معرفی 10 سایت برتر فریلنسری دنیا

معرفی 10 سایت برتر فریلنسری دنیا

سایت های فراوانی در سطح دنیا در حوزه دورکاری فعالیت می کنند که تعداد آنها در سال های پیشین افزایش چشمگیری داشته است. شما می توانید با فعالیت در این سایت ها بدون سرمایه گذاری کسب درآمد اینترنتی واقعی در منزل را تجربه کنید. البته برای فریلنسر شدن حتما باید دانش یا هنری داشته باشید که دیگران به دنبال آن باشند. در سایت های فریلنسر، شما در ازای انجام پروژه های دیگران از آنها دستمزد دریافت می کنید

در اینجا می خواهیم لیست بهترین سایت های فریلنسر خارجی را به شما معرفی کنیم تا با نحوه عملکرد آنها آشنا شوید.

1- سایت فریلنسری Upwork

می توان گفت Upwork یکی از بزرگترین سایت فریلنس خارجی است که شاید بزرگترین بازار پروژه های آنلاین در دنیا را داشته باشد. شما با هر تخصصی می توانید در این سایت شغلی فریلنسری پیدا کنید. علاوه بر تکنولوژی های مختلف در این سایت، توانایی انتخاب پروژه های کوتاه مدت، بلند مدت و سطح تخصصی پروژه ها توسط فریلنسر، از جمله مزایای این سایت می باشد. 

Upwork یکی از بهترین سایت های فریلنس خارجی در سال 2021 است که شما می توانید تنها با کار در منزل در آن کسب درآمد اینترنتی واقعی داشته باشید.

upwork

2- سایت فریلنسری PeoplePerHour

در این سایت، فریلنسرها می توانند در حوزه های وسیعی از توانایی های خود جهت انجام پروژه های گوناگون استفاده نمایند که از آن جمله می توان به طراحی وب سایت، فروش، مارگتینگ، ترجمه متون و ... اشاره نمود.

یکی از قابلیت هایی مورد استفاده در سایت فریلنسری PeoplePerHour این است که در آنجا فریلنسرها می توانند اعلام کنند که در یک ساعت چه کارهایی می توانند انجام دهند تا افرادی که پروژه تعریف می کنند از آنها استفاده نمایند.

peopleperhour

بد نیست این مطلب را نیز مطالعه کنید "5 سایت برتر ایرانی برای دورکاری یا فریلنسری"

3- سایت فریلنسری Guru

Guru یکی دیگر از بازارهای جهانی برای برون سپاری کارها و دورکاری می باشد. این سایت به دلیل استفاده بسیار آسان در شیوه استخدام توانسته ارتباط بین مشتریان و فریلنسرها را بسیار ساده نماید. از آنجایی که Guru نسبت به دو سایت Upwork و PeoplePerHour کوچک تر است شما در آنجا فریلنسرهای کمتری را پیدا می کنید که این موضوع رقابت را برای شما آسان تر می کند. جدا از این مسئله، سایت Guru قابلیت Work Room دارد که این اجازه را به فریلنسرها می دهد تا بتوانند کارهایشان را آسان تر مدیریت کنند. مهمترین فعالیت این سایت، فروش و بازاریابی در حوزه خدمات IT می باشد.

guru

دنبال پروژه می گردی؟

رایگان عضو سایت بشو و پروژه‌ها را با کمیسیون 0% درصد انجام بده.

4- سایت فریلنسری Freelancer

یکی از اولین سایت های فریلنسر خارجی فعال در این صنعت، سایت Freelancer است که می توان گفت بهترین آن ها نیز در سال 2021 می باشد. این سایت برای مشتریان این امکان را فراهم می کند تا پروژه های خود را ارسال و تعدادی از پیشنهادها را انتخاب و فریلنسرها می توانند پروژه های گوناگونی را در آن پیدا کنند. این سایت بیشتر از 53 میلیون کاربر دارد و فریلنسرها می توانند برای میلیون ها کسب و کار کوچک در سرتاسر دنیا کار کنند و از آنها دستمزد دریافت کنند.

freelancer

5- سایت فریلنسری Fiverr

شیوه کار Fiverr با دیگر سایت های فریلنسری متفاوت است. اگر در سایت های دیگر شاهد آن بوده ایم که مشتریان و فریلنسرها برای انجام پروژه با یکدیگر توافق مالی می کنند در این سایت فریلنسرها اعلام می کنند که با ۵ دلار چه کاری می توانند انجام دهند و مشتریان نیز می توانند با جستجو در آن، سفارش خود را برای فریلنسر ارسال نمایند. این سایت یکی از معتبرترین و قدیمی ترین بازارها برای فریلنسرها است که می توانید از طریق آن کسب درآمد اینترنتی واقعی را تجربه کنید.

