چه کسانی میتونند فریلنسر باشند؟

چه کسانی میتونند فریلنسر باشند؟

فریلنسر یا دورکار، یعنی اینکه شما میتوانید در هر زمان و مکانی که باشید پروژه ها و کارهای مدیر و دیگران را انجام دهید. اما برای شما سوال میشود که چه کسانی میتوانند فریسلنر یا دور کار باشند؟ آیا هر کسی میتواند فریلنسری کار کند؟ آیا افراد شاغل هم میتوانند فریلنسر باشند؟ و ...

اینها سوالاتی است که هر شخصی ممکن است از خودش بپرسد و به دنبال جواب های آن باشد، ما به زبانی شیوا و ساده جواب تمام این سوالات را به شما میدهیم، با حامی ورکس همراه باشید.
به صورت کلی افراد زیر میتوانند فریلنسر باشند

 • دانشجوها
 • خانم های خانه دار
 • کارمندها
 • دانش آموزان و دبیرستانی ها
 • سالمندان
 • و هر کسی که مهارتی داشته باشد!

در اینجا به سراغ تک تک افراد و گروه های که میتوانند فریلنسر و دورکار شوند، میرویم.

دانشجوها میتوانند فریلنسر شوند

دانشجوها میتوانند فریلنسر شوند

دانشجوها یکی از گروه های عالی و دارای فرصت برای انجام فریلنسری می باشد، شما میتوانید برای شروع از تمرین ها و پروژه های همکلاسی هایتان شروع کنید، پروژه هایی که استاد به دانشجوها میدهد، شما آنها را قبول کنید، آنها را انجام دهید، یا به صورت رایگان یا با اندکی هزینه. شما با این کار علاوه بر کسب مهارت، اعتماد به نفس و آشنایی با دورکاری، به راحتی میتوانید وارد حوزه فریلنسری شوید.

دانشجویان به علت اینکه در محیط درسی و دانشگاهی قرار دارند، به راحتی میتوانند دورکار و فریلسنر شوند، آنها با دسترسی به کتابخانه های دانشگاه، مقالات و جزوات اساتید و سایر دانشجویان، به راحتی میتوانند پروژه های مختلفی انجام دهند. دانشجوها به راحتی به استاد خود دسترسی دارند، اگر سوالی داشته باشند از استادشان میپرسند. پس اگر دانشجو هستید، فرصت را از دست ندهید، همین امروز شروع کنید. شما با فریلنسری در دوران دانشجویی میتوانید تجربه ای بسیار مهم کسب کنید، وقتی شما تمرین و پروژه های مرتبط با رشته تحصیلی انجام میدهید، ناخواسته تجربه، علم و سواد شما بالا میرود، و بعد از فارغ التحصیلی تعداد بسیار زیادی تجربه بدست آورده اید که این تجربیات میتواند روزمه ای بسیار عالی برای استخدام شما باشد. بد نیست بدانید که مدیر یک شرکت بر اساس تجربه و سواد، شما را استخدام میکند، نه بر اساس مدرک و دانشگاه و مقطع تحصیلی! پس از همین امروز فعالیت فریلنسری خود را شروع کنید.

بد نیست این مطلب را نیز مطالعه کنید "چرا دورکاری گزینه مناسبی برای کسب درآمد شماست؟"

خانم های خانه دار میتوانند فریلسنر شوند

خانم های خانه دار نسبت به سایر گروه های دیگر از وقت آزاد بیشتری بهره میبرند، به جرات میتوان گفت آنها در طول روز بین 5 تا 10 ساعت وقت آزاد دارند و به راحتی میتوانند فریلسنر شوند. خانم های خانه دار از آنجایی که چندین مسئولیت و وظیفه دارند به راحتی میتوانند در هر حوزه ای مشغول به امور فریلنسری شوند. به عنوان مثال میتوانند مطالب و فیلم های آموزش آشپزی تهیه کنند، میتوانند مطالب در مورد حیطه های مختلف از جمله، تربیت فرزندان، مدیریت خانواده، مدیریت اقتصادی، مدیریت روابط، آموزش خانه داری و ... انجام دهند. به راحتی میتوانند به تولید محصولات دستی، سنتی و حتی کشاورزی بپردازند و از تجربه و وقت کافی خود نهایت بهره را ببرند. اگر شما هنوز فرزندی ندارید، بهترین فرصت و زمان ممکن برای انجام فریلنسری است، اگه دارای فرزندی هم هستید، مشکلی نیست، حتی با یک ساعت فعالیت در طول روز هم میتوانید فریسلنر باشید و کاری انجام دهید.

