انجام پروژه راینو (Rhinoceros)

انجام پروژه راینو (Rhinoceros)

از بین بهترین فریلنسرهای راینو (Rhinoceros) به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه راینو (Rhinoceros) خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت فریلنسر استخدام کنید.

معرفی نرم افزار RHINOCEROS

با تغییر سبک زندگی در دنیای مدرن، شکل زیستن و در نهایت شکل ساختمان‌ ها دچار تحولات عظیمی شده است. امروزه در دنیای مدرن، شاهد نمایش احجام ارگانیک و الگوریتمیک در قالب ساختمان‌ های مسکونی و تجاری هستیم. در واقع سبک‌ های جدید معماری، گویای این سیر تحول‌ هستند. نرم افزار راینو یک نرم افزار طراحی قطعات می باشد که به یک راینوکار اجازه می‌ دهد هم در دو بعد و هم در سه بعد، طراحی و مدلینگ را در قالب یک پروژه راینو به آسان ترین روش ممکن انجام دهد. طراحی نرم‌افزار راینو بر اساس خطوط پایه و منطق ریاضی است که به هندسه نربز(NURBS) معروف است. نرم‌افزار راینو به دلیل داشتن قابلیت ایجاد منحنی و سطوح آزاد، بیش تر برای ایجاد طرح های پیچیده، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده این نرم‌افزار از هندسه نربز، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باعث شده تا بسیار دقیق تر از دیگر نرم‌افزار‌های مدل سازی مانند sketch up , 3ds max که بر پایه مش هستند، باشد. نرم افزار راینو معمولا در زمینه معماری، مهندسی، جواهرات و انواع زمینه های طراحی مانند طراحی محصول، طراحی صنعتی، گرافیکی، قطعات، مکانیک و خودرو استفاده می شود. تکنیک بکار رفته در یک پروژه راینو، دقیق ترین تکنیک مدل سازی موجود در دنیای امروز است.

نرم افزار راینو در سال 1990 توسط رابرت مک نیل به عنوان یک نرم افزار مکمل برای Autodesk CAD ارائه شد. بعد از آن، اولین نسخه رسمی راینو در سال 1998 منتشر و با نام Rhino Version 1 شناخته شد. سپس نسخه های دیگری از آن رونمایی شد که قابلیت هندسه کاربردی و هندسه NURBS در آن ها تغییرات چشمگیری کرده بود. پس از آن، مایکل گیبسون که به عنوان کارآموز، استخدام شده بود نرم‌افزار Sculptura که یک نرم افزار مدل سازی بر پایه مش بود را طراحی کرد. در نهایت و پس از چند سال تلاش بی وقفه،Sculptura  با هندسه نربز بروزرسانی شد و نام آن به Rhinoceros تغییر یافت. قابل ذکر است که نسخه های مختلف نرم افزار راینو از سال ۲۰۰۷ به این سمت، تقریبا همگی، قابلیت های مشابهی به یک راینوکار ارائه داده و با تغییراتی اندک روبرو شده اند. اما تجربه چندین ساله راینوکارها و یک جستجوی اینترنتی در وب سایت های داخلی با عناوینی مانند "دانلود نرم افزار راینو" و "آموزش نرم افزار راینو" به شما نشان می دهد که بهترین نسخه برنامه راینو، نسخه ۵ آن است.

فریلنسرهای راینو | RHINOCEROS

img
okaeiz200
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Autumnal_Fly
0 0 نظرات
باسلام دارای لیسانس طراحی صنعتی هستم و دو سال است که مشغول به کار هستم و برخی از نمونه کارهای بنده رو در اینستاگرام میتوانید ملاحظه نمایید. Autumnal_Fly
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده F0yasrebi
0 0 نظرات
کارشناس ارشد معماری ، دانشگاه هنر تهران مهارت در رویت ، اتوکد ، راینو و موتور رندرینگ لومیون
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mana1376
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
FargolAzadi
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