البته شما مجبور نیستید که تنها ۵ دلار بابت حق الزحمه کار خود دریافت کنید، زیرا همیشه می توانید با اعلام مزایایی اضافی بابت کار، قیمت را بالاتر ببرید در واقع قیمت ورودی سایت 5 دلار می باشد. هزینه های این سایت بالاتر از سایت هایی مانند Upwork و Freelancer است.

fiverr

سایت های خارجی بسیار دیگری در حال فعالیت هستند که از آن جمله می توان به iWriter، TopTal، Hub Staff، Boxer و .... اشاره نمود.

از آنجایی که اکثر کارهای فریلنسری محدودیت های جغرافیای ندارند و البته به خاطر عدم ملاقات حضوری مشتریان با فریلنسرها، پرداخت های اینگونه مشاغل به صورت عمده از طریق کارتهای اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت (VisaCard) و مستر کارت (MasterCard) و یا از طریق حسابهای بین المللی مثل پی پال (PayPal) و در پاره ای از مواقع از طریق ارزهای دیجیتال معتبری مثل بیت کوین صورت می گیرد. لذا اگر شما از علاقمندان به انجام کارهای فریلنسری هستید و میخواهید در این سایت ها فعالیت نمایید باید به این موارد توجه نموده و اطلاعات خود را در این زمینه بهبود دهید.

6- سایت فریلنسری فلکس جاب FlexJobs

یکی از معرفترین سایت های فریلنسری خارجی، سایت فلکس ‌جاب FlexJobs است که، بستر مناسبی برای دورکاری و یافتن پروژه‌های مناسب فراهم آورده است. این سایت از سال 2007 فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است. از آنجایی که بیش از 6000 شرکت در جهان سفارش‌ها و پروژه‌های فریلنسری خود را در این سایت ثبت کرده‌اند، امکان یافتن پروژه مناسب برای فریلنسرها بیشتر است و این سایت انتخاب مناسبی برای عضویت و شروع کار، می‌باشد. البته ناگفته نماند که عضویت در این سایت رایگان نیست و برای عضویت، لازم است مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. یکی دیگر از مزایای فلکس جاب این است که، تمام پروژه‌های ثبت شده در این سایت، به ‌صورتی کاملاً طبقه ‌بندی شده و مرتب در دسترس فریلنسرها قرار می‌ گیرند و جستجو برای پروژه مناسب را، راحت‌تر می‌سازد.
خوب است بدانید که تمام کارهایی که در فلکس جاب ثبت می‌شوند به صورت پروژه‌ای نیستند. بلکه برخی از این شغل‌ها ثابت هستند و کارفرما به دنبال استخدام نیروی کار به صورت غیر حضوری می‌باشد.

flexjobs

7- سایت فریلنسری تاپ تل Toptal

یکی دیگر از معروفترین سایت‌های فریلنسری خارجی، سایت Toptel است که نام آن ترکیبی از دو کلمه تاپ Top به معنای بهترین و تل مخفف کلمه Talent و به معنای استعداد می‌باشد، دلیل این که این نامگذاری این است که تاپ تل Toptel ادعا می‌کند که 3 درصد از بهترین استعدادها در زمینه های مختلف فریلنسری را گرد هم آورده است و پروژه‌ها را به این افراد واگذار می‌کند تا کار را با بهترین کیفیت به کارفرما تحویل دهند. عضویت در این سایت بسیار مشکل است و از میان صدها رزومه ارسالی برای عضویت در این سایت، تنها تعداد محدودی معیارهای سخت گیرانه این سایت را دارند و پذیرش می‌شوند.
سختگیری این سایت برای عضویت و تلاش برای جذب بهترین فریلنسرها، موجب شده تا تاپ تل Toptel فاصله زیادی با دیگر سایت‌های فریلنسری خارجی داشته باشد. در این سایت بزرگان طراحی نرم افزار، برنامه‌نویسی، مدیریت مالی، مدیریت محصول، مدیریت پروژه و .... مشغول کار و فعالیت هستند و به همین علت شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت، Airbnb، Zendesk ،Thumbtack و ... بسیاری از پروژه‌های فریلنسری خود را در این سایت ثبت می‌کنند و از متخصصان تاپ تل Toptel کمک می‌گیرند.
از آنجایی که عضویت در این سایت مشکل است، عضویت در آن را، به فریلنسرهای تازه وارد و مبتدی توصیه نمی‌کنیم. اما اگر شما یک فریلنسر حرفه‌ای هستید و تمایل دارید با شرکت‌های مطرح و بزرگ دنیا همکاری کنید، تاپ تل Toptel انتخاب مناسبی برای شما می‌باشد.

