انجام پروژه مینی تب (Minitab)

انجام پروژه مینی تب (Minitab)

بهترین فریلنسرهای پروژه مینی تب (Minitab) را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه مینی تب (Minitab) خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

معرفی نرم افزار مینی تب

بطور کلی، علم آمار، مسئله تصمیم‌گیری را بر اساس داده های مشاهده شده و در شرایط عدم قطعیت مورد بررسی قرار می دهد. امروزه با گستردگی داده های خام در رشته های مختلف علمی، تحلیل آماری داده ها، بدون نرم افزار اجتناب ناپذیر است. در زمینه آمار و احتمالات، نرم افزارهای قدرتمندی در بازار موجود است. یکی از این نرم افزارها minitab می باشد. در حقیقت، برای تجزیه و تحلیل داده های آماری موجود، استفاده از نرم‌افزار Minitab به دلایلی چون قابلیت گرافیکی بالا، خروجی های بسیار دقیق و محیط کاربرپسند، توصیه می شود. این نرم افزار جای خود را به عنوان یک نرم افزار ساده و پرکاربرد آماری در بین دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین به طور گسترده در کشور ما باز نموده است. آموزش مقدماتی تحلیل داده ها با نرم افزار آماری Minitab برای تمام رشته های مهندسی که درس آمار و احتمالات مهندسی در سرفصل دروس آن ها قرار دارد، مانند رشته های مهندسی صنایع، معدن، مکانیک، منابع طبیعی، برق و ... نیز مناسب است. برای مثال، مبحث کنترل کیفیت آماری (SPC) که رشته آمار را به صنعت و مقوله کنترل کیفیت پیوند می دهد نیز از جمله موضوعات آماری است که به تفضیل در این نرم افزار به آن پرداخته شده است. همچنین طرح های عاملی و آنالیز واریانس (ANOVA) بطور کامل مد نظر قرار گرفته شده است. علاوه بر این با توجه به ویژگی های این نرم‌افزار، در بسیاری موارد از آن برای تحلیل سری های زمانی و پیاده سازی مدل های ARMA و ARIMA استفاده می گردد. از امکانات این نرم افزار می توان ارتباط با دیگر نرم افزارها مخصوصا نرم‌افزارهای بانک اطلاعاتی (ODBC) ، اعمال توابع محاسباتی و ریاضی و نیز امکان کار کردن با داده ها از جمله رتبه‌بندی، مرتب کردن، فیلتر کردن داده ها، ادغام کردن کاربرگ ها و … را نام برد.

هدف اصلی از انجام پروژه minitab برای رشته های مهندسی، تجزیه و تحلیل آماری داده ها و نتایج یک آزمایش می باشد. بنابراین قابل انتظار است که فریلنسرهای رشته های مهندسی بتوانند مبادرت به انجام پروژه minitab کرده و با کمک نرم افزار مینی تب، انواع تحلیل های آماری بر نتایج آزمایشگاهی جمع آوری شده توسط کارفرمایان خود را انجام دهند.

فریلنسرهای مینی تب | Minitab

img
تایید شده sekuya980
0 0 نظرات
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Azintaban
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
SSGHASEMI
0 0 نظرات
مهندس پلیمر علاقمند به کار در کارهای تحقیق و توسعه و آزمایشگاهی و پژوهشی مسئول آزمایشگاه و اپراتور دوربین تست قطره(contact angle) دانشگاه تربیت مدرس تهران آغاز همکاری از مهر ۱۳۹۷ کارشناس آنالیز شرکت مهامکس تهران آغاز همکاری از آذر ۱۳۹۹ کارشناس تولید محتوا سایت مجله بسپار تیر ۱۴۰۰ - آبان ۱۴۰۰
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
elhamkt92
0 0 نظرات
اینجانب دانشجوی دکتری مهندسی صنایع می باشم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
saamaanproject
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
aziii1370
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
fallahiMarzieh1372
0 0 نظرات
شبیه سازی تست تصادف خودروی پژوپارس-همکاری با شرکت ایران خودرو شبیه سازی تست های مرتبط با سیستم صندلی- همکاری با شرکت حدید مبتکران
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده mojiza1994
0 0 نظرات
کارشناس ارشد اکتشاف معدن از دانشگاه صنعتی اصفهان عضو سازمان نظام مهندسی معدن از سال 1395
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده nedamomenzadeh
0 0 نظرات
انجام پروژه های داده کاوی و آماری در Python, R, SPSS و Minitab
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
ازادمهر
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

