انجام پروژه مهندسی معدن

بهترین فریلنسرهای مهندسی معدن را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه های مهندسی معدن خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

پروژه مهندسی معدن

پروژه های تخصصی مهندسی معدن

رشته مهندسی معدن در کنار مهندسی کشاورزی، یکی از قدیمی‌ترین رشته های مهندسی در دنیا است که سابقه دانشگاهی آن به دوران انقلاب صنعتی انگلستان برمی گردد. مهندسی معدن و صنعت معدن کاری، به عنوان یک صنعت بالادستی محسوب می شود که تامین کننده مواد اولیه مصرفی سایر صنایع به حساب می‌آید؛ موادی از قبیل مس، سرب، روی، طلا، سنگ های ساختمانی و غیره. امروزه با گسترش تکنولوژی و صنعت، نیاز به مواد استراتژیک معدنی بیش تر و بیش تر می شود و همچنین برای تامین پایدار مصالح معدنی به عنوان مواد اولیه صنایع پایین دست، نیاز به طراحی معادن بزرگ تر و عمیق تر است که با بزرگ تر شدن معادن، پیچیدگی های مهندسی و طراحی آن ها نیز افزایش می یابد. برای این که، یک ذخیره در دل زمین بتواند به یک معدن قابل استخراج تبدیل شود، مسیر زیادی را باید طی کند. بطور بسیار خلاصه، در این پروژه مهندسی معدن، اولین قدم بر عهده مهندسین معدن، گرایش اکتشاف است که با بهره گیری از دانش تخصصی خود مناطق مستعدی را که دارای پتانسیل برای استخراج هستند را شناسایی می‌کنند؛ این بخش از مهندسی معدن نیاز به عملیات میدانی دارد. پس از مطالعات امکان‌سنجی و اقتصادی در صورتی که منطقه شناسایی شده، پتانسیل لازم را داشته باشد امکان استخراج آن فراهم می شود. در این قسمت از پروژه مهندسی معدن، برای استخراج ماده معدنی، مهندسین معدن با گرایش استخراج، اقدام به طراحی معدن می کنند و همواره باید بتوانند بین طراحی ایمن و پایدار از یک طرف و بحث اقتصادی از طرف دیگر یک تعادل بهینه ایجاد کنند که یکی از حساس ترین وظایف مهندسین طراح همین موضوع است. ماده معدنی پس از استخراج وارد کارخانه فرآوری می گردد تا عیار و خلوص آن افزایش یابد. طراحی کارخانه فرآوری، برعهده مهندسین معدن در گرایش فرآوری مواد معدنی است تا بتوانند با موفقیت، پروژه مهندسی معدن تعریف شده را به اتمام برسانند.

فریلنسرهای رشته مهندسی معدن

img
تایید شده zanjani-f
0 0 نظرات
فاطمه زنجانی. دارای مدرک کارشناسی زمین شناسی و کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش پترولوژی از دانشگاه زنجان. فعالیت در حوزه تولید محتوای متنی به مدت بیش از 3 سال. فعالیت به عنوان ناظر تیم محتوا نویسی به مدت یک سال فعالیت در حوزه ترجمه انگلیسی به فارسی به مدت بیش از 5 سال.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
AliFattahi
0 0 نظرات
دانشجوی مهندسی مسلط به انجام کارهای برنامه نویسی محتلف مهندسی با متلب هستم و توانایی انجام پروژه های متلب و مهندسی را دارم . آموزش متلب و مطالب مهندسی و مرتبط رو از محیط آکادمیک دانشگاه شروع کردم و به دنبال علاقمندی به این حوزه در دانشگاه با افراد و اساتید و استارتاپ ها همکاری هایی در همین زمینه دارم .
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
sajjadmo
0 0 نظرات
تدریس ریاضی فیزیک شیمی در سطح دبیرستان و دانشگاه ریاضی عمومی محاسبات عددی معادلات دیفرانسیل مکانیک ماشین استاتیک و مقاومت مصالح هیدرولیک و سیالات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mohammaaaadreza
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
bijan2205
0 0 نظرات
مشاوره طرحهای پژوهشی ، مشاوره رساله دکترا و تز ارشد ، آموزش تصویری گام به گام، مشاوره مقالات isi و علمی پژوهشی وزارتین
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده mojiza1994
0 0 نظرات
کارشناس ارشد اکتشاف معدن از دانشگاه صنعتی اصفهان عضو سازمان نظام مهندسی معدن از سال 1395
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
جم
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mohsenaskarigrleraphic
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
قزوینی زاده
0 0 نظرات
کارشناس ارشد زمین شناسی با بیش از 16 سال سابقه کار اجرایی در اکتشاف و ارزیابی معدن مختلف
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

معرفی گرایش های رشته مهندسی معدن

این رشته در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش اصلی است :

  • گرایش اکتشاف: وظیفه اصلی دانش آموختگان این گرایش، انجام پروژه مهندسی معدن در حوزه پی‌جویی و اکتشافات اولیه و اکتشافات تفصیلی به منظور یافتن مناطق مستعد دارای پتانسیل معدن کاری و مکان یابی ذخایر نهفته شده در داخل زمین و تخمین میزان ذخیره و عیار آن‌ها است.
  • گرایش استخراج: تخصصی اصلی دانش آموختگان این گرایش، انجام پروژه مهندسی معدن در حوزه طراحی معادن روباز و معادن زیر زمینی بر اساس عمق قرارگیری ماده معدنی و هم چنین شکل توده معدنی است.
  • گرایش مکانیک سنگ: دانشجویان این گرایش بعد از فارغ التحصیلی مهارت های لازم برای انجام پروژه مهندسی معدن در موضوعات طراحی و تحلیل پایداری سازه ها و حفریات زیرزمینی مانند تونل های شهری، معادن زیرزمینی، تونل های عمیق و طراحی و تحلیل پایداری حفریات رو زمینی و سطوح شیبدار سنگی و خاکی را کسب کرده و می توانند مشغول به کار شوند.
  • گرایش فرآوری مواد معدنی: از هدف های این گرایش علاوه بر انجام پروژه مهندسی معدن در موضوعات فرآوری و تولید مواد معدنی با ارزش، می توان به امکان سنجی پرعیارسازی، طراحی و مدل سازی و شبیه سازی مدار فرآوری در مقیاس صنعتی، بررسی و بکارگیری روش های جدید، بهینه سازی بخش های مختلف کارخانه فرآوری اشاره کرد.

در این ویدئو به توضیح مختصری در خصوص رشته مهندسی معدن و آموزش آن پرداخته شده است.

معرفی نرم افزارهای پر کاربرد رشته مهندسی معدن

در سالیان اخیر، برای یک دانش آموخته رشته های مهندسی، تسلط بر نرم افزارهای رشته خود، مری ضروری و لازم است زیرا موجب دستیابی به موفقیت بیش تر در انجام پروژه های مختلف مهندسی خواهد شد. در حقیقت باید گفت که شاید در سال های اخیر، انجام پروژه های مهندسی بخصوص پروژه های مهندسی معدن، بدون تسلط بر حداقل یکی از نرم افزارهای این رشته امکان پذیر نباشد. در این راستا و در ادامه متن، به انواع پروژه مهندسی معدن که یک فریلنسر می تواند در هر گرایش با کمک نرم افزارهای موجود انجام دهد، اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار Envi

این نرم افزار، یکی از نرم افزارهای رشته مهندسی معدن بوده که وظیفه پردازش تصاویر ماهواره ای را به نحو احسن انجام می دهد و در انجام پروژه مهندسی معدن در حوزه کارهای اکتشافی، بسیار مورد استفاده مهندسان معدن قرار می گیرد.

نرم افزار Osis montaj

نام یکی از محصولات قدرتمند شرکت Geosoft است که به طور تخصصی برای مطالعه و اکتشاف قسمت های مختلف کره زمین در زمینه اکتشافات ژئوفیزیکی، در میان مهندسان معدن برای انجام پروژه مهندسی معدن، طراحی و توسعه پیدا کرده است.

نرم افزار Flac

این نرم افزار به منظور آزمایش، آنالیز و طراحی توسط مهندسین معدن زمین شناس و عمران، به منظور انجام پروژه مهندسی معدن، مورد استفاده قرار می گیرد. از این نرم افزار درهر پروژه مهندسی معدن که نیاز به آنالیز پیوسته دارد می توان استفاده نمود.

نرم افزار Phase2

یک نرم افزار تحلیل تنش المان محدود الاستوپلاستیک قدرتمند جهت انجام پروژه مهندسی معدن بوده که قادر به تحلیل تنش در محیط های خاکی یا سنگی روباز و زیرزمینی است.

نرم افزار Datamine

کاربرد این نرم افزار در انجام پروژه مهندسی معدن در زمینه تحلیل داده ها، اکتشاف، زمین شناسی، ژئوشیمی، مکانیک سنگ، پیمایش، مدل سازی پیکره ماده معدنی و طراحی معادن روباز و زیرزمینی می باشد.

همان طور که مشاهده کردید، هر یک از نرم افزارهای مذکور را می توان جهت انجام پروژه مهندسی معدن استفاده کرد. در این راستا، سایت فریلنسری حامی ورکس آماده است تا با فریلنسرهایی که به هر یک از نرم افزارهای بالا تسلط لازم دارند، همکاری بعمل آورد.

نرم افزار Dips

نرم افزار دیپس، برای آنالیز تاثیرات جهت یافتگی داده های زمین شناسی، توسط شرکت نرم افزاری Rocscience طراحی شده است. این نرم افزار ضمن رسم استریوگرام و آنالیز و نمایش داده های ساختاری، از تکنیک های مختلفی همچون طرح آماری یر اساس جهت یافتگی ها، تعیین متوسط جهت یافتگی های فضایی و آنالیز کمی و کیفی جهت یافتگی های ساختارهای گوناگون بر اساس داده های زمین شناسی در حین انجام یک پروژه مهندسی معدن استفاده می نماید.

نرم افزار Swedge

یک نرم افزار براساس روش المان محدود برای انجام پروژه مهندسی معدن در حوزه آنالیز پایداری گوه در شیب سنگی است. به عبارت دیگر، این نرم افزار، یک ابزار تجزیه و تحلیل تعاملی، سریع و ساده برای استفاده برای ارزیابی هندسه و پایداری گوه های مسطح در شیب های سنگی است.

نرم‌افزار Unwedge

یک نرم افزار برای آنالیز و نمایش سه بعدی حفاری های سنگی زیر زمینی شامل مقاطعی با ناپیوستگی های ساختاری می باشد. از این نرم افزار برای انجام پروژه مهندسی معدن در تونل ها، معدن و حفاری می توان استفاده نمود.

نرم افزار Udec

این نرم افزار، یک برنامه عددی دو بعدی می باشد. فریلنسرها و منهدسان رشته مهندسی معدن می توانند با کمک این نرم افزار، واکنش یک محیط ناپیوسته به عنوان مثال سنگ تکتونیزه و شدیدا درزدار را در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی، در قالب یک پروژه مهندسی معدن، شبیه سازی کنند.

نرم افزار GIS

این نرم افزار، یک سیستم اطلاعات جغرافیایی است و مجموعه ای قوی از امکانات و قابلیت ها بوده که به اخذ و ذخیره سازی و سپس تحلیل و پردازش داده ها می پردازد و در تهیه و ویرایش نقشه های زمین شناسی بسیار تاثیر گذار می باشد.

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه معدن چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های معماری توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است