Toptel

8- سایت فریلنسری سالید گیگ SolidGigs

یکی از سختی‌های کار فریلنسری، یافتن پروژه مناسب است. فریلنسرها معمولا بخشی زیادی از وقت خود را صرف جستجو، برای یافتن کار مناسب می‌کنند در حالی که، می‌توانند آن زمان را به کار کردن و کسب درآمد اختصاص دهند و درآمد بیشتری داشته باشند. سایت فریلنسری سالید گیگ SolidGigs، این مشکل را حل کرده است و در سریعترین زمان ممکن شما را به پروژه مد نظرتان می‌رساند. تیم شاغل در این سایت، تمام مشاغل فریلنسری را بررسی کرده و 2% از بهترین مشاغل را، به صورت هفته‌ای برای شما ایمیل می‌کنند.

ناگفته نماند که عضویت در این سایت رایگان نیست و برای عضویت لازم است، حق عضویت را پرداخت کنید.

SolidGigs

9- شبکه فریلنسری لینکدین LinkedIn

شبکه فریلنسری لینکدین LinkedIn حرفه‌ای ‌ترین شبکه اجتماعی در زمینه کسب و کار است. این شبکه اجتماعی، این امکان را در اختیار فریلنسرها قرار می‌دهد که، پروژه ‌های کوچک و بزرگ ثبت شده را بررسی کرده و براساس شرایط و مهارت‌های خود، مناسب ترین آنها را برگزیند. بیشتر کارهایی که در لینکدین LinkedIn ثبت می‌شوند، تمام وقت هستند اما کارهای پاره وقت نیز، در میان آنها یافت می‌شود.
شبکه اجتماعی لینکدین LinkedIn این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا علاوه بر یافتن پروژه مناسب، با مشاهده پست‌های کاری سایر کاربران، با شیوه کارهای فریلنسری آشنا شوند و اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

LinkedIn

10- سایت فریلنسری 99 Designs

سایت فریلنسری 99Designs بر خلاف دیگر سایت‌هایی که معرفی کردیم به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و به جرئت می‌توان این سایت را، بزرگترین بازار کار برای فریلنسرهایی دانست که به کار طراحی لوگو، وب و کارهای گرافیکی مشغول هستند. 99 Designs  شیوه نوآورانه ای برای کار خود در نظر گرفته است. شیوه کار در این سایت به این صورت است که کارفرما، اطلاعات اولیه‌ی کار را به صورت خلاصه اعلام می‌کند و فریلنسرها  طرح های اولیه خود را بر اساس توضیحات کارفرما، برای او ارسال می‌کنند، سپس کارفرما مناسب‌ترین طراح را برای ادامه کار برمی‌گزیند.

99Designs

11- سایت فریلنسری DesignHill

سایت فریلنسری DesignHill یکی دیگر از سایت‌های فریلنسری است که به صورت تخصصی در زمینه طراحی فعالیت می‌کند. غالب پروژه‌های این سایت در زمینه‌هایی مانند طراحی لوگو، طراحی سایت، طراحی‌های گرافیکی و مواردی از این قبیل، ثبت شده اند. از مزایای DesignHill می توان به رایگان بودن خدمات برای فریلنسرها، در این سایت اشاره کرد. دیزاین هیل، هزینه خدمات را تنها از کارفرمایان دریافت می‌کند. بنابراین فریلنسرها می‌توانند کل در آمد خود از شغل طراحی و کار کردن در این سایت را از طریق حساب کاربری خود، دریافت‌کنند. استفاده از این سایت فریلنسری برای افرادی که طراح نیستند مناسب نیست و به آنها توصیه نمی‌شود ولی برای طراحان DesignHill یک بازار متنوع و یک فرصت مناسب برای رشد و ارتقا نمونه کارها و ارتباط بهتر با کارفرمایان می باشد. شیوه کار این سایت فریلنسری بیشتر به صورت مسابقه می‌باشد به این صورت که کارفرما طرح مورد نیاز خود را توضیح می‌دهد و مهلت انجام کار را تعیین می‌کند سپس هر طراح، کار را مطابق با نظر و خلاقیت خود آماده کرده و ارسال می‌کند، در نهایت بهترین طراحی ارسال شده انتخاب شده و به آن جایزه تعلق می‌گیرد. ناگفته نماند که برای وارد شدن به سایت فریلنسری دیزاین هیل، به فیلتر شکن نیاز دارید.

