انجام پروژه با زبان برنامه نویسی جاوا (Java)
java

انجام پروژه جاوا

بعد از پیدایش گوشی های تلفن همراه و به طبع آن گسترش برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی، نیاز به داشتن روش ها و اسلوب مناسب جهت طراحی و تولید برنامه های موبایلی بیشتر احساس شد. با ظهور گوشی های هوشمند و ارتقای نسخه سیستم عامل اندروید، توسعه دهندگان برای طراحی برنامه های اندرویدی نیاز به زبان برنامه نویسی پویا و کاربردی داشتند تا بتوانند با اتکا به آن انواع سلایق و کاربردهای مختلف را بر روی آن پیاده سازی کنند. در این بین زبان جاوا به عنوان یک زبان برنامه نویسی شی گرا مطرح شد که می توان با بهره بردن از تکنیک ها و دستورالعمل های قابل اجرا در این زبان، اپلیکیشن های جالب و متنوعی را طراحی و منتشر کرد.

بعد از پیدایش گوشی های تلفن همراه و به طبع آن گسترش برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی، نیاز به داشتن روش ها و اسلوب مناسب جهت طراحی و تولید برنامه های موبایلی بیشتر احساس شد. با ظهور گوشی های هوشمند و ارتقای نسخه سیستم عامل اندروید، توسعه دهندگان برای طراحی برنامه های اندرویدی نیاز به زبان برنامه نویسی پویا و کاربردی داشتند تا بتوانند با اتکا به آن انواع سلایق و کاربردهای مختلف را بر روی آن پیاده سازی کنند. در این بین زبان جاوا به عنوان یک زبان برنامه نویسی شی گرا مطرح شد که می توان با بهره بردن از تکنیک ها و دستورالعمل های قابل اجرا در این زبان، اپلیکیشن های جالب و متنوعی را طراحی و منتشر کرد.

معرفی زبان برنامه نویسی جاوا

زبان جاوا شبیه به ++C است ولی در عین حال مدل شی گرایی ساده تری دارد. جاوا از قابلیت زبان های سطح پایین کمتری پشتیبانی می کند، ایده و تفکر شی گرایی در جاوا از زبان اسمال تاک گرفته شد. زبان برنامه نویسی جاوا توسط جیمز گاسلینگ وقتی که در شرکت مایکرو سیستمز بود به وجود آمد. یکی از ویژگی های زبان جاوا مدیریت حافظه به صورت خودکار است و برای انجام پروژه جاوا شعار جالبی به کار برده می شود به مفهوم "یک بار بنویس و همیشه اجرا کن!"

کلیه ی برنامه هایی که با زبان جاوا طراحی و برنامه نویسی می شوند به صورت بایت کد کامپایل می شوند و با استفاده از ماشین مجازی جاوا یا JVM می توان کدهای ماشین را تبدیل و اجرا نمود.

از نکات مهم این است که در انجام پروژه Java در صورت وجود ابزار JVM مثل سایر زبان های برنامه نویسی، مبتنی بر نوع سیستم عامل نیست و می توان آن را در هر محیط و پلتفرمی اجرا کرد. این دقیقا همان شعار جاوا می باشد که یکبار بنویس و همیشه اجرا کن.

شاید جالب باشد که بدانید جاوا یکی از زبان های بیس متلب می باشد، یعنی برای ساخت نرم افزار متلب از جاوا نیز استفاده شده است. (امروزه انجام پروژه متلب بسیار گسترش یافته و متلب را تبدیل به یکی از پرکاربردی ترین نرم افزارهای برنامه نویسی کرده است)

ویژگی های زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا دارای مزیت و ویژگی های بسیار عالی است که برنامه نویسان و توسعه دهندگان زیادی را در سراسر جهان برای آموزش و انجام پروژه جاوا ترغیب می کند. برخی از این ویژگی ها شامل:

مستقل و قابل حمل آسان بودنزبان شی گراامنیت بالا

از جمله ویژگی های جالب زبان جاوا مربوط به قابل حمل بودن آن است که می توان آن را بر روی هر ابزار و دستگاهی به راحتی اجرا نمود. بعبارتی کدهای برنامه نویسی شده از زبان جاوا به صورت کاملا مشابه در هر سیستم عامل و سخت افزاری به صورت یکسان اجرا می شوند.

به همین خاطر است که محبوبیت برنامه نویسی با جاوا بالا است و شما ملزم به اجرا و انجام پروژه زبان جاوا در یک محیط خاص نیستید.

راحتی و سطح آسانی برای کدنویسی با زبان جاوا بالا هست و کار با کلیه دستورات و سینتکس های آن قابل فهم و روشن است. در این زبان با حذف بعضی از ویژگی های گیج کننده که در زبان C و ++C بود سعی شد تا راحتی کار هنگام کدنویسی بیشتر شود.

شی گرایی در نوع ساخت این زبان خیلی اهمیت دارد، بخش شی گرایی که در جاوا می توان از آن استفاده کرد ما را ترغیب می کند تا به سادگی و با استفاده از کلاس، شی و متد بتوانیم برنامه های جالب و مفیدی انجام دهیم.
هنگام کدنویسی زبان جاوا باید خوب بدانیم که هر چیزی که در زبان جاوا وجود دارد عملا یک شی است. به معنای دیگر هر نرم افزاری به صورت ترکیبی از اشیای مختلف است که هر کدام از آنها خصوصیات و رفتار منحصر به خود را دارند.

در خصوص امنیت، زبان جاوا یکی از ایمن ترین زبان های برنامه نویسی است چون دارای هیچ نشانگر صریحی نیست و برنامه های تولید شده با استفاده از این زبان در داخل سیستم عامل و ماشین مجازی JVM اجرا می شوند.

زبان جاوا با کنار گذاشتن اشاره گر ها توانسته است برنامه های خود را در برابر گسترش ویروس ها، سرقت اطلاعات بانکی و اقدام های خرابکارانه محافظت کند که با توجه به اجرای نرم افزارها و اپلیکیشن های نوشته شده با جاوا در سیستم عامل های مختلف نیاز به داشتن محیطی امن مانند ماشین مجازی جاوا بسیار حائز اهمیت است.

در کنار این مورد شرکت اوراکل که صاحب امتیاز انتشار نسخه های مجموعه نرم افزارهای زبان جاوا می باشد توانسته است با آپدیت و بروزرسانی مستمر، هر راهی برای رخنه و بروز مشکل در این زبان را ببندد.

کلیه سفارش های پروژه ی جاوا که توسط تیم حامی ورکس طراحی شده اند توانسته است رضایت مشتریان را بابت ایمن بودن جلب کند لذا تضمین کیفیت و امنیت نرم افزار و اپلیکیشن های اجرا شده از اصول کاری ما می باشد.

زبان های الهام گرفته شده از جاوا

بعضی از زبان های برنامه نویسی به دلیل ساختار خوب و مناسب جاوا، از این زبان تاثیر گرفته و مشتق شده اند. در این بین زبان هایی مانند اسکالا (Scala) و گرووی (Groovy) و زبان های دیگری که برای اجرا نیاز به ماشین مجازی دارند، از این دست هستند که برای اجرای برنامه های خود نیاز به ماشین مجازی جاوا JVM دارند. زبان برنامه نویسی سی شارپ به عنوان یکی از زبان های مورد نیاز کاربران سیستم عامل ویندوز در اصل بعد از زبان جاوا و توسعه ی آن توسط شرکت مایکروسافت شکل گرفته است که ساختار آن با الهام گرفتن از زبان جاوا بوده است.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا

از پرکاربردترین زبان هایی که می توان در زمینه های مختلف برنامه ها و اپلیکیشن های متنوع با آن ساخت زبان جاوا است که نشان از گستره استفاده وسیع از این زبان است. برخی از کاربردهای جاوا شامل :

اپلیکیشن های اندرویدی

زبان جاوا به عنوان زبان رسمی و اولیه مورد استفاده در برنامه های اندرویدی بحساب می آید که به صورت گسترده اکثر برنامه نویسان جاوا برای انجام پروژه های موبایلی خود در عمل تبدیل به توسعه دهندگان اصلی اندروید هم شده اند.

برنامه های مالی

از مهمترین ویژگی های زبان جاوا امنیت است که برای برنامه نویسی برنامه ها و نرم افزارهای حسابداری و مالی اهمیت بالایی دارد. به همین خاطر در بخش نرم افزارهای مالی یکی از اولین پیشنهاد ها انجام پروژه با زبان جاوا است.

محصولات نرم افزاری

نرم افزارهای تحت ویندوز و تحت وب مختلفی با استفاده از زبان جاوا طراحی و منتشر شده اند که شامل :

  • وب سرور آپاچی Apache Storm
  • برنامه طراحی و برنامه نویسی اکیلیپس Eclipse
  • برنامه نرم افزار های ادارای اوپن آفیس OpenOffice
  • نرم افزار مدیریت ایمیل گوگل جیمیل Gmail 

جمع بندی

زبان برنامه نویسی جاوا همانطور که اشاره شد دارای قابلیت و محبوبیت خاصی نزد توسعه دهندگان و برنامه نویسان است که می خواهند نرم افزارهای با خصوصیات مختلف و پروژه های برنامه نویسی گسترده ای را انجام دهند.

فرآیند توسعه جاوا سرعت بالایی دارد و انتشار نسخه های اصلی زبان برنامه نویسی و ماشین مجازی آن 2 بار در سال انجام می شود که نشان از بروز و مدرن بودن آن است که می تواند شما را برای اجرا پروژه ی جاوا ترغیب کند.

در ادامه راه های پیشرو برای آموزش جاوا استفاده از کتاب، جزوه، سایت های ویدئوی و ... می باشد، اما پیشنهاد سایت حامی ورکس استفاده از کتاب و منابع فارسی و ویدئوهای موجود در سایت یوتیوب می باشد، جهت نمونه برای موارد ذکر شده یک کتاب به زبان فارسی و یک ویدئو آموزش زبان برنامه نویسی جاوا در سایت درج شده است.

عنوان کتاب

کتاب آموزش جاوا

نویسنده

مهندس افشین رفوآ

سال انتشار

1396

تعداد صفحات

371

زبان

فارسی

فرمت فایل

PDF

حجم فایل

13MB

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه جاوا چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های جاوا توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

img
شوشتر
چطور میتونم برنامه نویسی java یاد بگیرم؟ از کجا پروژه های برنامه نویسی جاوا دانلود کنم؟
0
img
hamiworks تایید شده
در کل یادگیری با چند روش امکان پذیر هست، شرکت در کلاس جاوا، مطالعه منابع مثل کتاب های زبان اصلی و فارسی جاوا، استفاده از ویدئوهای اموزشی
برای دانلود هم پیشنهاد میکنم داخل گوگل سرچ کنید :دانلود جاوا

0
img
سجاد
پروژه های جاوا انجام میدم، تجربه چند ساله تو این زمینه دارم، چطور میتونم پروژه بگیرم؟
0
img
hamiworks تایید شده
لطفا به صورت فریلنسر داخل سایت عضو شود، رزومه و مهارت های خود را انتخاب کنید. ثبت نمونه کار کمک بزرگی به شما در دریافت پروژه خواهد کرد.
0

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است