خانم های خانه دار میتوانند فریلسنر شوند

کارمند ها میتوانند فریلنسر باشند

کارمندها به صورت کلی دو مقطع زمانی در اختیار دارند، یکی در زمان فعالیت (معمولا از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر) و یکی هم بعد از ساعت کاری (از 2 بعد از ظهر به بعد). شما به راحتی میتوانید در این زمان ها فریلنسری انجام دهید.
یک کارمند به صورت روتین ساعت 8 صبح به شرکت یا مکان فعالیت خود می رود و معمولا ساعت 2 بعد از ظهر از آنجا به سمت منزل خارج میشود. این کارمند ممکن است در مدت زمان 2 ساعت تمام امور روزانه خود را انجام دهد، بعد از آن بیکار میشود، ولی به دلایل مختلف نمیتواند به خانه باز گردد! در این مدت زمانی که در اختیار دارد به راحتی میتواند به انجام امور فریلنسری بپردازد، به راحتی میتواند بر اساس شغلی که در آن فعالیت میکنند، پروژه های مرتبط با آن دریافت کرده و سبب افزایش تجربه و سواد شود. البته شما باید به عنوان کارمند بدانید که اولویت اصلی در ساعات اداری با شغل شماست، در غیر اینصورت هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی کاری جایز نیست!
یک کارمند بعد از ساعات اداری به راحتی میتواند در هر حوزه ای که بخواهد، فعالیت کند، مرتبط با غیر مرتبط فرقی نمی کند، مهم این است که فریلنسری شغلی به انتخاب فرد است، و اجباری در کار نیست! یعنی هر نوع فعالیتی را میتواند انجام دهد، البته به شرطی که در آنها تجربه یا سواد کافی داشته باشد. اگر کارمند هستید و در ساعت اداری به راحتی در مدت زمان کمی میتوانید کارهای روزانه خود را انجام دهید، یا بعد از ساعات اداری میتوانید کار کنید، حامی ورکس به شما پیشنهاد میکند از همین امروز فعالیت فریلنسری و دورکاری خود را شروع کنید. ما نیز در کنار شما هستیم.

کارمند ها میتوانند فریلنسر باشند

بد نیست این مطلب را نیز مطالعه کنید "15 تصویر طنز از تفاوت بین زندگی کارمندی و فریلنسری؟"

دانش آموزان و دبیرستانی ها میتوانند فریلنسر باشند

یک دانش آموز تقریبا روزی 4 الی 6 ساعت در مدرسه یا دبیرستان است. بعد از آن به خانه یا خوابگاه بر میگردد، سپس به استراحت و انجام تکالیف میپردازد، در این حال میتواند در مدت زمان باقی مانده با فعالیت های فریلسنر بپردزاد. به عنوان مثال میتواند به راحتی یک تایپیست شود، حتی با تلفن همراه یا تبلت نیز میتواند این کارها را انجام دهد و نیازی به کامپیوتر نیست. او میتواند به راحتی کاردستی بسازد، میتواند به عنوان نویسنده در موضوعات مختلف از جمله درسی و غیر درسی، فعالیت کند. مهم ترین و پر منفعت ترین سود فریلنسری برای دانش آموزان و دبیرستانی ها این است که آنها با فریلنسری میتوانند علاقه و استعداد های خود را بهتر بشناسند، تا در هنگام انتخاب رشته دانشگاهی با مشکل مواجعه نشوند. این نکته را فراموش نکنید که بهترین مشاور برای هر انسان خود اوست. زیرا هیچ مشاوری نمیتواند نسبت به خود فرد، در مورد او اطلاعات داشته باشد. پس اگر آینده ای بهتر مورد انتظار شماست، فریلنسری میتواند بهترین گزینه برای شناخت استعداد ها و علاقه شما باشد.

سالمندان میتوانند فریلسنر باشند

یک فرد بازنشسته با کوله باری از تجربه در زمینه های مختلف با داشتن وقت آزاد، یکی از بهترین گزینه ها برای فریلنسری و دورکاری می باشد. او در زمینه های مختلفی تجربه دارد، تجربه ای که هیچ کسی نمیتواند آن را به درستی بیان کند، جز خودش!
البته به شما بگویم که شما سالمند نیستید، همین که الان این مطلب را میخوانید، یعنی اینکه هنوز انرژی و شور و شوق جوانی در دل شما وجود دارد. پس همین امروز فعالیت خود را شروع کنید، در هر زمینه ای که علاقه دارید، تجربه دارید و میتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید، فعالیت کنید. حتی اگر تجربه ای ندارید، هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست.

سالمندان میتوانند فریلسنر باشند

کلمات کلیدی:

 • چه کسانی میتونند فریلنسر باشند؟
 • فریلنسر
 • دورکاری
 • فریلنسری
 • آزادکار
 • دانشجو دورکار
 • خانم خانه دار دور کار
 • کارمند دور کار
 • کارمند فریلنسر
 • خانم خانه دار فریلنسر
 • بازنشسته دور کار
 • بازنشسته فریلنسر
 •  حامی ورکس
امید علی محمدی
امید علی محمدی
کارشناس فناوری اطلاعات؛ کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار، 5 سال سابقه فعالیت در زمینه مدیریت وب و فروشگاه های آنلاین، علاقه مند به یادگیری مباحث کامپیوتری مخصوصا حوزه وب.

پروژه ای برای انجام داری؟

تخصص انجام پروژه داری؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی