انجام پروژه ++C

زبان برنامه نویسی C++ به عنوان یکی از پایه ای ترین و قدرتمندترین زبان ها می باشد که بر اکثر زبان های دیگر برتری دارد. خیلی از زبان های برنامه نویسی مانند Java و سی شارپ با الهام گرفتن از این زبان نوشته و طراحی شده اند.
با توجه به ساختار و شیوه کدنویسی که زبان سی پلاس پلاس دارد به عنوان پرکاربردترین زبان مورد استفاده توسعه دهندگان و طراحان نرم افزار جهت انجام پروژه برنامه قرار گرفته است.

C_plus_plus

معرفی زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

زبان C++ یک زبان برنامه نویسی از نوع ایستا، فرم آزاد، چند منظوره و با سطح متوسط است که به عنوان یک زبان ساده و در عین حال پیچیده برای کار بر روی انواع پروژه ها به صورت عمومی استفاده می شود. این زبان بر مبنای زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. شاید برای شما قابل توجه باشد که خیلی از سیستم عامل هایی که با آنها کار می کنیم مانند ویندوز، درایور های هر سیستم، اکثر مرورگر ها و بازی های کامپیوتری از زبان سی پلاس پلاس به عنوان زبان اصلی بهره برده اند. به همین خاطر این زبان یکی از محبوبترین و پر استفاده ترین زبان ها می باشد که با بهبود دادن زبان C شکل گرفته است.

پروژه های C++ زیادی با پروژه متلب ترکیب شده و انجام میشود، گاهی کارفرماها درخواست تبدیل کد سی به متلب و یا برعکس را نیز می کنند.

قابلیت های زبان سی پلاس پلاس

زبان سی پلاس پلاس بدلیل عمومی بودن قابلیت های مختلفی دارد و برای انجام پروژه C++ اشاره کردن به آنها می تواند برای شما مفید باشد، از جمله این قابلیت ها شامل : 

سریع بودنبرنامه نویسی شی گراکتابخانه های استاندارد و قدرتمندپشتیبانی از اشاره گرها

زبان سی پلاس پلاس در اصل توسعه یافته ی زبان برنامه نویسی C است که بخش مربوط به آن با سطح پایین و سرعت بالا اجرا می شود که نقش مهمی در سرعت عملکرد این زبان برای انجام پروژه نرم افزاری دارد.

این مقدار از سرعت اجرا را زبان های با سطح بالا مانند جاوا و پایتون نمی توانند انجام دهند.

با استفاده از برنامه نویسی به صورت شی گرا می توان مسائل بزرگ و پیچیده را به صورت مسائل کوچکتر و ساده تر تقسیم کرد و با انجام هر بخش کوچک می توان براحتی مسائل بزرگتر را حل کرد.

با استفاده از مفاهیم بکار رفته در مبحث شی گرایی در این زبان می توانیم به این شکل در حل مسائل پیچیده و انجام پروژه C++ به خوبی عمل کنیم.

از جمله مولفه های مهمی که در زبان C++ می توان به آن تکیه کرد وجود کتابخانه های استاندارد است که شامل الگوریتم های کارآمد در هنگام برنامه نویسی است.

با این امکان می توانیم هنگام کدنویسی صرفه جویی عمده ای داشته باشیم و در زمان انجام پروژه نرم افزار وقت کمتری صرف شود.

پشتیبانی از اشاره گر امر خیلی خوبی برای هر زبان برنامه نویسی تلقی می شود چون اشاره گر در برنامه نویسی پرکاربرد است.

در زبان C++ شاهد حمایت خیلی خوب از اشاره گرها هستیم و این ویژگی در زبان های برنامه نویسی دیگر کمتر وجود دارد.

استفاده و کاربردهای زبان سی پلاس پلاس

هر زبان برنامه نویسی دارای کاربردها و زمینه های استفاده متعددی است که باید بدان ها بیشتر توجه کنیم. از جمله کاربردهای زبان C++ شامل :

مرورگرهای اینترنتی

تقریبا اکثر نرم افزارهای مرورگر وب برای مرور صفحات وب با استفاده از زبان سی پلاس پلاس برنامه نویسی شده اند. موتورهای جستجوگری که در وبسایت های مختلف با آنها کار می کنیم نیاز به سرعت بالا دارند به همین خاطر استفاده از زبان C++ می تواند نقش مهمی در افزایش سرعت کار شما در مرور صفحات وب داشته باشد.