سایت فریلنسری designhill

12- سایت فریلنسری iWriter

یکی دیگر از سایت‌های فریلنسری خارجی که در این مطلب معرفی می‌کنیم سایت iWriter است. این سایت، یکی از بهترین سایت‌های فریلنسری دنیا است و مانند دو سایتی که پیش از این معرفی کردیم، به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. همانگونه که از نام این سایت مشخص است، iWriter بیشتر در زمینه نویسندگی و تولید محتوای تخصصی فعال است بنابراین اگر در این زمینه تخصص دارید، سایت فریلنسری iWriter انتخاب مناسبی برای شما است و می‌تواند درآمد مناسبی را برای شما فراهم کند. ایجاد حساب کاربری در این سایت رایگان است و شما می‌توانید پس از افتتاح حساب کاربری و عضویت، مشخص کنید که به نوشتن در چه حوزه‌ای تمایل و علاقه دارید. iWriter بر اساس نحره فعالیت شما امتیازاتی را برای شما در نظر می‌گیرد و پس از ارتقاء این امتیازات، شما می‌توانید تا 80 دلار به ازای هر 500 کلمه دریافت کنید.

سایت فریلنسری iwriter

13- سایت فریلنسری Aquent

سایت فریلنسری Aquent یکی از فعال‌ترین سایت‌های فریلنسری خارجی است که به عنوان یک شرکت انتشار آگهی و استخدام، جوایز زیادی را نیز، دریافت کرده است و ادعا می‌کند با داشتن 35 سال تجربه در این زمینه یکی از موفق ترین سایت‌های فریلنسری می‌باشد. سایت فریلنسری Aquent در زمینه‌های متنوع و گسترده‌ای فعالیت دارد و کارکرد آن محدود به یک یا چند مهارت نمی‌باشد هم چنین از آنجایی که این سایت فریلنسری اعلام کرده که عمدتا افرادی را می‌پذیرد که بیش از دو سال سابقه کار دارند، اکثر فریلنسرهای فعال در این سایت متخصص هستند و در صورتی که شما نیز در زمینه مهارت خود از تخصص کافی برخوردار هستید، Aquent انتخاب مناسبی برای شما می‌باشد. هم چنین ناگفته نماند که، برای ورود به صفحه اصلی این سایت و کسب اطلاعات بیشتر نیاز به فیلتر شکن نیست.

سایت فریلنسری aquent

14- سایت فریلنسری We Work Remotely

سایت فریلنسری We Work Remotely آخرین سایت فریلنسری است که در این مطلب خدمت شما معرفی می‌کنیم. این سایت فریلنسری ادعا می‌کند که ماهانه 2.5 ملیون کاربر عضو این سایت می‌شوند بنابراین این مسئله We Work Remotely را به یک بازار بسیار مناسب و پر رونق برای فریلنسرها، تبدیل می‌کند. برای ثبت پروژه در این سایت، کارفرمایان باید مبلغ 299 دلار را پرداخت کنند و این مسئله مانند یک غربالگری عمل کرده و موجب می‌شود تنها پروژ های با کیفیت در این سایت ثبت شوند. آگهی ها و پروژه‌ها در We Work Remotely به صورت دسته بندی شده نمایش داده می‌شوند و این موضوع جستجو میان آنها و یافتن کار مناسب را بسیار ساده‌تر می‌کند. این سایت فریلنسری آی پی ایران را مسدود نکرده است و امکان فعالیت در این سایت برای ایرانیان نیز، وجود دارد.

