انجام پروژه گرس هاپر (Grasshopper)

انجام پروژه گرس هاپر (Grasshopper)

از بین بهترین فریلنسرهای گرس هاپر (Grasshopper) به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه گرس هاپر (Grasshopper) خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت فریلنسر استخدام کنید.

معرفی نرم افزار GRASS HOPPER

گرس هاپر یکی از مشهورترین پلاگین های رایگان نرم افزار راینو است. پلاگین ها در واقع افزونه هایی هستند که بر روی یک نرم افزار پایه نصب و فعال سازی می شوند. برای استفاده از گرس هاپر، حتماً باید از طریق نرم افزار راینو اقدام کرد. البته از نسخه راینو 6 به بعد، گرس هاپر، در پکیج نصبی خود راینو قرار دارد و دیگر نیاز به دانلود جداگانه آن نیست. هرچند که، در بین متخصصان و فریلنسرهای حوزه مهندسی معماری، عبارت "نرم افزار گرس هاپر"، عبارتی متداول است بطوری که برای عباراتی مانند "آموزش نرم افزار GRASSHOPPER"، "دانلود نرم افزار GRASSHOPPER" و یا "پروژه نرم افزار GRASSHOPPER" در فضای مجازی، صفحات وب زیادی می توان پیدا کرد. در حقیقت، نام کامل این پلاگین، Grasshopper3D و محصول کمپانی رابرت مک نیل و همکاران است که توسط دیوید راتن توسعه داده شده است. این پلاگین قدرتمند، در واقع یک زبان برنامه نویسی گرافیکی (بصری) است؛ به این معنی که می توان بدون نیاز به کد نویسی و یادگیری اصول برنامه نویسی، صرفاً با ابزارها و دکمه های گرافیکی، الگوریتم های مختلف را تولید کرد و برای آن پارامترهای خاصی را در نظر گرفت. بر خلاف پلاگین هایی مانند Rhinoscript که نیاز به تسلط بر کدنویسی و برنامه نویسی محض داشت. این قابلیت تحول بسیار بزرگی در مدل سازی پارامتریک معماری به وجود آورد، به این دلیل که اکثر معماران و طراحان داخلی به زبان های برنامه نویسی کامپیوتری تسلط ندارند و گرافیکی بودن عناصر برنامه نویسی به آن ها کمک می کند تا بتوانند طراحی های پارامتریک خود را در قالب الگوریتم و محاسبات ریاضی دقیق در قالب پروژه نرم افزار GRASSHOPPER، کد نویسی کنند. شاید برای هر فریلنسری، این سوال پیش آید که چرا باید یک مهندس معماری، گرس هاپر را یاد گرفته و تسلط بالایی در انجام پروژه نرم افزار GRASSHOPPER پیدا کند؟ پاسخ این سوال کلیدی را می توان در مواردی مانند

 1. نیاز بازار کار و روند رو به رشد در طراحی دیجیتال و پارامتریک در معماری معاصر ایران و جهان
 2. پرکاربرد ترین، سبک ترین و سریع ترین نرم افزار طراحی پارامتریک در دنیا
 3. بکارگیری دانش پارامتریک در فاز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه های معتبر سراسر دنیا
 4. تسلط کامل به مباحث طراحی و ساخت دیجیتال در کنار موضوع مدل سازی پارامتریک
 5. تعدد زیاد پلاگین ها و کاربرد آن ها و همچنین افزایش قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار در انجام پروژه معماری
 6. رابط کاربری عالی و ساده و گرافیک جذاب با قابلیت تنظیمات بالا که کمک بسیاری به یک فریلنسر در حین یک پروژه نرم افزار GRASSHOPPER می کند
 7. تعدد زیاد خروجی ها با پسوندهای متعدد و قابلیت استفاده از خروجی ها در تمامی نرم افزارهای شبیه سازی حوزه معماری
 8. قابلیت انطباق با نرم افزارهای حوزه  BIM پیدا کرد.

