انجام پروژه اسکچاپ (Sketchup)

انجام پروژه اسکچاپ (Sketchup)

از بین بهترین فریلنسرهای اسکچاپ (Sketchup) به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه اسکچاپ (Sketchup) خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت فریلنسر استخدام کنید.

انجام پروژه اسکچاپ (Sketchup)

Sketchup چیست؟

نرم افزار اسکچاپ  Sketchupرا می‌توان به عنوان یک نرم افزار طراحی و مدل‌سازی بسیار کاربردی معرفی کرد که، در زمینه طراحی و مدل‌سازی‌های دو بعدی و سه بعدی، مورد استفاده قرار می‌گیرد و انجام پروژه اسکچاپ در حوزه‌های مختلف مانند مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و هر حوزه‌ای که به مدل‌سازی دو بعدی و سه بعدی نیاز داشته باشد، مورد کاربرد دارد. اهمیت مدل‌سازی سه بعدی و اهمیت انجام پروژه Sketchup بر هیچ کس پوشیده نیست و همگان از امکانات ویژه‌ای که پیشرفت علم و گسترش نرم افزارهای شبیه سازی دو بعدی و سه بعدی مانند اسکچاپ Sketchup، در اختیار بشر قرار داده‌اند، آگاهی دارند. این نرم افزارها دقت و سرعت را به انواع مدل‌سازی هدیه کردند و موجب شدند تا هنگام طراحی یک پروژه اسکچاپ، به راحتی و با صرف وقت بسیار کم بتوان مدل طراحی شده را تغییر داد و علاوه بر رفع ایرادات طرح، سناریوهای مختلف را برای رسیدن به بهترین طرح ممکن امتحان کرد در حالی که در روش های قدیمی و ماکت سازی، ایجاد تغییر به وقت و هزینه زیادی نیاز دارد و این روشها نمی‌توانند به اندازه انجام پروژه اسکچاپ، کاربردی باشند.

نرم افزار اسکچاپ در سال 2000 و توسط شرکت Lasr Software در ابتدا تولید و روانه بازار شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت، پس از مدتی این برنامه کاربردی توسط گوگل خریداری شد و تا مدت‌ها با نام گوگل اسکچاپ روانه بازار می‌شد و مورد استفاده قرار می‌گرفت. تا اینکه در نهایت این نرم افزار در سال 2012 توسط شرکت Trimble Inc خریداری شد و این شرکت با توسعه این نرم افزار انجام پروژه Sketchup را برای کاربران راحت‌تر نمود. یکی از امکانات مهمی که شرکت  Trimble Incدر توسعه نرم افزار اسکچاپ ارئه کرد، راه‌اندازی یک سایت جدید برای دانلود انواع مدل‌های سه‌بعدی و افزونه‌های آماده بود و این امکان موجب شد تا کار طراحی و مدل‌سازی با اسکچاپ بسیار ساده‌تر از گذشته باشد و در نتیجه هزینه طراحی و رندر با اسکچاپ کاهش یابد.

فریلنسرهای اسکچاپ | Sketchup

img
Fasa7773
0 0 نظرات
سلام فاطمه سمیعی هستم دانش آموخته رشته مهندسی معماری ماهر در کار با نرم افزار های اتوکد اسکچاپ و رویت و فوتوشاپ
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Houseluxur
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
220farzadyouefzadeh
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
okaeiz200
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mohammadaminabbasi
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Paradise
0 0 نظرات
پردیس صالحی هستم فارغ التحصیل رشته ی مهندسی شهرسازی با سابقه فریلنسرینگ به مدت 2 سال. علاقه مند به فعالیت و کار به عنوان یک فریلنسر، با سرعت و دقت بالا در انجام پروژه ها.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
alireza_faghfouri
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
m42477780
0 0 نظرات
مهندسی طراحی فضای ویلا ها و طراحی داخلی و نما و گرافیکی دانشگاه بین الملل قزوین
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
kimiadnsh
0 0 نظرات
دانشجوی معماری مسلط به برنامه اتوکد مسلط به برنامه مدل سازی رویت مسلط به برنامه مدل سازی اسکچاپ طراحی پوستر طراحی شیت معماری طراحی داخلی طراحی نما
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
02fouladi
0 0 نظرات
من دارای مدرک کارشناسی مهندسی معماری هستم و بر رویت ،اسکچاپ ،فتوشاپ ،آفیس و اتوکد تسلط دارم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

