قوانین و مقررات

مقدمه

استفاده از خدمات هر سایتی می بایست در چهارچوبی از قوانین باشد. با توجه به آنکه استفاده از هر یک از بخش های این سایت به منزله پذیرش قوانین آن خواهد بود، خواهشمندیم قوانین استفاده از سایت حامی ورکس را قبل از استفاده از سایت، مطالعه نمایید. بدیهی است حامی ورکس حق اعمال تغییرات در این قوانین را برای خود محفوظ می‌دارد، لذا لازم است کاربران برای اطلاع از تغییرات محتمل، به فراخور زمان به این سند رجوع نمایند.
تعاریفی از برخی واژگانی که در متن قوانین استفاده می شوند به شرح ذیل است:

 • منظور از ما، سایت، حامی ورکس، وب سایت Hamiworks.com است.
 • منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی است که به نحوی از خدمات این وب سایت استفاده می کند.
 • منظور از کارفرما شخصی است که در خواست انجام هر کاری را در سایت قرار دهد.
 • منظور از مجری شخصی است که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط کارفرما کار را انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می‌نماید.

مفاد قوانین سایت

 1. 1. در این سایت تمامی معاملات انجام شده باید بر اساس قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. حداقل سن لازم برای کاربرانی که از خدمات سایت استفاده می نمایند 18 سال تمام است.
  3. کارفرما و مجری توافق دارند در صورت بروز هر گونه اختلاف، مرجع اولیه ی حل اختلاف تیم داوری حامی ورکس باشد. البته حامی ورکس حق دارد در صورتی که احساس کند به دلایلی نسبت به حفظ حقوق طرفین ناتوان است از انجام داوری خودداری نموده و طرفین را جهت حل اختلاف به مراجع قضایی هدایت نماید.
  4. در صورت بروز هرگونه اختلاف میان کاربران با حامی ورکس، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر قم بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند.
  5. درخواست هایی اعم از انجام کار به صورت رایگان، یا در قبال دریافت درصدی از فروش محصول و یا دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار و یا درخواست های مشابه غیرقانونی است و بلافاصله حساب کاربر بسته خواهد شد.
  6. حامی ورکس حق تایید، رد و یا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را دارد.
  7. کاربران متعهد می گردند حقوق مادی و معنوی حامی ورکس را حفظ کرده و از ارسال هر چیز غیر قانونی و ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس خودداری نمایند.
  8. حامی ورکس برای مجریان عادی 15% از مبلغ پروژه و برای مجریان ویژه 10% از مبلغ پروژه و حداقل 2000 تومان را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات، هزینه های داوری و .... را دریافت می کند.
  9. کارفرما پس از پذیرش قیمت مجری باید وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط کارفرما به صورت امانت در اختیار سایت حامی ورکس باقی می ماند و به مجری پرداخت نخواهد شد. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.
  10. کارفرما موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر در مدت 72 ساعت و یا هر زمانی که پیش از آغاز پروژه به توافق طرفین رسیده باشد، اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی کارفرما در این مدت با درخواست مجری حامی ورکس حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و وجه گروگذاری شده را آزاد نماید.
  11. مجریان و کارفرمایان می توانند جهت دریافت موجوی خود از بخش گزارش مالی اقدام نموده و به ترتیب از حق الزحمه های انجام پروژه و مبالغ قابل استرداد گروگذاری شده برای پروژه های درخواستی خود آگاه شودند.
  12. هر مجری می تواند حداکثر دو مرتبه در ماه درخواست واریز وجه نماید و البته حداقل موجودی جهت برداشت می بایست 5000 تومان باشد. همچنین کارمزد و هزینه های حواله مبالغ کمتر از 100,000 تومان بر عهده مجری می باشد.
  13. با توجه به اینکه واریز مبالغ دریافتی مجری و وجوه مسترد شده کارفرما از طریق حواله پایا انجام می گیرد، واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست، انجام خواهد شد.
  14. مکاتبات انجام شده در بستر سایت حامی ورکس در حکم اسناد قرارداد می باشد. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل، در هنگامی که به هر دلیلی داوری انجام گردد، به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.
  15. مجری متعهد است در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت موردنظر کارفرما به انجام برساند و در صورتی که پروژه به دلیل قصور مجری به صورت صحیح انجام نگردد، مجری ملزم به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل کارمزدهای پرداختی سایت و کارفرما است. و موارد دیگری را نیز می تواند شامل شود. لازم به ذکر است تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده حامی ورکس و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.