فریلنسرهای گرس هاپر | GRASSHOPPER

img
foroozansh
0 0 نظرات
I am an architect with expertise in traditional architectural design, as well as an interest in innovative fields. With a focus on leveraging the latest technology and techniques, I aim to create aesthetically pleasing and functional structures. I continue to pursue my academic and professional endeavors in these elds, striving to push the boundaries of what is possible in architecture. :Expertises Supervision & Execution, Building Design, Detail Design, 3D Modeling, Model Making, Process Presentatio
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
RhinoArtist
0 0 نظرات
تسلط کامل در مدلسازی Surface Modeling به روش Nurbs با نرم افزار راینوسروس
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Ahtartworks
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
hediebakhtiari
0 0 نظرات
معمار هستم. ارشد فناوری معماری (دیجیتال) خوندم و در زمینه‌ی طراحی پارامتریک کار میکنم. بازیگر تئاتر هستم و در زمینه‌ی طراحی صحنه هم فعالیت می‌کنم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده sheydataghizadeh
0 0 نظرات
سوابق تحصیلات: -کارشناسی ارشد معماری-معماری دانشگاه تهران رتبه 1 آزمون سراسری معماری داخلی سال 1395 رتبه 2 آزمون سراسری معماری سال 1395 رتبه 3 کل کنکور معماری 1395 فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری گرایش معماری با معدل 17.17 از پردیس هنر های زیبا دانشگاه تهران 1398 -کارشناسی معماری دانشگاه شیراز فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته معماری سال 1394 موضوع پایان نامه : "طراحی خانه معمار" -دیپلم ریاضی-فیزیک دبیرستان نمونه دولتی الگونه
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

پروژه های گرس هاپر | GRASSHOPPER

طراحی رستوران

یک پروژه هست که میخوام به این عکس نزدیک بشه، طرح های اولیه زده شده تقریبا و احتیاج به تغیرات جمعی داره، و طراحی سه بعدی نزدیک شدن به این عکس که در فایل زیر میزارم، مهم برای من ستون ها هست که همانند عکس در بیاد
 • پنهان
 • فوری
 • محرمانه
 • استخدام
 • NDA
باز
تعداد پیشنهادها : محرمانه
شروع :
23 / 04 / 1403
پایان :
16ساعت 8دقیقه
میانگین پیشنهاد
محرمانه
لیست پروژه ها

قابلیت های نرم افزار GRASSHOPPER

امروزه حضور پر رنگ نرم افزار گرس هاپر بعنوان یک نرم افزار طراحی و ساخت ایده بصورت طراحی پارامتریک (الگوریتمیک) در رشته معماری، طراحی صنعتی، طلا و جواهر سازی غیر قابل انکار است. نرم افزار گرس هاپر را می توان بخاطر وسعت و قدرتش یکه تاز نرم افزار های طراحی پارامتریک دانست که این علم را متحول کرده است. علاوه بر قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار، قدرت آن بواسطه افزونه های متعددی است که در گرایش های مختلفی همچون مدل سازی دینامیکی، آنالیز انرژی، آنالیز سازه، معماری، طراحی شهری توسط طراحان آن، ایجاد شده اند. شما به عنوان یک فریلنسر این حوزه، تنها کافی است تا با دانلود نرم افزار GRASSHOPPER و آموزش نرم افزار GRASSHOPER بتوانید از قابلیت های فراوان این نرم افزار، حداکثر استفاده را نمایید.

بطور کلی نرم افزار یا پلاگین گرس هاپر، یک زبان برنامه نویسی گرافیکی یا بصری است که شامل قابلیت های زیر است:

