انجام پروژه آرک جی آی اس ArcGIS

انجام پروژه آرک جی آی اس ArcGIS

بهترین فریلنسرهای پروژه آرک جی آی اس ArcGIS را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه آرک جی آی اس ArcGIS خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

معرفی نرم افزار ARCGIS

در سالیان اخیر، که رایانه ها به عنوان ابزاری کارآمد برای پیشبرد اهداف بشر، توانایی خود را به اثبات رسانیده اند، هر حوزه ی کاری، فراخور نیاز ها و اهداف خود، نیاز به نرم افزاری خاص دارد. در بسیاری از رشته ها برای انجام پروژه، نیاز به اطلاعاتی مانند اطلاعات جغرافیایی داریم که بتوان تحلیل های دقیقی را بر اساس آن ارائه داد. برای انجام تحلیل های پیشرفته و نیز بررسی تغییرات رخ داده در سطح زمین و ارائه خدمات شهری و انجام تصمیم گیری های بهتر، دانستن خصوصیات جغرافیایی هر منطقه از زمین، لازم بوده و نیاز به نرم افزاری قوی و سیستمی حس می شود. در میان نرم افزارهای تخصصی رشته ی مهندسی نقشه برداری، نرم افزار ARCGIS، بیش ترین کارآیی و توانایی را به فریلنسرهای مهندسی جی آی اس، نشان داده است. این نرم افزار در رشته های دیگری چون مهندسی کشاورزی و حتی زمین شناسی نیز کاربرد زیادی دارد. انسان، به طور کلی موجودی است که به ویژگی بصری پدیده ها دقت زیادی دارد. در این راستا، نرم افزار ARCGIS، از لحاظ بصری بسیار ساده و قابل فهم و در عین حال بسیار کاربر پسند برای انجام پروژه جی آی اس است. به همین دلیل نیز هست که فراگیری و آموزش نرم افزار ARCGIS و حتی فراگیری برنامه نویسی وب جی آی اس، برای یک جی آی اس کار، شاید یک چالش عمده محسوب نشود، این درحالی است که معمولا فریلنسرها در سایر رشته های مهندسی برای انجام پروژه هایی مانند پروژه برنامه نویسی، پروژه معماری، پروژه برنامه پایتون، پروژه رویت، پروژه اسکچاپ و پروژه گرس هاپر نیاز به گذراندن وقت زیادی دارند تا نرم افزار مربوطه را یاد بگیرند.

جی آی اس در لغت به معنی سیستم اطلاعات جغرافیایی است و ArcGIS ابزاری قدرتمند برای نقشه برداری رایانه ای و تحلیل مکانی و نرم افزاری کاربردی برای ضبط، ذخیره، پرس و جو، تجزیه و تحلیل، نمایش و خروجی گرفتن از اطلاعات جغرافیایی در حین انجام پروژه ARCGIS به شمار می رود. این نرم افزار یک سیستم مبتنی بر رایانه است که داده ها را بر اساس اطلاعات جغرافیایی ذخیره می کند و آن ها را با صفات گرافیکی پیوند می دهد. توانایی اضافه کردن هر تعداد لایه و تهیه نقشه گرافیکی و اعمال تغییرات بصری سازی و امکان انتخاب عوارض از لایه ها و همچنین توانایی برنامه نویسی به زبان پایتون در قالب پروژه برنامه پایتون، از ویژگی های این نرم افزار است.

فریلنسرهای ARCGIS

img
تایید شده sirous1357
0 0 نظرات
از سال ١٣٨٢ بعنوان كارشناس و معاون اداره منابع طبيعي هستم،همچنين از سال ١٣٨٦ كارشناس نقشه برداري دادگستري نيز هستم و با توجه به وضعيت شغليم،متخصص پروژه هاي جي آي اس،اتوكد و تفسير عكسهاي هوايي و ماهواره اي مي باشم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Paradise
0 0 نظرات
پردیس صالحی هستم فارغ التحصیل رشته ی مهندسی شهرسازی با سابقه فریلنسرینگ به مدت 2 سال. علاقه مند به فعالیت و کار به عنوان یک فریلنسر، با سرعت و دقت بالا در انجام پروژه ها.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
kasratalebi
0 0 نظرات
22 سال سابقه طراحی، نظارت و اجرا فضای سبز و محوطه با مطالعات کامل راجع به بام سبز و دیوار سبز و لایه های ژیو سنتتیک
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
zohreh1996
0 0 نظرات
کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دانشگاه اصفهان
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mojtaba1
0 0 نظرات
سلام من مجتبی هستم و فارغ التحصیل رشته های زمین شناسی و سنجش از دور و خوشحال میشم از توانایی هام برای حل مشکلات شما استفاده کنم ....
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Rrajabi16
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
GISLibrary
0 0 نظرات
کارشناس GIS، ترسیم کننده انواع نقشه‌های مرتبط با زمین و اتمسفر، انجام دهنده طرح هادی، پردازشگر تصاویر ماهواره‌ای
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
reihanehamini
0 0 نظرات
فردی خلاق، منظم، مسئولیت پذیر و مشتاق به یادگیری و ارتقای مهارت های خود هستم. تجربه همکاری در کار تیمی و پروژه های فریلنسری را داشته و به دنبال کسب تجربه در حوزه شهرسازی هستم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Alielhami1363
0 0 نظرات
مجری، دفتر فنی و ناظر خطوط انتقال، تغذیه و توزیع گاز از سال 1384 تاکنون
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده HadiD1984
0 0 نظرات
مهندس عمران با بیش از ده سال سابقه در بخش تحقیق و توسعه نرم افزارها یک شرکت مهندسی مشاور.
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

