می توانید محل بودجه را خالی بگذارید. در این صورت احتمالا پیشنهادهایی با قیمت های متفاوت دریافت می کنید که به دلیل آن است که مجریان برداشت های متفاوتی از گستره پروژه شما خواهند داشت. در نهایت شما می توانید پیشنهادی را انتخاب کنید که بیشترین تطابق را با موضوع و بودجه مورد نظر شما دارد.

پس از دریافت پیشنهادها چه مدت فرصت دارم تا مجری مورد نظرم را انتخاب کنم؟

تا یک هفته پس از خاتمه زمان مناقصه که شما در هنگام ثبت درخواست، وارد نموده اید فرصت دارید تا مجری مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن، درخواست شما به عنوان درخواست لغو شده علامت گذاری خواهد شد. البته در صورتی که پس از این مدت نیز تمایل به انتخاب مجری داشته باشید می توانید درخواست خود را مجددا باز نمایید.

چگونه از میان پیشنهادهای رسیده یک را انتخاب نمایم؟

در صورتی که زمان کافی برای انجام پروژه دارید می توانید کار خود را با مجریان کم تجربه در سایت آغاز کنید و در صورتی که از نتیجه راضی نبودید بدون پرداخت هزینه ای به سراغ مجری دیگر بروید. اما اگر محدودیت زمان دارید می بایست با پرداخت هزینه های بیشتر به سراغ مجریان با رزومه قوی تر و امتیاز بیشتر در سایت حامی ورکس بروید.

در صورتی که مجری کار را به درستی انجام ندهد چه می شود؟

در صورتی که به هر دلیل اختلافی فی مابین شما و مجری بوجود آید باید شخص معترض یک درخواست داوری ثبت نماید تا به مساله رسیدگی شود و مشکل ایجاد شده برطرف گردد.

آیا پرداخت حق الزحمه مجری به صورت قسطی ممکن می باشد؟

مبلغ هزینه پروژه می بایست قبل از دریافت پروژه پرداخت گردد اما در صورتی که مبلغ انجام پروژه بیش از یک میلیون تومان باشد می توانید در هنگام پرداخت مبلغ گروگذاری، درصد اولیه ای از هزینه پروژه را در مقابل سوالی که از شما خواهد شد، انتخاب نمایید.

چگونه کار توسط مشتری مورد پذیرش واقع می گردد؟

پس از اعلام پایان کار توسط مجری و تایید مشتری، زمان آزادسازی وجه گروگذاری شده فرا می رسد. در این زمان دکمه پذیرش کار را انتخاب کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید درصد آزادسازی وجه را انتخاب کنید. این گزینه برای پروژه هایی است که هزینه آن به صورت مرحله به مرحله پرداخت می شود. البته پذیرش کار بدون اعلام پایان کار توسط مجری نیز امکان پذیر است.

دکمه پاداش در سیستم حامی ورکس چه معنایی دارد؟

در صورتی که کارفرما از عملکرد مجری رضایت داشته باشد و تمایل به پرداخت وجهی به عنوان پاداش به مجری را داشته باشد، این امکان برای او فراهم می باشد.

آیا در صورتی که مشتری محق باشد و از عملکرد مجری ناراضی باشد، ضمانت تخصص مجری به مشتری پرداخت می گردد؟

خیر. در این صورت مبلغ ضمانت تخصص مجری نه به مشتری داده می شود و نه به حساب مجری برگردانده می شود بلکه پس از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده توسط مشتری به موسسه ای خیریه داده می شود.

ضمانت تخصص چیست؟

آیا شما یک خریدار هستید و ...

  • در یک ضرب العجل بحرانی قرار دارید و می خواهید یک مجری خبره را بیابید تا کار شما را در زمان مشخص شده به پایان برساند؟...
  • یا تعداد زیادی پیشنهاد دهنده مشابه برای پروژه خود دارید و نمی دانید چگونه پیشنهاد دهنده متخصص را از تازه کار تشخیص دهید؟

اگر شما به هر یک از گروه های بالا تعلق دارید ضمانت تخصص مشکل شما را برطرف می کند.
روش کار به این صورت است که مجری متخصص در زمان آغاز کار پروژه مبلغی را برای ثابت کردن اینکه به اندازه کافی تخصص دارد که پروژه را بصورت %100 مطابق با خواسته خریدار و در زمان مشخص شده به پایان برساند گروگذاری می کند، .این مبلغ درصدی از مبلغ پیشنهاد مجری است(مثلا %10) و پس از پایان کامل کار پروژه به مجری بازگردانده می شود.

سیستم پرداخت امن حامی ورکس چیست؟

توضیحات دقیقا در مورد سیستم امن حامی ورکس در لینک زیر قرار دارد.

/blog/quality-payment-protection

پس از انجام کار، چقدر طول می کشد تا دستمزد خود را دریافت نمایم؟

پس از آنکه کار توسط خریدار مورد پذیرش واقع شود وجه به حساب کاری شما منتقل خواهد شد و شما می توانید در بخش برداشت وجوه، نسبت به وایز وجه به حساب بانکی خود درخواستی را ثبت نمایید. حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست، وجه مورد نظر به حسابتان واریز خواهد شد.

پورسانت حامی ورکس بابت ایجاد بستر بازار کار آنلاین و ارائه خدمات چقدر است؟

حامی ورکس بابت پوشش هزینه های جاری سایت، تبلیغات، هزینه های پستی، هزینه های داوری و کارمزدهای بانکی، ۱۵ درصد از مبلغ پروژه را از مجریان عادی و ۱۰ درصد از مبلغ پروژه را از مجریان ویژه خود دریافت می کند.

در صورتی که کارفرما پس از دریافت پروژه آن را تایید نکند و وجه را آزاد ننماید چه باید کرد؟

در صورتی که پس از گذشت ۷۲ ساعت کارفرما وجه گروگذاری شده را آزاد نکند به صفحه توضیحات پروژه رفته و یک درخواست داوری بدهید. در ادامه داوری با شنیدن اظهارات طرفین رای صادر نموده و موضوع را ختم می نماید.

چطوری می توانم از سرانجام پیشنهادات ارسالی خودم اطلاع پیدا کنم؟

پس از ارسال پاسخ و یا پذیرش پیشنهاد شما توسط کارفرما، ایمیل آگاه ساز به آدرس ایمیل ثبتی شما ارسال می گردد. همچنین می توانید از منوی مجری و زیربخش پیشنهادات من این موراد بررسی نمایید.

آیا لازم است در پایان هر پروژه رای دهی انجام گردد؟

بله. در صورت پذیرش کار توسط کارفرما، کارفرما و مجری باید به یکدیگر رای دهند. در غیر این صورت پروژه خاتمه یافته تلقی نمی گردد و در سوابق مجری و کارفرما نیز قرار نمی گیرد. لازم به ذکر است تا طرفین به یکدیگر رای ندهند امکان مشاهده رای طرف مقابل وجود ندارد تا هنگام ثبت رای، نظر طرف مقابل تاثیر نگذارد.

سیستم پرداخت امن حامی ورکس چیست؟

توضیحات دقیقا در مورد سیستم امن حامی ورکس در لینک زیر قرار دارد.

/blog/quality-payment-protection