 • امکان انجام معماری الگوریتمیک و تکرار شونده که در حال تبدیل شدن به یکی از گرایش‌های محبوب در حرفه معماری است و کاربرد زیادی در یک پروژه گرس هاپر دارد.
 • پلاگین گرس هاپر دارای محیطی است که توابع هندسی از پیش تعریف شده‌اند و از ارتباط این توابع توسط خط‌هایی به شکل سیم، فرم مورد نظر ایجاد می‌شود.
 • Grasshopper به معمار‌ها این امکان را می‌دهد که فرم‌های پیچیده را به صورت پارامتر‌های مرتبط دیده و با تغییرات پارامتر‌های تعریف شده، تغییرات فرم را نیز به صورت زنده مشاهده کنند. به عبارت دیگر، همزمان با تغییر پارامترها حجم نیز تغییر می کند و این ویژگی، امکان آن را فراهم می کند تا معماران با تغییر پارامترها و مشاهده نتیجه آن، راحت تر و سریع تر به فرم های دلخواه خود برسند و در کنار آن یافتن فرم های کارا در یک پروژه گرس هاپر از نظر سازه و انرژی نیز، آسان تر می شود.
 • Grasshopper در مقایسه با سایر نرم افزارهای تخصصی در این حوزه، بسیار ساده‌تر است زیرا در آن ها، یک فریلنسر باید به مباحث برنامه‌نویسی و کد‌نویسی، تسلط بالایی داشته باشد اما در Grasshopper با استفاده از توابع تصویری و اتصال آن ها به هم می توان حجم های پیچیده هیبریدی را در حین انجام یک پروژه گرس هاپر تولید کرد. درحقیقت، به همین دلیل است که Grasshopper در زمینه جذب معمارانی که ذهنی پیچیده و طرح های پارامتریک دارند، بسیار موفق بوده است.

اما شاید این سوال در ذهن طراحان رشته مهندسی معماری باشد که علت استقبال متخصصان این حوزه، به نرم افزار مذکور و انجام پروژه گرس هاپر چیست؟ جواب این سوال را می توان در علل زیر جستجو کرد :

امکان پیاده سازی طرح های پیچیده که در ذهن طراحان شکوفا می شود.

 • استفاده از علوم ریاضی و هندسه دقیق
 • ایجاد ارتباط و فهم کامل طرح بین طراح و سازنده
 • سرعت بالا در ارائه هدف
 • عدم نیاز به سیستم قدرتمند برای انجام پروژه های گرس هاپر
 • پردازش آنلاین و مشاهده زنده تغییرات یک طرح در حین یک پروژه گرس هاپر
 • مشاهده بی نهایت حالات از طرح تا رسیدن به نتیجه نهایی

کاربرد نرم افزار GRASSHOPPER

از جمله کاربردهای نرم افزار گرس هاپر و پروژه های گرس هاپر در سالیان اخیر، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدل سازی نماها و پوسته های پارامتریک
 • مدل سازی نماهای باز و بسته شونده هوشمند
 • طراحی پترن ها و الگوهای پارامتریک با استفاده از الگوهای دقیق ریاضی
 • مدل سازی آبجکت ها و المان های سه بعدی پارامتریک
 • برج های چرخان و نماهای متحرک
 • مدل سازی سازه های پارچه ای
 • طراحی سازه های فضا کار و خرپایی
 • طراحی الگوهای پارامتریک معماری ایرانی و اسلامی
 • مدل سازی سازه های کششی و پوسته ای
 • طراحی پارامتریک ساختمان ها بر اساس الگوهای رایج در طبیعت
 • نمونه سازی دیجیتال و ساخت ماکت های دقیق پارامتریک
 • خلق منحنی ها و سطوح آزاد در طراحی معماری با محاسبات دقیق ریاضی و هندسی

لازم به ذکر است که با دانلود فایل های مربوط به آموزش نرم افزار GRASSHOPPER و فراگیری آن ها، دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی بخصوص رشته مهندسی معماری می توانند مبادرت به انجام پروژه معماری کرده و مسائل مختلف از جمله یک پروژه گرس هاپر را به سرانجام برسانند. ممکن است در ذهن بسیاری از مهندسان و فریلنسرها پیش آید که آیا متخصصانی که تسلط بالایی در انجام پروژه متلب دارند، نیازی به فراگیری و آموزش نرم افزار GRASSHOPPER دارند یا خیر؟ پاسخ قطعاً مثبت است، زیرا نرم افزار GRASSHOPPER قابلیت های مختص به خود را داشته و یک زبان برنامه نویسی بصری به حساب می آید که در سایر نرم افزارها موجود نیست.