قابلیت های نرم افزار ARCGIS

ارک جی آی اس، نرم افزاری است بسیار آسان برای کاربردهای GIS، که به کاربران خود این امکان را می دهد که به سادگی، اطلاعات مکانی و داده های توصیفی را برای ایجاد نقشه ها، جداول و نمودارها به کارگیرند. این نرم افزار، ابزارهای لازم برای جستجو، تحلیل داده‌ها و نمایش نتایج را برای انجام پروژه ARCGIS با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد. قابلیت های عمده این نرم افزار عبارتند از:

1- نمایش داده‌ها و تولید نقشه: با استفاده از نرم‌افزار ArcGIS می توان داده‌هایی اعم از برداری و رستری را که از منابع مختلف تهیه‌ شده اند، نمایش داد و با استفاده از آن ها، نقشه‌هایی پویا و حرفه‌ای تولید کرد.

2- مدیریت داده‌های مکانی و توصیفی: مدیریت داده‌ها، یک نکته کلیدی در اکثر پروژه های جی آی اس است. نرم‌افزار ArcGIS ابزارهای بسیاری برای ساخت و مدیریت داده‌های توصیفی و مکانی و فراداده را در اختیار ما قرار داده است. این نرم افزار، طیف وسیعی از داده‌ها با فرمت های مختلف را پشتیبانی می کند که داده‌های جمعیتی یا آماری، نقشه های CAD، تصاویر ماهواره‌ای و سرویس های مکانی، از آن جمله هستند.

3- انجام آنالیزهای مکانی: پردازش های مکانی و Geo Processing یکی از قابلیت های مهم نرم افزار ArcGIS است. این نرم‌افزار با استفاده از صدها ابزاری که در بخش Arc Toolbox دارد، می تواند بسیاری از پردازش های مکانی مانند تعیین حریم(Buffer) ، برش دادن لایه ها(Clip) ، مکان‌یابی، مسیریابی، تبدیلات بین فرمت های مختلف و ... را در یک پروژه جی آی اس انجام دهد.

4- کاربرد در سنجش از دور و کار با تصاویر ماهواره‌ای: نرم‌افزار ArcGIS طیف گسترده‌ای از تحلیل ها و پردازش هایی را که می توانید در نرم‌افزارهای سنجش از دوری پیدا کنید، را شامل می شود.

5- آنالیز داده های سه بعدی: حتی با وجود بهره نبردن از دید سه‌بعدی، کار با داده های سه‌بعدی در نرم افزار ArcGIS مانند فراگیری و آموزش نرم افزار ARCGIS بسیار راحت است. شما با استفاده از ابزارهای فراوان در نرم افزار، می‌توانید نقشه شیب و جهت شیب تهیه کنید.

لازم به ذکر است که یک فریلنسر و متخصص در حوزه نقشه برداری برای کار با قابلیت های مذکور، لازم است که به فراگیری و آموزش نرم افزار ARCGIS و برنامه نویسی وب جی آی اس بپردازد.

کاربرد نرم افزار ARCGIS

جی ای اس با تفکیک و کنترل داده ها به صورت لایه لایه، اطلاعاتی مانند داده های آب و هوا، جریان های تجاری، مسیر رودخانه ها و بندرگاه‌ها در تحقیق و توسعه علوم مختلف را به صورت توصیفی و مکانی، به کاربر خود در یک پروژه جی آی اس ارائه می دهد. کاربرد نرم افزار ARCGIS را به صورت زیر می توان دسته بندی‌کرد.