نرم افزارهای گرافیکی

برنامه هایی که نیاز به کار با گرافیک و پردازش GPU دارند باید سریع باشند که این امکان باز در زبان C++ قرار گرفته تا اکثر نرم افزار های گرافیکی از زبان C++ استفاده کنند. علاوه بر نرم افزارهای گرافیکی، بازی های کامپیوتری هم با بهره بردن از این زبان برنامه نویسی می توانند طراحی و توسعه یابند.

برنامه های مالی و بانکی

از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس در مجموعه نرم افزارهای بانکی مختلفی استفاده شده است که این برنامه ها روزانه حجم زیادی از تراکنش ها را انجام می دهند. به همین خاطر که حجم تراکنش ها زیاد است باید از سرعت کاری بالایی هم برخوردار باشند پس در این حالت زبان C++  پیشنهاد می شود.

سیستم های پردازش ابری 

در دنیای ارتباطات و تکنولوژی نیاز به سیستم های با پردازش ابری کاملا حس می شود تا بتوان با توزیع منابع در گستره ی جغرافیایی از سیستم های کامپیوتری استفاده کرد. زبان C++ بخوبی با سخت افزار ها ارتباط برقرار می کند و با اکثر دستگاه ها و تجهیزات سازگار است.

سوییچ های تلفن 

سوییچ های تلفن باید در کسری از ثانیه بتوانند ارتباط مشترکان شبکه ی مخابراتی را وصل کنند، به خاطر سرعت کار زبان C++  می توان از این زبان در برنامه نویسی سوئیچ های تلفن استفاده کرد.

سیستم عامل و نرم افزارهای اجرا شده با ++C

اشاره کردیم که سطح استفاده و کاربرد زبان ++C بالا هست و بسیاری از کمپانی های برجسته نرم افزاری با تکیه بر قابلیت های اساسی این زبان، محصولات خود را طراحی و توسعه داده اند. از جمله این موارد می توان به سیستم عامل ها و برنامه های مختلفی اشاره کرد که شامل:

سیستم عامل ها
  • ویندوز
  • لینوکس
  • مکینتاش
  • اندروید و iOS

زبان سی پلاس پلاس محبوب برنامه نویسان

امتیازات و قابلیت های متعددی در زبان ++C وجود دارد که باعث شده تا این زبان به عنوان یکی از محبوبترین زبان های برنامه نویسی مطرح شود.

  • کدنویسی با زبان های ساخت یافته مانند زبان ++C آسان و ساده است. ویژگی ای که باعث آسان شدن برنامه نویسی با آن می شود تقسیم بخش های پیچیده به بخش های کوچک است که هر بخش با استفاده از توابع و دستورات مجزا نوشته می شود.
  • برنامه نویسان می توانند بخش های مجزایی طراحی کنند که بصورت جداگانه برنامه نویسی می شوند. این موضوع باعث ایجاد تیم های کاری جدا از هم خواهد شد که هر تیم می تواند بر روی بخشی مجزا کار کند و سپس این بخش ها با هم متصل شوند.
  • تحلیل خطا بعد از انجام پروژه ++C آسان است و با شناسایی خطای هر بخش می توان به علت وجود خطا و راه حل رفع آن پرداخت.
  • از مولفه های مهم در هنگام کار با زبان برنامه نویسی زمان انجام پروژه برنامه نویسی است تا بتوانند در کمترین زمان کار اجرای نرم افزار را تمام کنند. با زبان ++C صرفه جویی در وقت و زمان طراحی برنامه ها ممکن خواهد شد.

در این ویدئو به توضیح مختصری در خصوص زبان برنامه نویسی ++C و آموزش آن پرداخته شده است.

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه ++C چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های ++C توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است