بازار کار نرم افزار GRASSHOPPER

پلاگین گرس هاپر برای نرم افزار راینو، یک ابزار مناسب و قدرتمند برای طراحی فرم های پیچیده و تکرار شونده در قالب یک پروژه گرس هاپر است. این افزونه به طراحان اجازه می دهد که بدون نیاز به آموختن برنامه نویسی و وارد شدن به حوزه پروژه متلب، به روش مبتکرانه‌ای بتوانند در دنیای طراحی، به اکتشاف فرم های خلاقانه و جدید بپردازند. نرم افزار گرس هاپر، به دلیل آسانی کار، گوی سبقت را از Rhino script و GC ربوده و در زمینه جذب طراحانی که به سمت هندسه های پارامتریک متمایل هستند، بدون نیاز به وارد شدن در حوزه تخصصی طراحی با فتوشاپ، موفق بوده است. در دهه اخیر، طراحی الگوریتمیک و تکرار شونده، در حال تبدیل شدن به یکی از گرایش های محبوب در حرفه معماری می باشد. در این میان، نقش سرعت بخشی به این حرکت، توسط نرم افزار GRASSHOPPER غیر قابل انکار است. بعلاوه این که، قدرت این نرم افزار در طی این سال‌ها، با معرفی شدن افزونه های مختلف در زمینه معماری و شهرسازی برای انجام پروژه GRASSHOPPER افزایش یافته است بطوری که، نرم افزارGrasshopper  طیف گسترده‌ای از کاربران را پوشش می‌دهد. مهندسان عمران، معماران، طراحان داخلی، طراحان صنعتی، فعالان حوزه انیمیشن و سازندگان بازی های رایانه‌ای، ازجمله مخاطبان پروژه های گرس هاپر هستند. در حقیقت، نرم افزارGrasshopper  ابزاری میان رشته‌ای است و با استفاده از آن، می‌توان ارتباط بسیاری از رشته ها را با هم برقرار کرد. فیزیک، الکترونیک، عمران و معماری از جمله این رشته ها هستند. در این باره، کافی است تا در اینترنت و فضای مجازی، عباراتی مانند "دانلود نرم افزار GRASSHOPPER" یا "آموزش نرم افزار GRASSHOPPER " را جستجو کنید تا متوجه شوید که در دنیای امروزی، چه حجمی از پروژه های فریلنسری انجام شده در رشته مهندسی معماری، به پروژه نرم افزار GRASSHOPPER اختصاص پیدا کرده است.

خصوصیات و ویژگی های نرم افزار GRASSHOPPER

نرم‌افزار GRASSHOPPER برای طیف وسیعی از مهندسان در رشته های مختلف، قابل استفاده است. ازجمله خصوصیات و ویژگی های نرم‌افزار گرس هاپر در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای این حوزه، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • الگوریتم های مولد در گرس هاپر: الگوریتم در واقع روابطی تعریف شده هستند که با استفاده از ابزارهای گرس هاپر در راستای تولید هندسه دو بعدی، سه بعدی، عددی و متنی در حین انجام پروژه GRASSHOPPER بکار گرفته می شوند. در واقع با نرم افزار گرس هاپر می توان طراحی پارامتریک را در محیطی بدون نیاز به کد نویسی تجربه کرد. علیرغم تصور اشتباه خیلی از طراحان مبنی بر اینکه نرم افزار گرس هاپر یک سیستم برنامه نویسی پیچیده است، باید گفت حتی بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و با شیوه ای جذاب و کار آمد، یک فریلنسر متخصص در این حوزه قادر به انجام پروژه GRASSHOPPER خواهد بود.
 • طراحی پارامتریک در نرم افزار گرس هاپر: یک متخصص در حوزه پروژه GRASSHOPPER، با پارامتر سروکار دارد، پارامترهایی که در طراحی هر فرم آزادی شامل اجزای جز آن فرم نیز می باشند. با تغییر در این پارامترها فرم کلی را متحول کرده و بصورت آنلاین این تغییر و دگرگونی در حین یک پروژه GROSSHOPPER قابل مشاهده است. این قابلیت علیرغم افزایش سرعت و سهولت طراحی، امکان رسیدن به طرح هدف را بصورت دقیق برای طراح مهیا می کند.
 •  الگوریتم مولد: این نوع از الگوریتم، اولین سیستمی است که مبحث پارامتر را در طراحی معماری وارد کرده است. طراحی فرم های آزاد بواسطه بررسی اشکال اقلیدوسی در دستور کار طراحان و معماران با ایده های جدید قرار گرفته است. طراحی فرم هایی که علیرغم پیچیدگی از اجزای جز در کنار یکدیگر شکل گرفته و براحتی بواسطه روش های گذشته و سبک های سنتی قابل درک و پیاده سازی نمی باشد. در این برهه، مبحث الگوریتم نویسی یکه تاز علم معماری در خلق طرح های پارامتریک است، طرح هایی که شاید در قالب پروژه 3D Max و پروژه فتوشاپ نیز قابل اجرا نمی باشند.