  • ایجاد و استفاده از نقشه ها
  • گردآوری داده های جغرافیایی
  • تجزیه و تحلیل اطلاعات نگاشته شده
  • کشف و اشتراک‌گذاری اطلاعات جغرافیایی
  • مدیریت اطلاعات جغرافیایی در طیف وسیع

با کمک نرم افزار ARCGIS در کنار دسترسی سریع به داده های مور نیاز در یک حجم وسیع، این توانایی را دارید که اطلاعات مکانی و موضوعی را در قالب جدول و نمودار در یک پروژه ARCGIS به تصویر بکشید. با این ویژگی، می توان در حقیقت، داده های موجود را در جهت اهداف متفاوت و بر اساس نیازهای گوناگون به کار برد. دیگر نکته بارز این نرم افزار، در دسترس قرار دادن نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی در سراسر سازمان، جامعه و حتی فضای وب است، بدین معنا که، تمام اطلاعاتی که با موقعیت مکانی در ارتباط هستند، می توانند توسط نرم افزار ArcGIS مورد تحلیل قرار بگیرند. بکارگیری این ابزار با استفاده از شبکه های ارتباط جهانی، باعث ایجاد زمینه‌ای مناسب و مساعد برای معرفی پتانسیل ها و استعدادهای منطقه‌ای می باشد.

بازار کار نرم افزار ARCGIS

ظهور و استفاده از فناوری جی آی اس در کشورهای غربی مانند کانادا و امریکا، به بیش از 40 سال می رسد ولی در کشورهای جهان سوم، اغلب درحال توسعه است. در ایران نیز، سازمان نقشه برداری کشور برای اولین بار درسال 1369 بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، عهده دار اجرای طرح بکارگیری این سیستم شد. از دیگر موسساتی که از نرم افزار ARCGIS استفاده کرده‌اند می توان به شهرداری تهران، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت جهاد و کشاورزی، موسسه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و جنگل ها و مراتع اشاره کرد.

لازم است ذکر شود که ارک جی آی اس، نرم افزاری است که انتخاب هزاران مهندس نقشه بردار، مشاور و محقق در کل دنیا و جهان می باشد که با هدف نقشه برداری رایانه ای و تحلیل مکانی و نرم افزاری کاربردی برای ضبط، ذخیره، پرس و جو، تجزیه و تحلیل، نمایش و خروجی گرفتن از اطلاعات جغرافیایی، مبادرت به انجام پروژه ARCGIS می کنند. کافی است تا در اینترنت و فضای مجازی، عباراتی مانند "انجام پروژه جی آی اس" و "Gis ready" و "استخدام GIS" را جستجو کنید تا متوجه شوید که در دنیای امروزی، چه حجمی از پروژه های فریلنسری انجام شده در زمینه نقشه برداری، به پروژه ARCGIS اختصاص پیدا کرده است. شاید به جرات بتوان گفت که در سالیان اخیر، انجام پروژه ARCGIS طرفداران کمتری از انجام پروژه هایی مانند پروژه متلب، پروژه عمران، پروژه فتوشاپ و حتی پروژه 3D max ندارد. بنابراین می توان انتظار داشت که موسسات خصوصی و دولتی زیادی با آگهی "استخدام gis" بدنبال یک فریلنسر متخصص در این حوزه باشند، فریلنسر و متخصصی که تسلط بالایی بر ارک جی آی اس داشته و قابلیت انجام پروژه جی آی اس و برنامه نویسی وب جی آی اس را به نحو احسن داشته باشد.

خصوصیات و ویژگی های نرم افزار ARCGIS

استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی و همچنین پروژه جی آی اس در بسیاری از قلمروهای کاربردی، اهمیتی خاص دارد. بعنوان مثال جنگل داری، مدیریت خدمات رفاهی، طرح ریزی و مدیریت حمل و نقل، مهندسی راه و ساختمان، کشاورزی، حفاظت محیط زیست، برنامه ریزی شهری، مدیریت منابع، بهره برداری معادن، کشتیرانی، برنامه ریزی ملی و ناحیه‌ای، زمین آرایی، برنامه ریزی نظامی، امینت و دفاع ملی، بازاریابی و ... از آن جمله هستند. بعلاوه بسیاری از رشته های آموزشی مانند جغرافیا، کارتوگرافی، ژئودزی، فتوگرامتری، سنجش از دور، نقشه برداری، زمین شناسی، معدن، خاک شناسی، آب نگاری، آب شناسی و بسیاری دیگر .. در بخش کامپیوتری، سیستم اطلاعات جغرافیایی از تکنولوژی اطلاعات پایه، گراف های محاوره‌ای، پردازش تصویر، تکنولوژی ایستگاه کار، شبیه سازی، هوش مصنوعی، سیستم های تخصصی، مهندسی نرم‌افزار و غیره در انجام پروژه، ارتباط نزدیکی با سیستم اطلاعات جغرافیایی و نرم افزار ARCGIS دارند. در حقیقت خصوصیت و ویژگی اصلی یک نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی مانند ارک جی آی اس، در آن است که به نیاز استفاده کنندگان، پاسخ های مناسب دهد، از جمله این پاسخ ها، ارائه مشخصات مکان جغرافیایی است که می تواند شامل نام مکان، کد، مختصات جغرافیایی آن و ... باشد. نرم‌افزار ARCGIS از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کند و بعلاوه، فرمت های تصویری زیادی مانند GIF, JPG, PNG را پشتیبانی می کند. قابل ذکر است که این نرم افزار، حدود 70 فرمت از داده‌های آماری را پشتیبانی می کند که از آن جمله می‌توان به نقشه های CAD، تصاویر ماهواره‌ای و سرویس مکانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است که سایت فریلنسری حامی ورکس در تلاش است تا انجام پروژه ARCGIS، طبق زمان خواسته شده مشتری، تنظیم شده و در کم ترین زمان ممکن، تحویل داده شود. البته کیفیت در یک پروژه ARCGIS از اصلی ترین اهداف این سایت نیز می باشد.

انجام پروژه ARCGIS

آموزش نرم افزار ArcGIS در شهرسازی، به دنبال به کارگیری این نرم افزار در راستای تولید و تهیه نقشه های پرکاربرد و ضروری در دنیای شهرسازی است که تمام هدف آن تولید نقشه هایی با روشی کاملا آسان، سریع و متنوع است.

نرم افزار ArcGIS ابعاد گسترده ای دارد و در رشته های مختلف مانند رشته های جغرافیا، شهرسازی، عمران، معماری، اقتصاد، زمین شناسی، هواشناسی، هیدرولوژی، شیمی و نقشه برداری، دارای کاربرد فراوان است. خوشبختانه نرم افزار ArcGIS بخش اعظمی از نیازهای رشته شهرسازی را می تواند برآورده کند، لذا یادگیری این نرم افزار برای کسانی که می خواهند در این رشته به صورت تخصصی تر و فنی تر عمل نمایند، می تواند بسیار مؤثر باشد. از جمله پروژه های جی آی اس که فریلنسرهای این حوزه باید بتوانند انجام دهند می توان به اصلاح و ویرایش عوارض برداری عوارض شهری، ساخت پایگاه داده زمینی شهر فرضی، تهیه نقشه کاربری اراضی، تحلیل سطوح، تحلیل همسایگی، تحلیل های مکانی عرضی، تحلیل های افقی، پروژه مکان یابی، کشیدن بلوک شهری و وارد کردن اطلاعات، تولید نقشه های تراکم، سطح اشغال، فضای باز و جدول سرانه، تولید نقشه برای شیت های شهرسازی و ساخت شناسه برای نقشه های شهری اشاره کرد.

در بسیاری از مواقع مشاهده می کنیم کاربران در انجام پروژه جی آی اس خود مشکل دارند و به دنبال یک مکان مطمئن برای پروژه جی آی اس خود هستند. سایت فریلنسری حامی ورکس با تخصص بالا در این حوزه تمام تلاش خود را می کند تا کلیه سفارشات جی آی اس شما را انجام داده و با بهترین کیفیت تحویل شما بدهد. انجام پروژه ARCGIS در سایت حامی ورکس، به صورت رقابتی انجام می شود و از بین چندین پیشنهاد توسط مجریان، کم ترین قیمت، خدمت شما اعلام می شود. کارشناسان حامی ورکس نیز، از ابتدا تا انتهای انجام پروژه های جی آی اس در کنار شما خواهند بود و با دادن گزارش کامل در فایل ورد، مشاوره تخصصی شما از سایت های دیگر را بی نیاز خواهند کرد.

در ادامه ویدئوی کوتاه از معرفی نرم افزار ARCGIS مشاهده خواهید کرد. این ویدئو برای تازه کارها مفید خواهد بود.

سوالات متداول نرم افزار ARCGIS

1- چگونه می توان داده های ضروری در نرم افزار را به Arc Map اضافه کرد؟

برای اضافه کردن داده ها به ArcMap، بر آیکون Arc Catalog کلیک کرده تا انشعاب Arc Catalog دیده شود، سپس به محل داده هایی که می خواهید اضافه کنید رفته و فایل مورد نظر را با استفاده از کشیدن و رها کردن در Table of Contents اضافه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است