قابلیت های نرم افزار RHINOCEROS

نرم افزار راینو یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مورد استفاده طراحان و به خصوص طراحان صنعتی است و در واقع، پروژه نرم افزار راینو، یک سیستم ریاضی برای محاسبه و ارائه منحنی ها و سطوح در گرافیک کامپیوتری است. این سیستم ابتدا در صنعت خودرو و در نرم افزارهای مخصوص آن و سپس در زمینه های دیگر مانند گرافیک کامپیوتری وارد شد. اصول ساخت سطوح در پروژه های راینو، بر ساخت منحنی ها استوار است. برای مدلینگ در محیط راینو، ابتدا شبکه ای از منحنی ها در فضا ایجاد شده و سپس تبدیل به سطح می شوند.

از جمله قابلیت های نرم افزار راینو، که کمک زیادی به یک فریلنسر در انجام پروژه راینو می کند را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • دارای دقت فوق العاده در طراحی
 • امکان تبادل فایل با سایر نرم افزار های طراحی، رندرینگ، انیمیشن
 • قابلیت کار کردن با تیم های بزرگ و بر روی مدل های بزرگ
 • پشتیبانی از طیف گسترده ای از اسکنرها، پرینترها و ابزارهای دیجیتالی سه بعدی
 • مدل سازی سه بعدی مشابه آنچه که فقط در محصولات و پروژه هایی مانند پروژه سالیدورک، با قیمتی 20 تا 50 برابر بیش تر از راینو یافت می شود.

کاربرد نرم افزار RHINOCEROS

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید طرح یا پروژه ای را که در ذهن یا بر روی کاغذ دارید، به شکل کامپیوتری در آورده، روی جزئیات آن کار کنید و آن را تکمیل و به واقعیت تبدیل کنید. نرم افزارهای مختلفی مانند تری دی مکس و اسکچاپ وجود دارند که فریلنسرها می توانند طراحی مدل های سه بعدی را در قالب پروژه اسکچاپ و پروژه 3D Max برای مشتریان خود انجام دهند، ولی کار با نرم افزار راینو و طراحی یک مدل سه بعدی در قالب پروژه راینو، در برخی از مدل ها بسیار سریع تر، کاربردی تر و البته ارزان تر است. در حقیقت، تفاوت اصلی نرم افزار راینو نسبت به سایر نرم افزارهای سه بعدی سازی در این مورد است که این نرم افزار بر پایه خطوط نربز (Nurbs) تولید هندسه می کند. از آن جایی که خطوط نربز، تعریف ریاضی دارند دقیق تر از نرم افزارهای بر پایه مش مثل مکس، اسکچ آپ، اتوکد و غیره عمل می کند. تعریف هندسه با خطوط ریاضی باعث شده است که نرم راینو در تبدیل هندسه به نمونه های واقعی جلوتر از دیگر نرم افزارهای مدل ساز باشد. از دیگر مزیت این نرم افزار، مدل سازی پوسته های پیچیده با دستورات ساده است. پس این نرم افزار سرعت مدل سازی را نیز افزایش می دهد. اما اگر یک فریلنسر بخواهد متوجه شود که بطور دقیق و جزئی تر، کاربرد پروژه نرم افزار راینو چیست، می توان مواردی مانند زیر را بیان کرد:

 • فرم های پیچیده سه بعدی را خیلی راحت تولید کنید
 • از یک مدل سه بعدی، انیمیشن بسازید
 • طراحی طلا و جواهرات
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • طراحی معماری
 • طراحی خودرو
 • طراحی صنعتی
 • طراحی دریایی
 • طراحی مبلمان
 • طراحی فیلم و سریال
 • طراحی هواپیما
 • طراحی موجودات
 • طراحی صورت و شخصیت
 • طراحی کارتون، کاریکاتور، فیلم و سریال
 • استفاده از نرم افزار راینو در چاپ سه بعدی در مهندسی معکوس
 • کاربرد راینو در طراحی کفش

لازم به ذکر است که با دانلود فایل های مربوط به آموزش نرم افزار راینو و فراگیری آن ها، دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی می توانند مبادرت به انجام پروژه RHINOCEROS کنند. ممکن است در ذهن بسیاری از مهندسان و فریلنسرها پیش آید که آیا متخصصانی که تسلط بالایی در انجام پروژه معماری، طراحی با فتوشاپ وپروژه رویت دارند، نیازی به فراگیری و آموزش نرم افزار راینو دارند یا خیر؟ پاسخ قطعاً مثبت است، زیرا نرم افزار راینو قابلیت های مختص به خود را در مدل سازی سه بعدی داشته که در سایر نرم افزارها موجود نیست.

