بازار یابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)
بازار یابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)

بازار یابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)

تغییراتی که پیشرفت تکنولوژی‌های ارتباطی و اینترنت در زندگی انسانها به وجود آوردند، آنقدر سریع و زیاد بودند که امروزه به سختی می‌توان به خاطر آورد که زندگی بدون اینترنت و دسترسی آسان و گسترده به فضاهای ارتباطی، چگونه بوده است. دنیای تبلیغات و بازاریابی نیز از این تغیرات مستثنی نبوده و راه‌های جدیدی برای گسترش و پیشرفت، مانند بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ) را برگزیده است. در این مطلب توضیح مختصری در رابطه با این مفهوم خدمت شما ارائه می‌گردد.

فریلنسر

با پیوستن به مجموعه بزرگ حامی ورکس

به عنوان فریلنسر بصورت دورکاری کسب درآمد کنید

کارفرما

پروژه های خود را به راحتی برون سپاری کنید و

با خاطری آسوده فریلنسر استخدام کنید

بازار یابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) را می‌توان استفاده از ابزارهای دیجیتال و مدیاهای جدید در دنیای تجارت تعریف کرد که این گونه از بازاریابی تا حد زیادی با استفاده از اینترنت ممکن می‌شود. تعریف ساده تر این مفهوم این است که دیجیتال مارکتینگ را مجموعه ای از اقدامات دانست که به تبلیغ محصولات، برندها، خدمات و آنالیز رفتار مشتری در فضای اینترنت و ... مشغول است.

مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟

استفاده از روشهای جدیدی مانند دیجیتال مارکتینگ به جای استفاده از روشهای قدیمی‌تر، مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم ترین آنها، بیشتر و راحت تر دیده شدن تبلیغات شما است. استفاده از ابزارهای دیجیتال و اینترنت، بخش جدایی نا پذیر زندگی اکثر مردم را تشکیل می‌دهد بنابراین بدیهی است که بازاریابی اینترنتی یکی از بهترین راهها برای تبلیغات شما محسوب شود. بازاریابی در این فضا ارزان‌‍ تر است و ماندگاری بیشتری دارد. هم چنین شما ارتباط بیشتری با مخاطب دارید و می‌توانید خدمات و محصولات خود را مطابق با نیازهای آنها بهینه سازید.

انواع بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)

این نوع از بازاریابی بسیار متنوع و گسترده است و هر روز بر تنوع آن افزوده می‌شود. به عبارت دیگر هر چه قدر هم که در این فضا فعالیت کنید، هنوز جای فعالیت و پیشرفت وجود دارد. چند مورد از متداول‌ ترین بازاریابی‌های اینترنتی عبارتند از بازاریابی توسط موتورهای جستجو (شامل ترافیک ارگانیک و خریداری شده)،  بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو)، بازاریابی شبکه های اجتماعی، تبلیغات کلیکی و گوگل ادز (ادوردز)، اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات بنری و کلیکی، بازاریابی ایمیل ( ایمیل مارکتینگ)،  بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ، تولید محتوا سایت، تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی و .....

این فرصت را از دست ندهید

استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌تواند موجب تحول در فروش شما شود و مسیر رسیدن به موفقیت را برای شما هموار کند بنابراین توصیه می‌کنیم از استفاده از این فضا، غافل نشوید. در هر بخش از این زمینه که نیاز به کمک داشتید می‌توانید با ثبت یک پروژه رایگان از طریق فرم از مجریان حرفه‌ای سایت ما کمک بگیرید.