قابلیت های نرم افزار مینی تب

قابل ذکر است که این نرم افزار یک نرم افزار آماری می باشد که توانایی انجام محاسبات آماری از ابتدایی تا پیشرفته را دارد. کار کردن با این نرم افزار هم چون دیگر نرم افزار های تحت ویندوز است. برای راه اندازی این نرم افزار کافی است تا ابتدا عباراتی مانند "دانلود مینی تب" و "دانلود رایگان نرم افزار مینی تب" را در گوگل جستجو کرده و سپس مبادرت به دانلود نرم افزار مینی تب کنید.

از قابلیت‌های این نرم‌افزار، تعریف فایلی تحت عنوان پروژه می باشد که چندین کاربرگ، نمودار، تحلیل های آماری جدا و قالب‌بندی شده را در یک فایل پروژه ذخیره می کند و با Project Manager مدیریت آن ها را در یک پروژه minitab دنبال می کند. نرم‌افزار مینی تب، در مقایسه با نرم‌افزارهای مشابه از نظر توانایی نرم‌افزاری، در حد معمول و متعادل است ولی از آن جایی که کار با نرم‌افزار و ورود اطلاعات و مدیریت آن ها در حین یک پروژه minitab نسبتا ساده است به عنوان یک نرم‌افزار کاربر پسند به‌شمار می رود و در صنعت، استفاده از آن به وفور مشاهده می‌شود.

موارد زیر قابلیت هایی هستند که یک فریلنسر متخصص می تواند با فراگیری و آموزش نرم افزار مینی تب از آن ها در حین انجام نه الزاما یک پروژه آماری، بلکه برای به سرانجام رساندن حتی یک پروژه هوافضا، پروژه مکانیک، پروژه برق و پروژه کامپیوتر استفاده کند.

 • احتمالات و توزیع های گسسته و پیوسته
 • شبیه‌سازی داده های تصادفی بر پایه توزیع های مختلف
 • آمار توصیفی
 • روش های گرافیکی جهت تشریح داده ها
 • تخمین های نقطه‌ای و فاصله ای و برآورد اماره های مربوطه
 • آنالیز واریانس و تجزیه و تحلیل مقادیر باقیمانده و بررسی اثرپذیری حاصله از عوامل مختلف بر نمونه های جمع‌آوری شده
 • ابزارهای تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه‌گیری
 • آزمون های ناپارامتری حول جوامع با پارامترها و توزیع نامشخص
 • پیش‌بینی و پیش‌گیری بر پایه رگرسیون خطی و سری های زمانی ابزارهای کنترل کیفیت آماری شامل نمودار پارتو، نمودار علت و معلول ،نمودار دنباله، نمودار چند متغیر، نمودار متقارن و نمودارهای کنترل
 • ابزارهای طراحی و تحلیل طرح های آزمایشی
 • ابزار تعیین اندازه نمونه و قدرت آزمون
 • ابزارهای آنالیز بقا و قابلیت اطمینان
 • آنالیزهای چند متغیره

جالب است بدانید که مهندسان در رشته های مختلف همچنان از کاربردهای نرم افزار مینی تب غافل بوده و تصور می کنند که کارهای تجزیه و تحلیل آماری نتایج آزمایشگاهی خود را باید در قالب پروژه فرترن، انجام پروژه برنامه نویسی، انجام پروژه متلب و یا در موارد بسیار اندکی در قالب پروژه برنامه پایتون انجام دهند درحالی که، بهترین نرم افزار برای انجام تحلیل های مذکور، نرم افزار مینی تب است، بنابراین امکاناتی که نرم افزار مینی تب در حین انجام پروژه مینی تب در اختیار کاربران خود قرار می دهد بسیار متنوع هستند و مختص رشته آمار نیستند. که در زیر به برخی از امکانات این نرم افزار، به صورت موردی اشاره می کنیم :

 • امکان وارد کردن داده های ورودی به شکلی بسیار آسان
 • شبیه سازی داده های تصادفی بر پایه توزیع های مختلف
 • برآورد نقطه‌ای و فاصله‌ای و آمارهای آن ها
 • روش های گرافیکی جهت تشریح داده ها
 • آزمون های فرضیه با توجه به اطلاعات در دسترس از جوامع
 • هماهنگی کامل با سایر نرم‌افزارها از جمله Microsoft Office Excel
 • آمار توضیحی و توزیع احتمال های گسسته و پیوسته
 • انجام تحلیل های بسیار ساده اولیه مانند: میانگین و میانه

امکان محاسبه ضریب همبستگی بین متغیرهای مختلف، که این مورد، کاربرد زیادی در یک پروژه minitab برای یک مهندس دارد.

 • امکان گسترده رسم نمودارهای مختلف در انواع ستونی، دایره‌ای و ... در رنگ های بسیار متنوع
 • رسم و تجزیه تحلیل نمودارهای کنترل و شش سیگما
 • رسم نمودارهای سه بعدی
 • انجام تحلیل کنترل کیفیت آماری
 • انجام تحلیل سری های زمانی
 • ابزارهای طراحی و تحلیل طرح های آزمایشی
 • ابزار تعیین اندازه نمونه و قدرت آزمون

ابزارهای آنالیز قابلیت اطمینان که برای فریلنسرهای مهندس مکانیک در حین یک پروژه مینی تب بسیار کاربرد دارد.

بازار کار نرم افزار minitab

امروزه کمتر گرایشی از رشته های مهندسی و علوم انسانی یافت می شود که در سر فصل آنها درس آمار و احتمالات گنجانده نشده باشد. این علم آنچنان فراگیر شده و ضروری است که فراگیری آن اجتناب ناپذیر است. با توجه به نیازمندی علوم مختلف به آمار و احتمالات، نرم افزارهای مختلفی نیز به بازار آمده است مانند SPSS ،Minitab ،SAS ،Statistica یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه مهندسی که کار با آن نیز ساده است و تقریبا در کشور ما نیز فراگیر است، نرم افزار آماری Minitab می باشد که برای انواع کارهای تحقیقی، کاربردی و آماری در قالب یک پروژه مینی تب کاربرد فراوان دارد.

انجام تحلیل های آماری در زمینه های مختلفی همچون رشته های فنی، آمار و ریاضی، پزشکی، داروسازی، کشاورزی، مدیریت، اقتصاد و ... مورد نیاز است که لزوم استفاده صحیح از نرم‌افزار Minitab را اجتناب ناپذیر می سازد. اطلاعات موجود در سایت Minitab.com نشان می دهد که اولا تاکنون بالغ بر۴۹۱ کتاب در زمینه های مختلف با کاربرد این نرم‌افزار به چاپ رسیده است، دوما ۹۰ درصد از ۱۰۰ شرکت برتر معرفی شده در مجله Fortune 2019 از این نرم‌افزار استفاده می کنند و سوما، این نرم افزار بطور عمده در بیش از ۴۰۰۰ کالج و دانشگاه در سرتاسر دنیا استفاده می شود. بنابراین دیگر نیازی شاید به تاکید نباشد که با توجه به کاربرد گسترده این نرم افزار در رشته های مختلف دانشگاهی، می توان بازار کار مناسب و وسیعی را پیش روی فریلنسرهای این نرم افزار متصور بود بطوری که، شرکت های زیادی در دنیا متقاضی انجام پروژه minitab هستند.

درادامه، به برخی از موارد کاربرد تحلیل های آماری در زمینه های مختلف شغلی، اشاره شده است :

 • اقتصاد : عوامل تاثیرگذار بر میزان بهره ماهیانه، قیمت سهام بازار بورس، قیمت موجود در پایان روز
 • مهندسی : مقاومت کششی و سختی یک نوع آلیاژ، تاثیر کود بر میزان کشت محصول، بررسی کیفیت یک تامینکننده مواد جدید
 • هواشناسی : محاسبه شاخص های آماری درجه حرارت روزانه، بارش سالانه و سرعت باد در مناطق مختلف
 • علوم اجتماعی : کشف تغییرات معنی‌دار در نرخ ازدواج و طلاق، میزان تولد و مرگ سالانه، جنایت های مختلف

چگونه از انجام پروژه مینی تب پول دربیاوریم؟

علم آمار، مسئله تصمیم‌گیری را بر اساس داده های مشاهده شده و در شرایط عدم قطعیت، مورد بررسی قرار می دهد. امروزه، نرم افزار مینی تب در بسیاری از صنایع، استفاده شده و اساسا در هر کسب و کار و تخصصی که نیازمند تجزیه و تحلیل داده های آماری باشد، می توان رد پایی از پروژه minitab پیدا کرد. در سالیان اخیر، سفارش پروژه minitab توسط مشتریان و البته هزینه انجام پروژه مینی تب برای آن ها، در تمام دنیا و کشور ایران افزایش پیدا کرده است. همین افزایش درخواست ها، فرصت خوبی برای فریلنسرهای برنامه نویس فراهم کرده است تا با ارائه نمونه پروژه minitab و حتی ایجاد امکان دانلود رایگان پروژه مینی تب در سایت ها و وبلاگ های خود، بتوانند مشتریان فراوانی را اعم از دانشجویان و شرکت های مختلف جذب کرده و از طریق کارهایی چون انجام پروژه minitab و ارائه مشاوره پروژه مینی تب به مشتریان خود، درآمدهای سرشاری کسب کنند.

بد نیست ذکر کرد که بخشی از جامعه مشتریان پروژه minitab، طیف وسیعی از دانشجویان رشته های مهندسی هستند که مایلند تا برای خرید پروژه minitab مورد نیاز خود، به سایت های مختلف فریلنسری مانند حامی ورکس مراجعه کرده و درنهایت پروژه خود را با حداقل هزینه تحویل بگیرند. همزمان، سایت فریلنسری حامی ورکس نیز، امکان به کارگیری فریلنسرهای متخصص که قابلیت تکمیل یک پروژه minitab را دارند، فراهم کرده است. در حقیقت هدف سایت حامی ورکس، جمع کردن تیمی تخصصی از بهترین فریلنسرهای نرم افزار مینی تب برای انجام پروژه مینی تب است. بنابراین سایت فریلنسری حامی ورکس، فرصت خوبی برای فریلنسرها و متخصصان این حوزه فراهم کرده تا بتوانند بصورت دور کاری و با انجام پروژه مینی تب برای مشتریان، کسب درآمد کنند.

لازم به ذکر است، همین جا تاکید شود که اگر پروژه برنامه نویسی کارفرما، درباره انجام انواع محاسبات ریاضی مانند اعمال چهارگانه، حل معادلات دیفرانسیلی، رسم نمودارهای دو بعدی و سه بعدی، حل دستگاه های دکارتی و قطبی و استوانه‌ای، محاسبه‌ انتگرال، مشتق گیری، دینامیک محاسباتی سیالات، محاسبات ساده و پیشرفته مثلثاتی و لگاریتمی، محاسبه حد توابع، انواع محاسبات ماتریسی است، هرگز خود را درگیر آموزش تصویری نرم افزار مینی تب و یا متمتیک برای پروژه متمتیک و انجام پروژه مینی تب نکنید بلکه مستقیم سراغ نرم افزار میپل رفته و ویدیوهای با عناوین "آموزش برنامه نویسی در میپل" یا "آموزش نرم افزار میپل" را مشاهده کرده تا با فراگیری و آموزش نرم افزار میپل، خود را آماده انجام پروژه در نرم افزار میپل کرده باشید. در حقیقت، اگر یک فریلنسر مسلط به انجام پروژه مینی تب بتواند یک پروژه مانند حل یک معادله دیفرانسیل را برای مشتری خود در نرم افزار میپل حل کرده و آن را تبدیل به یک پروژه مینی تب نکند، قطعا می تواند با صرف زمان کمتر به درآمد بالاتری نیز برسد. 

در ادامه ویدئوی کوتاه از معرفی مینی تب | Minitab مشاهده خواهید کرد. این ویدئو برای تازه کارها مفید خواهد بود.

سوالات متداول

مزایای انتخاب نرم افزار مینی تب نسبت به نرم افزار اکسل چیست؟

نرم افزار اکسل، یک برنامه صفحه گسترده است که برای جمع آوری، مرتب سازی و برجسته سازی داده های بزرگ، استفاده می شود اما برای محاسبات آماری عالی نیست. بعلاوه، در ایجاد نمودارها و محاسبات آماری پیشرفته، عملکرد خوبی ندارد. درحالی که، نرم افزار مینی تب، به ایجاد نمودار میله ای با استفاده از داده های خام کمک می کند و نیاز به محاسبات زیاد و اضافی در آن نیست. بعلاوه، این نرم افزار، محاسبات پیچیده را در ابزارهای تجزیه و تحلیل گرافیکی و آماری جایگذاری می کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است