سایت فریلنسری We Work Remotely

15- سایت فریلنسری Cloudpeeps

اگر چند سال سابقه فعالیت فریلنسری و انجام پروژه برای شرکت های بزرگ را دارید، بطوری که فکر می کنید که این توانایی را دارید تا در سطحی تخصصی تر و بالاتر به کار فریلنسری خود ادامه دهید، سایت CloudPeeps گزینه خوبی برای شما محسوب می شود. این وب سایت فریلنسری، مقداری اختصاصی تر بوده و عضویت در آن بعنوان فریلنسر، اندکی دشوارتر می باشد و در حقیقت، نیاز به رزومه قوی کاری برای ثبت نام در آن دارید. هرچندکه، بعد از پذیرش و عضویت در این سایت بعنوان فریلنسر، می توانید به آسانی پروژه های تخصصی و مرتبط با حوزه کاری خود دریافت کرده و با انجام آن، به سود خوبی برسید. پروژه هایی که متقاضیان در این سایت به نمایش می گذارند، اغلب بر حوزه های تخصصی مانند بازاریابی، شبکه های اجتماعی و کپی رایتینگ تمرکز دارند. اگر تجربه کاری زیادی در زمینه فریلنسری دارید، قطعا عضویت در این سایت، ارزش امتحان کردن را دارد.

سایت فریلنسری cloudpeeps

16- سایت فریلنسری Indeed

وب سایت Indeed تمامی مشاغلی که امکان دورکاری دارند و می توان با کمک اینترنت آن ها را انجام داد را جمع آوری کرده و آن ها را بطور یکجا در سایت خود قرار داده است. قابل ذکر است که جستجوی پروژه در این سایت فریلنسری، برای کاربران آن، آسان است و می توانید به آسانی به مشاغل دورکاری بعنوان یک فریلنسر، دسترسی داشته باشید. یکی از نکات جالب این سایت این است که اگر تمایل داشته باشید که در شرکتی در نزدیکی محل زندگی خود کار کنید، می توانید از این پلت فرم برای جستجوی فرصت های شغلی که در اطراف محل زندگی تان است، استفاده کنید. البته بهترین مزیت این وب سایت، رایگان بودن آن برای کاربران خود است.

سایت فریلنسری indeed

17- سایت فریلنسری College Recruiter

اگر هنوز دانشجو هستید و یا به تازگی از یک دانشگاه یا کالج، فارغ التحصیل شده اید، این وب سایت را حتما بررسی نموده تا بتوانید در آن، مشاغل پاره وقت فریلنسری متناسب با رشته تحصیلی و تخصص خود پیدا کنید. این مشاغل و البته انجام پروژه های مرتبط، برای افراد و فریلنسرهای مبتدی که به دنبال کسب تجربه بوده و قصد دارند از نقطه ای شروع کرده و به تدریج به مشاغل حرفه ای و تخصصی تر با درآمد بالاتر، دست پیدا کنند، بسیار عالی و کارساز است.

سایت فریلنسری collegerecruiter

18- سایت فریلنسری ServiceScape

این وب سایت فریلنسری که از سال ۲۰۰۰ شروع به کار کرده و پایه ریزی شده است، در اصل یک بازار جهانی برای فریلنسرها بوده که طیف وسیعی از مهارت ها و تجربه های مختلف از جمله طراحی گرافیک، نگارش، ویرایش و ترجمه را شامل می شود. بطوری که در سالیان اخیر، بیش از ۲۵0،۰۰۰ پروژه در این وب سایت انجام شده و بیش از ۷0،۰۰۰ مشتری از این پلت فرم برای انجام امور خود و پیشبرد پروژه مورد نیاز خود استفاده کرده اند. این سایت کاریابی فریلنسری، برای استارتاپ ها و کسب و کارهایی با اندازه کوچک تا متوسط که پروژه های خود را برون سپاری می کنند، بسیار مناسب است. بنابراین، اگر مهارت بالایی در یک حوزه تخصصی خاص نظیر مهارت های وبلاگ نویسی و البته تجربه کافی در آن را دارید، این سرویس، مکان بسیار خوبی برای سپری کردن زمان و پیدا کردن پروژه های متناسب با حوزه تخصصی تان است.