معرفی کاربردهای Sketchup

همانگونه که اشاره شد، از آن‌جایی که نرم افزار اسکچاپ بسیار منعطف و کاربردی می‌باشد و می‌توان از آن برای مدل‌سازی حجمی اولیه تا ترسیم نقشه‌‌های دقیق و مدل‌سازی‌های پیچیده استفاده نمود. این نرم افزار کاربرد زیادی در حوزه‌های متنوع مانند معماری، ساخت‌و‌ساز و مهندسی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی منازل و فضاهای تجاری، طراحی شهری، طراحی کابینت، چاپ سه‌بعدی و ... دارد و برای موارد متعددی مانند مدل‌سازی سه‌بعدی سریع و دقیق، نقشه‌کشی دقیق و ارائه حرفه‌ای مدارک پروژه، متریال‌دهی واقع‌گرایانه، رندر گرفتن در اسکچاپ، با کیفیت بسیار عالی و در پلاگین‌هایی مانند VRay، رندرگیری همزمان در پلاگین‌هایی مانند Enscape، مدل‌سازی سریع و کاربردی مبلمان و لوازم خانه، بررسی طرح و یافتن اشکالات و ایرادات آن، استفاده از ابزارهای نمایش واقع‌گرایانه مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، تهیه جداول جزئیات و متریال، داشتن گنجینه‌ای از مدل‌های سه‌بعدی و افزونه‌ها برای افزایش سرعت مدل‌سازی و در نتیجه کاهش هزینه طراحی و رندر با اسکچاپ، نورپردازی در اسکچاپ، طراحی داخلی با اسکچاپ، طراحی نما در اسکچاپ، طراحی پارامتریک با پلاگین Viz Pro، اندازه‌گذاری دقیق قطعات، تخمین هزینه‌ها، ساخت انیمیشن، قرار دادن علامت تجاری و یا آرم خاصی بر روی مدل ها، خروجی گرفتن برای نرم افزار AutoCAD و دیگر فرمت های 3D و ..... مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای انجام پروژه Sketchup، مشاهده نمونه پروژه اسکچاپ انجام شده مانند انواع پروژه دانشجویی اسکچاپ، می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد و در شناخت کاربردهای گسترده این نرم افزار شما را یاری سازد.

فریلنسرهای اسکچاپ (Sketchup) حامی ورکس قابلیت انجام پروژه های مختلف در زمینه های زیر را دارا می باشند:

 • طراحی غرفه
 • طراحی داخلی و دکوراسیون
 • طراحی صنعتی
 • طراحی انواع نماها همچون رومی، کلاسیک، کامپوزیت و ...
 • ایجاد مدل های سه بعدی از دیگر نرم افزارها
 • ایجاد فایل های تصویری از مدل (رندرگیری)
 • طراحی فضای سبز و خانه های ویلایی
 • متحرک سازی در تیزرهای تبلیغاتی
 • ارائه صحنه های رئال و واقعی در به تصویر کشیدن محیط ها با نورپردازی های واقع گرایانه

ویژگی‌های نرم افزار اسکچاپ

امروزه نرم افزارهای مدل‌سازی زیادی در بازار وجود دارند و هر کدام تلاش می‌کنند تا با افزایش ویژگی‌های مثبت خود، کاربران بیشتری را جذب کرده و در این رقابت از یکدیگر پیشی بگیرند. از ویژگی‌های نرم افزار اسکچاپ که موجب استقبال طراحان از این نرم افزار شده است، می‌توان به رابطه کاربری مناسب این نرم افزار اشاره کرد. این مزیت موجب می‌شود تا آموزش و یادگیری این نرم افزار راحت باشد و کاربر بتواند به راحتی با نرم افزار ارتباط برقرار کرده و پروژه Sketchup خود را انجام دهد. هم چنین رابطه کاربری مناسب این نرم افزار موجب می‌شود انجام پروژه دانشجویی اسکچاپ، انتخابی درست و معقول برای دانشجویان، نسبت به انجام پروژه با دیگر نرم افزارهای مدل‌سازی باشد.

از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار کاربردی می‌توان به ارائه شدن نرم افزار اسکچاپ در نسخه‌های پرو و رایگان اشاره کرد که تهیه این نرم افزار و انجام پروژه اسکچاپ را برای تمام علاقه‌مندان به مدل‌سازی، فارغ از اینکه حرفه‌ای هستند یا مبتدی، فراهم می‌کند. هم چنین از آنجایی این نرم افزار قابلیت نصب بر روی لب تاب، تب لت و تلفن همراه را دارد، کار بر روی پروژه اسکچاپ به وسیله آن، در هر مکان و زمان و با هر امکاناتی ممکن است و طراح را با هیچ محدودیتی مواجه نمی‌سازد.

نرم افزار اسکچاپ در تلاش است تا امکان یک مدل‌سازی سه بعدی و نزدک به واقعیت را برای شما فراهم آورد بنابراین از ویژگی‌های مهم آن می توان به امکان استفاده از افکت های عکاسی، از جمله 3DS Max، Maya و V-Ray و ..... بر روی پروژه Sketchup و در نتیجه نزدیک‌تر کردن آن به واقعیت اشاره کرد. علاوه بر امکانات ذکر شده، شما می‌توانید بافت مدل طراحی شده خود را نیز انتخاب کرده و طراحی خود را با شکل واقعی و نهایی خود تماشا کنید و با استفاده از رابط کاربری مناسب این نرم افزار، شما می‌توانید در صورت لزوم به راحتی پروژه اسکچاپ خود را تغییر داده یا اصلاح کنید. مناسب بودن هزینه طراحی و رندر با اسکچاپ را نیز می‌توان یکی از ویژگی‌های مهم این نرم افزار کاربردی دانست.

ویژگی‌های کاربردی نرم افزار اسکچاپ موجب شده‌است تا انجام پروژه معماری با اسکچاپ، در میان مهندسان معماری بسیار متداول بوده و افراد زیادی این نرم افزار را برگزینند. تعداد بالای پروژه معماری به وسیله نرم افزار اسکچاپ ثبت شده در سایت‌های فریلنسری، گواه این ادعا می‌باشد.

پروژه‌های Sketchup

در این مطلب از سایت حامی ورکس تلاش کردیم تا شما را با انواع پروژه‌ Sketchup آشنا سازیم و ویژگی‌های قدتمند و کاربرد فراوان این نرم افزار را تا حد امکان برای شما به نمایش بگذاریم. در راستای همین هدف، در ادامه مطلب تعدادی نمونه پروژه اسکچاپ را ارائه داده‌ایم و امیدواریم در زمینه انجام پروژه اسکچاپ، برای شما راهگشا باشد.

 • طراحی پلان استراحتگاه بین راهی با اسکچاپ
 • انجام پروژه طراحی مدل سازی سه بعدی ساختمان دانشکده نقشه کشی دانشگاه تهران با اسکچاپ
 • طراحی پلان آزمایشگاه بیمارستان با اسکچاپ
 • انجام محاسبات و طراحی تاسیسات بهداشتی بیمارستان با اسکچاپ
 • مدل‌سازی سه بعدی و طراحی ورزشگاه در اسکچاپ
 • طراحی و مدل‌سازی ساختمان اداری تجاری با اسکچاپ
 • پروژه انجام نور پردازی در یک خانه ویلایی با اسکچاپ
 • پروژه طراحی سنگ فرش حیاط یک آموزشگاه معماری با اسکچاپ
 • طراحی پلان و مدل‌سازی سه بعدی یک مجوعه فرهنگی(فرهنگسرا) با اسکچاپ
 • طراحی فضای سبز یک محله با نرم افزار اسکچاپ
 • تغییر نمای طراحی شده یک ساختمان مسکونی شش طبقه با اسکچاپ
 • طراحی اجزای داخلی خودرو با نرم افزار اسکچاپ
 • پروژه رندر گیری از هتل سه طبقه طراحی شده به وسیله نرم افزار اسکچاپ
 • طراحی سه بعدی و خلاقانه دکور کافی شاپ
 • طراحی مدل فرنیچر و مبلمان با اسکچاپ
 • پروژه طراحی و مدل سازی سه بعدی یک محله به صورت کامل با اسکچاپ
 • طراحی موزه علم و تکنولوژی با کانسپت تاثیر تکنولوژی بر معماری گذشته، حال و آینده با اسکچاپ
 • سه بعدی سازی نقشه اتوکدی یک خانه ویلایی چهار خوابه با اسکچاپ
 • پروژه افزودن جزئیات به ویلای طراحی شده با اسکچاپ
 • پروژه تبدیل فایل دو بعدی طراحی شده به مدل‌سازی سه بعدی با اسکچاپ

در این ویدئو پروژه ای ساخت یک ویلا بر روی کوه در نرم افزار اسکچاپ اجرا شده است. این ویدئو مناسب برای آشنایی اولیه با Sketchup می باشد.

سوالات متداول

طریقه سفارش پروژه اسکچاپ در سایت حامی ورکس چگونه است؟

سایت حامی ورکس یکی از معتبر ترین سایت‌های فریلنسری می‌باشد و با ایجاد بستری برای ارتباط امن میان کارفرما و فریلنسر، امکان انجام پروژه در زمینه های مختلف و به ویژه انجام پروژه اسکچاپ را برای کاربران خود فراهم می‌کند. برای ثبت یک پروژه اسکچاپ در سایت حامی ورکس، ابتدا به صورت کاملا رایگان، در سایت عضو شده و اطلاعات خود را وارد نمایید. سپس می‌توانید یک پروژه رایگان ثبت کنید و کار خود را درون آن توضیح دهید تا فریلنسرها با مشاهده آن، متوجه پروژه شما شده و برای انجام آن در سایت پیشنهاد ثبت کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است