بازار کار نرم افزار RHINOCEROS

نرم‌افزار راینو همه امکانات مورد نیاز برای شروع از اولین مرحله طراحی تا آخرین مرحله انجام پروژه راینو را برای کاربران خود فراهم کرده است. این نرم‌افزار، پایه محکمی برای انجام پروژه‌هایی است که نیاز به درکی عمیق از مدل دارند و همان طور که می‌دانید صنعت معماری در سال های اخیر به سمت طراحی های پیچیده و خاص رفته است. مدل هایی که در نرم‌افزار راینو ایجاد شده‌اند به دلیل قابلیت های این نرم‌افزار، زنده حس می شوند و باعث شده‌اند هندسه سه بعدی به موفقیت و محبوبیت زیادی در قرن 21 برسد. در حقیقت، در چند سال اخیر نرم افزار راینو در معماری ایران و جهان، جای خود را باز کرده و تسلط بر آن و قابلیت انجام پروژه RHINOCEROS در یافتن موقعیت شغلی مناسب برای معماران مؤثر است. توانمندی در مدل سازی پوسته های منحنی و پیچیده در کنار سرعت بالای مدل سازی و حجم پایین راینو به محبوبیت روزافزون پروژه RHINOCEROS کمک کرده است. در دفاتر معماری کشورمان معمولا از نرم افزار راینو در کنار نرم افزار 3D Max برای مدل سازی سه بعدی ساختمان استفاده می شود. هر زمان که نیاز باشد از نرم افزاری سبک تر و سریع تر برای مدل سازی استفاده شود، از راینو به جای تری دی مکس استفاده می شود. در هر دوی این نرم افزارها، معمولا پلان و نماهای ساختمان از نرم افزار اتوکد وارد محیط نرم افزار راینو و نرم افزار تری دی مکس می شود و در آن جا سه بعدی سازی می شود. در بازار معماری سایر کشورها به دلیل این که هزینه تهیه نرم افزارها بالاست، معمولا تنها از یک نرم افزار برای مدلینگ سه بعدی استفاده می شود، بنابراین تمام فرآیند مدل سازی، متریال دهی و رندرگیری در قالب یک پروژه نرم افزار راینو انجام می شود. در بعضی موارد، ابتدا فرم ساختمان، ساخته می شود و سپس به صورت نقشه در می آید. برای این که بتوان مدل سه بعدی ساخته شده در نرم افزار راینو را به نقشه های دوبعدی در حین انجام پروژه راینو تبدیل کرد، چند راهکار وجود دارد. یک راهکار متداول در دفاتر معماری، استفاده از پلاگین VisualARQ است که ابزار لازم برای نقشه کشی معماری را به محیط راینو برای انجام پروژه RHINOCEROS اضافه می کند. روش دیگر، انتقال فایل راینو به نرم افزار رویت است. در نسخه جدید راینو، امکان لینک به رویت و همکاری هر چه بیش تر این دو نرم افزار فراهم شده است و می توان نقشه ها را در رویت، تهیه کرد.

با توضیحات بالا می توان متوجه شد که نرم افزار راینو، فرصت های شغلی متنوعی را در رشته های مختلف مهندسی بخصوص رشته مهندسی معماری برای کاربران خود فراهم ساخته است. برای آشنایی بیش تر با فرصت های شغلی مذکور، کافی است تا در اینترنت و فضای مجازی، عباراتی مانند "دانلود نرم افزار راینو"، "دانلود پروژه راینو" "پروژه RHINOCEROS" را جستجو کنید تا متوجه شوید که در دنیای امروزی، چه حجمی از پروژه های فریلنسری انجام شده در رشته مهندسی معماری، به پروژه های راینو اختصاص پیدا کرده است.

خصوصیات و ویژگی های نرم افزار RHINOCEROS

Rhino 3D در اصل یک نرم افزار مدل آزاد است که برای ایجاد مدل های مختلف در حین انجام یک پروژه، نیازی به کدنویسی دستی ندارد. این قابلیت به شما امکان می دهد طرح های پیچیده و قدرتمندی را ایجاد کنید که با دقت بالایی قابل اجرا باشند. نرم‌افزار راینو تعداد زیادی ابزار برای مدل سازی سه‌بعدی به شما ارائه می دهد که فرآیند تبدیل یک طرح دوبعدی به اسکن سه بعدی را با دقت زیادی تسهیل می کند. در حقیقت، نرم‌افزار راینو برای طیف وسیعی از مهندسان در رشته های مختلف، قابل استفاده است. ازجمله خصوصیات و ویژگی های نرم‌افزار راینو که در انجام پروژه راینو، کمک زیادی به یک فریلنسر می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- در نرم افزار راینو، کاربر می تواند به جای اشکال چند‌ضلعی با منحنی ها و خطوط کار کند. در نرم‌افزار راینو شما می توانید یک سطح سه‌بعدی را با استفاده از منحنی ها ایجاد کنید و راینو با ایجاد یک مش تطبیق یافته، به شما این امکان را می دهد که در حین یک پروژه راینو، همه جنبه های سطح جسم را کنترل کنید. نرم افزار راینو شامل مجموعه وسیعی از امکانات در مجموعه ابزار خود است که شامل نقاط، منحنی ها، منحنی های گرفته شده از اجسام دیگر، سطوح، جامدات، مش ها و دیگر ابزارهای عمومی و تبدیل کننده می باشد.

- هنگامی که یک مدل را در نرم افزار راینو ایجاد می کنید، عناصر در آن، با هم ترکیب شده و مش هایی ایجاد می شود که در نهایت به سطوح قابل نمایش در یک پروژه راینو تبدیل می شوند. نرم‌افزار راینو، نه تنها برای مدل سازی سه بعدی استفاده می شود، بلکه قابلیت طراحی دو‌بعدی را نیز دارد. این ویژگی، نرم افزار راینو را به نرم افزاری پویا با تنوع زیاد تبدیل کرده که در آن با اقدامات ساده می توان اشکال و مدل های هندسی پیچیده‌ای را تولید کرد و یک پروژه راینو را به سرانجام رساند.

- یکی از جذاب ترین ویژگی های Rhino سازگاری فایل آن و همچنین قابلیت تبدیل آن به فرمت های مختلف است به صورتی که شما به راحتی می توانید در طول مراحل مختلف طراحی، فایل پروژه راینو را روی نرم افزارهای مختلف اجرا کنید و از لحاظ فرمت فایل مشکلی نخواهید داشت. اهمیت این خصوصیت و ویژگی، از آن جایی مشخص می شود که ممکن است کاربر و مشتری یک پروژه راینو، بخواهد یک پروژه را از طریق یک نرم افزار طراحی دیگر اجرا کند.

مقایسه نرم افزار راینو با نرم افزارهای رقیب

پروژه نرم افزار راینو عمدتاً برای رشته های مهندسی معماری، عمران، طراحی صنعتی، مکانیک و طراحی بازی های کامپیوتری و انیمیشن کاربرد دارد. از جمله نرم افزارهایی که کارکردی مشابه با نرم افزار راینو دارند، می توان به نرم افزار 3D Max اشاره کرد. اگر بخواهیم مقایسه ای بین نرم افزار راینو و تری دی مکس داشته باشیم، باید گفت که هر دو، ابزاری قوی برای مدل سازی سه بعدی هستند که به دلیل تفاوت آن ها در سرعت مدل سازی و حجم فایل، می توان از آن ها در کنار یکدیگر استفاده کرد. در حقیقت، بهتر است که برای طراحی مدل اولیه یا احجام پیچیده تر از راینو استفاده کرد و مراحل رندر را در نرم افزار تری دی مکس ادامه داد. قابل ذکر است که از نظر کاربری، نرم افزار راینو، بسیار یوزر فرندلی تر از تری دی مکس است زیرا راینو دارای نوار فرمان است و به سادگی می توان دستورها را به آن وارد کرد، همان روشی که به دلیل کار با نرم افزار اتوکد برای اکثر معماران آشناست. محیط راینو به گونه ای است که شروع کار با آن و رسیدن به یک تسلط اولیه برای مدل سازی سه بعدی و انجام پروژه راینو، بسیار سریع تر از تری دی مکس خواهد بود.