سایت فریلنسری servicescape

19- سایت فریلنسری Contena

این وب سایت در رده بهترین وب سایت های فریلنسری برای مشاغل و پروژه های فریلنسری مرتبط با تولید محتوا و نگارش متون در حوزه های مختلف تخصصی است، زیرا تعداد زیادی از پروژه های با درآمد عالی برای نویسندگان، ویراستاران و تولیدکنندگان محتوا در آن وجود دارد. نکته ای که درباره این سایت قابل توجه می باشد این است که این وب سایت فریلنسری، ترکیبی از مشاغل فریلنسری و مشاغل دورکاری تمام وقت می باشد. از جمله پروژه های مهمی که اخیراً توسط فریلنسرهای شاغل در این وب سایت انجام شده است، می توان به نگارش کتاب های الکترونیکی با درآمد حدود ده هزار دلار در ماه برای یک ناشر فناوری، یک نویسنده ورزشی، تولید محتوا در زمینه عکاسی و هزاران فرصت متعدد از سوی شرکت های متعبر اشاره کرد که پروژه های خود را به فریلنسرهای شاغل در این وب سایت فریلنسری سپرده اند.

سایت فریلنسری We Work Remotely

20- سایت فریلنسری Freelance writing Gigs

نام این وب سایت شاید برای کاربران، خیلی جذاب و روان نباشد، اما حوزه فعالیت وب سایت را به وضوح نمایان می کند. مشاغل و پروژه های موجود در این وب سایت، در روزهای دوشنبه تا جمعه به روز رسانی می شوند و مشتریان و متقاضیان جدید پروژه ها، همواره حاضرند مبلغ بسیار خوبی برای نوشته های شما پرداخت کنند. علی رغم نام این وب سایت، شما به عنوان یک فریلنسر می توانید پروژه های متعددی را در این وب سایت پیدا کنید که از جمله آن ها می توان به پروژه های وبلاگ نویسی، کپی رایتینگ و ... اشاره کرد. لازم به ذکر است که امکان جستجوی پروژه ها و مشاغل موجود در این وب سایت نیز به روش های مختلفی در آن فراهم شده است. شایان ذکر است که عضویت در این وب سایت چه به عنوان فریلنسر و چه به عنوان مشتری پروژه، کاملاً رایگان است.

سایت فریلنسری We Work Remotely

21- سایت فریلنسری Freedom with writing

همان طور که از نام این وب سایت آشکار است، این سایت فرصت های خوبی را برای فریلنسرهای نویسنده فراهم می کند. شما به عنوان یک فریلنسر، نه تنها می توانید در خبرنامه آن ها برای دریافت فرصت های نویسندگی عضو شوید، بلکه می توانید در این وب سایت، نوشته های خود را نیز ارائه دهید و از طریق آن، درآمد مناسبی برای نوشته ها و ایده های جدید و خوب خود دریافت کنید. در حقیقت، اگر ایده ای دارید و تصور می کنید که اگر آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، نتیجه خوبی برای خودتان و البته کاربران دیگر به همراه خواهد داشت، می توانید آن را امتحان کنید.

سایت فریلنسری We Work Remotely

22- سایت فریلنسری Paid to blog

این وب سایت، توسط یک نویسنده فریلنسر طراحی و راه اندازی شده است. مزیت وب سایت مذکور، در این نکته نهفته است که این وب سایت، گستره متنوعی از مشاغل فریلنسری در حوزه های مختلف را در خود جای داده است و امکان نویسندگی و تولید محتوا، برای خود وب سایت نیز وجود دارد. اما یکی از معایب وب سایت، این است که هزینه عضویت ماهیانه در این وب سایت ۳۰ دلار است. به عبارت دیگر اگر بخواهید به عنوان یک فریلنسر در این سایت مشغول به کار شوید، برخلاف بسیاری از سایت های فریلنسری دیگر، باید هزینه عضویت پرداخت کنید. هر چند که، هزینه عضویت آن چندان هم زیاد نیست، به طوری که اگر قصد دارید از طریق فریلنسری در زمان های استراحت خود، کسب درآمد کنید، پرداخت هزینه برای این وب سایت و استفاده از فرصت های شغلی آن، بسیار عالی خواهد بود.