لازم به ذکر است که سایت فریلنسری حامی ورکس در تلاش است تا انجام پروژه GRASSHOPPER، طبق زمان خواسته شده مشتری، تنظیم شده و در کم ترین زمان ممکن، تحویل داده شود. البته کیفیت در یک پروژه GRASSHOPPER از اصلی ترین اهداف این سایت نیز می باشد.

انجام پروژه GRASSHOPPER

برنامه‌نویسی بصری نمونه‌ای از برنامه‌نویسی کامپیوتر است که در آن، کاربر المان های منطقی را به صورت بصری و گرافیکی اداره می کند. در این راستا، نرم افزار گرس هاپر یکی از نرم افزارهای محبوب میان مهندسین متخصص در این حوزه است که می توانند به کمک آن پروژه های گرس هاپر با موضوعات مختلفی مانند مدل سازی نماها و پوسته های پارامتریک، مدل سازی نماهای باز و بسته شونده هوشمند، طراحی پترن های پارامتریک با استفاده از الگوهای دقیق ریاضی، مدل سازی آبجکت ها و المان های سه بعدی پارامتریک، مدل سازی برج های چرخان و نماهای متحرک، مدل سازی سازه های پارچه ای، طراحی سازه های فضا کار و خرپایی، طراحی الگوهای پارامتریک معماری ایرانی و اسلامی، نمونه سازی دیجیتال و ساخت ماکت های دقیق پارامتریک، مدلسازی سازه های کششی و پوسته ای و طراحی پارامتریک ساختمان ها بر اساس الگوهای رایج در طبیعت را با موفقیت به پایان برسانند.

در بسیاری از مواقع مشاهده می کنیم کاربران در انجام پروژه گرس هاپر خود مشکل دارند و به دنبال یک سایت اینترنتی مطمئن برای انجام پروژه خود هستند. سایت فریلنسری حامی ورکس در تلاش است تا با بکارگیری متخصصین این حوزه، کلیه سفارشات شما از جمله پروژه های گرس هاپر شما را انجام داده و با بهترین کیفیت تحویل کاربران خود دهد. انجام پروژه های گرس هاپر در سایت حامی ورکس، به صورت رقابتی انجام می شود و از بین چندین پیشنهاد توسط مجریان و فریلنسرهای متخصص در حوزه مربوطه، کم ترین قیمت پروژه گرس هاپر، خدمت شما اعلام می شود. البته لازم است بدانید که قیمت پایین تر الزاما به معنای کیفیت کم تر انجام پروژه گرس هاپر نیست، بلکه انتخاب کیفیت و قیمت نه تنها پروژه گرس هاپر، بلکه تمام پروژه های سفارشی در سایت حامی ورکس، از جمله پروژه برنامه نویسی، پروژه معماری، پروژه اسکچاپو پروژه رویت با انتخاب شما خواهد بود. هرچند که، کارشناسان حامی ورکس نیز، از ابتدا تا انتهای انجام پروژه گرس هاپر در کنار شما خواهند بود و با دادن گزارش کامل در فایل ورد، مشاوره تخصصی شما از سایت های دیگر را بی نیاز خواهند کرد.

در ادامه ویدئوی کوتاه از معرفی نرم افزار GRASSHOPPER مشاهده خواهید کرد. این ویدئو برای تازه کارها مفید خواهد بود.

سوالات متداول نرم افزار گرس هاپر

1- مهم ترین مزیت نرم‌افزار گرس هاپر در مقایسه با نرم افزارهای مشابه چیست؟

از آن جایی که نرم افزار گرس هاپر یک نرم افزار برنامه نویسی ولی از نوع بصری است بنابراین در حوزه خود، دارای رابط گرافیکی عالی برای کاربر خود است و کار برنامه نویسی را برای کاربر خود بصری کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است