انجام پروژه RHINOCEROS

نرم افزار راینو به طور گسترده‌ای در حرفه معماری و طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که معماران دائماً در حال انجام پروژه برای ایجاد فرم های جدید و جالب هستند، به نرم‌افزاری مانند راینو احتیاج دارند تا بتوانند ایده های خود را اجرا کرده و آن را بصورت فیزیکی مشاهده کنند. نرم‌افزار راینو دارای مجموعه ابزار کاملی است که باعث می‌شود طراحی در آن، دقیق و با جزئیات کافی انجام شود تا کاربر بتواند از نتیجه طرح و کارایی آن مطمئن شود. شرکت های جهانی مانندZaha Hadid Architects ،Bjarke Ingels Group ،Gensler ، Foster & Partners و بسیاری دیگر از Rhino 3D برای ایجاد ساختار‌هایشان و انجام پروژه برای مشتریان خود، استفاده می کنند. نرم افزار راینو به معماران اجازه داده تا بتوانند فرم های پویا ایجاد کنند و با انجام پروژه های راینو در موضوعات متنوعی مانند طراحی کانسپت حجمی اولیه ساختمان، تحلیل انرژی و نورگیری در یک ساختمان، طراحی ماکت های نرم و سیال، شبیه سازی تابش آفتاب، شبیه سازی سایه بان، شبیه سازی انرژی با استفاده از موتور انرژی پلاس و تعریف خروجی های مدنظر، تعریف نقاط کنترل روشنایی و ست پوینت های روشنایی فضا و همچنین ترسیم گنبد و سازه های کششی مشتریان خود را شگفت‌زده کنند.

قابل ذکر است که درباره پروژه راینو، سایت فریلنسری حامی ورکس در تلاش است تا با بکارگیری متخصصین این حوزه، کلیه سفارشات شما از جمله پروژه های راینو شما را انجام داده و با بهترین کیفیت تحویل کاربران خود دهد. انجام پروژه های راینو در سایت حامی ورکس، به صورت رقابتی انجام می شود و از بین چندین پیشنهاد توسط مجریان و فریلنسرهای متخصص در حوزه مربوطه، کم ترین قیمت پروژه راینو، خدمت شما اعلام می شود. البته لازم است بدانید که قیمت پایین تر الزاما به معنای کیفیت کم تر انجام پروژه راینو نیست، بلکه انتخاب کیفیت و قیمت نه تنها پروژه راینو، بلکه تمام پروژه های سفارشی در سایت حامی ورکس، از جمله پروژه برنامه نویسی، پروژه متلب،، پروژه گرس هاپرو پروژه ARC GIS با انتخاب شما خواهد بود. هرچند که کارشناسان حامی ورکس نیز، از ابتدا تا انتهای انجام پروژه راینو در کنار شما خواهند بود و با دادن گزارش کامل در فایل ورد، مشاوره تخصصی شما از سایت های دیگر را بی نیاز خواهند کرد.

در ادامه ویدئوی کوتاه از معرفی نرم افزار RHINOCEROS مشاهده خواهید کرد. این ویدئو برای تازه کارها مفید خواهد بود.

سوالات متداول نرم افزار راینو

1- نرم افزار راینو چه ابزاری را برای رسم یک منحنی در اختیار کاربر خود قرار داده است؟

ابزارهای ایجاد منحنی در نرم افزار راینو شامل point, line, curve, polygon, circle, ellipse, arch, rectangle و polyline است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است