  16. تبادل اطلاعات تماس مابین کارفرما و مجری در حامی ورکس ممنوع است. مجری و کارفرما متعهد می شوند تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده این موارد در هر مرحله از انجام پروژه، حامی ورکس حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید. البته تبادل اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی استخدام/اعلان آزاد است. برداشتن محدودیت کاربران خاطی و اعمال جریمه ی نقدی با نظر حامی ورکس ممکن است.
  17. در صورتی که مشخص شود اطلاعات تماس مبادله شده است، داوری می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده داور است و پروژه هایی که منتهی به گروگذاری شده باشند مشمول کسر پورسانت حامی ورکس خواهند شد.
  18. ممکن است مجری، به هر دلیل پس از پذیرش پیشنهادش و انجام گروگذاری قادر به انجام پروژه نباشد، در این شرایط مجری تا 24 ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به کارفرما (در سایت) و به حامی ورکس اعلام نماید. در صورتی که مجری برای این اقدام، دلیل قانع کننده ای داشته باشد، حامی ورکس با مستند کردن این مورد در حساب مجری و کارفرما و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی، لغو گروگذاری را انجام خواهد داد.
  19. ضمانت تخصص، تضمینی است که مجری پرداخت می نماید تا کارفرما با خیال آسوده کار را به مجری واگذار نماید. کارفرما می تواند برای پروژه خود درصدی را به عنوان ضمانت تخصص در نظر بگیرد و مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط کارفرما و حتی بیشتر از آن، ضمانت تخصص پیشنهاد نماید. البته کارفرما باید این نکته را در نظر داشته باشد، در صورتی که مبلغ تضمین درخواستی توسط او زیاد باشد، تعداد مجریان کمتری توانایی گروگذاری و ارائه پیشنهاد برای پروژه او را خواهند داشت.
  20. حامی ورکس مبلغ ضمانت تخصص که توسط مجری گروگذاری می شود را پس از پذیرش 100% پروژه توسط کارفرما، آزاد خواهد نمود و مقدار اندکی از این ضمانت به دلیل کارمزدهای بانکی قابل برگشت نمی باشد. اما در صورتی عدم انجام صحیح کار توسط مجری، وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده توسط کارفرما، به موسسات خیریه پرداخت می‌شود.
  21. پس از آنکه کارفرما پروژه خود را ثبت نماید تنها با درخواست داوری می تواند نسبت به لغو آن اقدام نماید. در صورتی که مجری هنوز کار را شروع نکرده باشد وجه پرداخت شده مسترد خواهد شد. بدیهی است در صورتی که مجری بخشی هایی از پروژه را به انجام رسانده باشد، حق الزحمه مربوط به آن بخش ها قابل استرداد نخواهد بود. این هزینه توسط حامی ورکس و با در نظر گرفتن منافع طرفین مشخص خواهد شد.
  22. در صورتی که بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد مجری گذشته باشد، کارفرما باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه، با استعلام از مجری در مورد قیمت، تاییدیه دریافت نماید. همچنین مجری موظف است در صورتی که محدودیت زمانی برای قیمت پیشنهادی خود در نظر دارد، آن را در متن پیشنهاد به صورت شفاف بیان نماید.
  23. ثبت درخواست انجام کامل پروژه‌های دانشجویی و پایان نامه در این وب سایت ممنوع می‌باشد اما درخواست مشاوره در این زمینه ها مانعی ندارد.
  24. قيمتي برای پروژه معتبر است که درزمان قطعي شدن سفارش مشتري درسايت منظورگرديده است.
  25. پرداخت پاداش همانند پرداختی های پروژه مشمول حق کمسیون حامی ورکس می شود. این حق کمسیون جهت جلوگیری از سو استفاده وضع شده است.
  26. درج هرگونه اطلاعات تماس اعم از تلفن، آدرس ایمیل،آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست برای انواع پروژه‌ها ممنوع است. در صورتی که چنین تخلفی رخ دهد وجهی که کارفرما برای ثبت پروژه پرداخت کرده است مسترد نخواهد شد.
  27. کاربران نمی توانند همزمان چندین حساب کاربری داشته باشند. درصورت مشاهده چنین اقدامی حساب کاربر متخلف مسدود خواهد شد.
  28. اقدام به واسطه گری در حامی ورکس ممنوع می باشد. واسطه گری به معنای دریافت پروژه در نقش مجری و ثبت مجدد آن پروژه در حامی ورکس در نقش کارفرما است. مگر آنکه مجری در خصوص انجام بخشی از کار نیازمند کمک باشد. در صورت مشاهده چنین تخلفی ضمن اخذ مبلغ جریمه دسترسی کاربر خاطی محدود خواهد شد.
img
مجتبی
بسیارعالی
سیستم جالبی هست. موفق باشید.

0
img
امیرمحمّد خیّر
بسیار خوب
عالی
پیشنهاد میکنم استفاده کنید از این سایت

0
img
فاطمه بوستانی
باسلام امادگی دارم پروژه شما را انجام دهم
0
img
ابوذر
بسیار عالی
1
img
محمد مهدی شمس
بسیار عالی
0
img
شقایق صالحی
خیلیم عالی
0
موافقم
با توجه به مراتب فوق آمادگی خود را جهت همکاری بعنوان فریلنسر در قالب تجمه متون زبان دانشگاهی، عمومی و... اعلام میدام

0
img
hamiworks تایید شده
لطفا به صورت فریلنسر داخل سایت عضو شده و رزومه خود را تکمیل کنید.
0
با سلام
حق الزحمه ترجمه چه مدت بعد پرداخت می شود؟

0
img
hamiworks تایید شده
پس از تایید کارفرما هزینه به حساب کاربری شما واریز می گردد و در صورت صدور درخواست برداشت، حداکثر 48 ساعت کاری بعد هزینه به حساب بانکی شما واریز خواهد شد
0

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است