سایت فریلنسری We Work Remotely

23- سایت فریلنسری Pub Loft

این وب سایت مکانی عالی برای پیدا کردن مشاغل فریلنسری با درآمد بسیار خوب در حوزه های تخصصی مختلف می باشد و یکی از ویژگی های جالب این وب سایت این است که دیگر نیازی نیست خودتان به عنوان فریلنسر، با مشتریان در ارتباط باشید. این وب سایت ادعا می کند که فریلنسر، نیازی به پیدا کردن، فروش، یا مدیریت مشتریان نخواهد داشت. در حقیقت، یک فریلنسر به ازای هر پست خود، مبلغ ۱۵۰ دلار دریافت خواهد کرد. به نظر بد نیست تا برای اطلاع کامل از این قابلیت، سری به این سایت بزنید. بدین ترتیب شما می توانید بر روی فعالیت و تخصص خود در انجام پروژه تمرکز کرده، زیرا مدیریت مشتریان و مسائل جانبی را، خود وب سایت برعهده خواهد داشت.

سایت فریلنسری We Work Remotely

سایت های فریلنسری خارجی محدود به مواردی که معرفی شد نیستند و سایتهای خارجی زیادی در حال فعالیت در این زمینه هستند که، از میان آن‌ها می توان به SimplyHired ،Behance ،Hub Staff، Boxer و .... اشاره نمود.

در ادامه کلیپی که توسط Brandy Morgan ضبط شده به نمایش گذاشته می شود، در این ویدئو برندی به معرفی 10 سایت فریلنسری پرداخته است، مشاهده این ویدئو به شدت توصیه می شود.

لیست سایت های فریلنسری دنیا

در ادامه لیست سایت های فریلنسری خارجی موجود در دنیا به صورت فایل پی دی اف قرار داده شده است، این لیست به صورت ماهانه بروزرسانی می گردد.

آیا امکان استفاده از سایت های فریلنسری خارجی برای ایرانیان وجود دارد؟

عضویت و کار کردن در این سایتها، برای ایرانیان ممکن است اما به علت تحریم‌هایی که علیه کشور ما وجود دارد، این کار مشکل است و دردسرهای زیادی دارد. برای مثال، شما نمی‌توانید با آی پی ایران در این سایتها عضو شوید و باید از آی پی دیگر کشورها کمک بگیرید، البته استفاده از هویت ایرانی مشکلی ندارد و تنها لازم است محل سکونت خود را، کشوری غیر از ایران اعلام کنید.

پس از عضویت در این سایتها و دریافت پروژه، شما با اصلی ترین مشکل یعنی طریقه دریافت دستمزد خود مواجه می‌شوید. از آنجایی که بانک‌های ایرانی تحریم هستند، شما نمی‌توانید از شماره حساب خود برای دریافت دستمزد خود استفاده کنید بلکه باید از یک حساب تأییدشده یا اصطلاحاً «وریفای‌شده» در پی پال، مستر کارت یا ویزاکارت استفاده کنید، تا سایت فریلنسری بتواند درآمد شما را به آن حساب واریز کند. سپس می‌توانید از طریق صرافی‌های آنلاین مبلغ دلاری موجود در آن حساب را به ریال تبدیل کرده و به حساب بانکی ایرانی خودتان منتقل کنید. این کار غیر ممکن نیست اما دردسرها و چالشهای زیادی دارد بنابراین توصیه می‌کنم پیش از عضویت در این سایتها، تحقیقات کافی انجام دهید و پس از اطمینان از اینکه راه مناسبی پیدا کرده‌اید، کار خود را آغاز کنید.

سوالات متداول

فریلنسر کیست؟

فریلنسر درواقع شخصی است که بر اساس مهارت‌های خود به صورت فردی پروژه دریافت و کسب درآمد می‌کند. برای کسب اطلاعات کامل به مقاله "صفر تا 100 فریلنسری" که در لینک زیر قرار دارد مراجعه کنید:

https://hamiworks.com/blog/freelancer

کلمات کلیدی:

 • سایت فریلنسر خارجی
 • سایت های freelancer
 • سایت های فریلنسری معماری خارجی
 • بهترین سایت های فریلنسری
 • سایت فریلنسر
 • سایت های فریلنسر
 • بهترین سایت فریلنسری
 • بهترین سایت های فریلنسر
 • معرفی سایت های فریلنسری
 • فریلنسر بین المللی
 • کسب درآمد دلاری
 • سایت های فریلنسری خارجی
 • سایت فریلنسری خارجی
 • بهترین سایت های فریلنسری خارجی
 • بهترین سایت های فریلنسری خارجی برای ایرانیان
فائزه حق شناس
فائزه حق شناس
من یک مهندس مکانیک هستم. از وقتی یادم میاد عاشق نوشتن بودم و در حال حاضر با تمام وجود مشغول تولید محتوا هستم.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید