انجام پروژه فرترن (Fortran)

انجام پروژه فرترن

بهترین فریلنسرهای پروژه فرترن (Fortran) را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه فرترن خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

فریلنسر فرترن

با پیوستن به مجموعه بزرگ حامی ورکس
به عنوان فریلنسر فرترن بصورت دورکاری کسب درآمد کنید

کارفرمای پروژه فرترن

پروژه های فرترن خود را به راحتی برون سپاری کنید و
با خاطری آسوده فریلنسر استخدام کنید

معرفی نرم افزار فرترن

فرترن، مخفف عبارت Formula Translation به معنی تبدیل و ترجمه فرمول می باشد. زبان برنامه نویسی فرترن، یک زبان برنامه نویسی کامپایل شونده و دستوری است که به منظور انجام کارهای محاسبات عددی، کارایی بالایی دارد. این زبان برنامه نویسی، توسط ۲۵ دانشمند برجسته شرکت IBM در سال ۱۹۵۰ طراحی شده است.
در سال های بعد نیز نسخه 66 آن انتشار یافت که بسیار کارآمدتر از نسخه اولیه آن بود. هر چندکه، تنها چند سال پس از انتشار نسخه 66 فرترن، ضعف های آن در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی مشخص شد. بدین ترتیب کار بر روی نسخه پیشرفته تر و جدیدتر نرم افزار فرترن، در سال 1969 دوباره آغاز شد. این کار به مدت 8 سال به طول انجامید تا نتیجه نهایی کار، محصولی جدید با عنوان نسخه فرترن 77 منتشر شد. از جمله ویژگی‌های اضافه شده به نسخه ۷۷ می‌توان به عبارت شرطی IF نوع داده CHARACTER و عبارت PARAMETER اشاره کرد. اما، نسخه فرترن ۷۷ در آن زمان، در مقام مقایسه با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند C قرار گرفت، زبان های برنامه نویسی که به کاربر خود، اجازه تخصیص حافظه به صورت دینامیک و همچنین تعریف ساختمان‌های داده ناهمگن می‌دادند. این درحالی بود که در نسخه 77 نرم افزار Fortran هیچ یک از این قابلیت های مذکور وجود نداشت. بنابراین سازندگان این زبان برنامه نویسی، به منظور غلبه بر این معایب و کاستی ها، مجددا کار بر روی ارتقا فرترن را آغاز کردند تا در سال ۱۹۹۱، نسخه FORTRAN 90 را منتشر کردند. به همین ترتیب نسخه‌های مختلف نرم افزار Fortran بر اساس نیاز‌های برنامه‌نویسان پدید آمد. بعد از نرم افزار فرترن ۹۰ شاهد انتشار نسخه‌های فرترن ۹۵، فرترن ۲۰۰۳ و فرترن ۲۰۰۸ بودیم که در آن ها، کتابخانه های جدید و کاربردی جهت انجام محاسبات مختلف اضافه شد. لازم به ذکر است که بر خلاف نسخه های ابتدایی نرم افزار فرترن، ویژگی شی گرایی نیز به نسخه های جدیدتر اضافه شده است که به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند در گستره ی علمی وسیعی، پروژه فرترن خود را انجام دهند.
قابل ذکر است که زبان برنامه نویسی فرترن اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا محسوب می شود که هدف اصلی از طراحی آن، ورود آسان‌تر معادلات به رایانه می باشد. در حقیقت، این نرم افزار، به کاربر خود این قابلیت را می دهد که بتواند فرمول های مختلف در برنامه ها را به کد کامپیوتری تبدیل کند. امروزه فرترن به همراه پایتون در دانشگاه ها رقیب اصلی متلب شده اند، در گذشته فقط پروژه متلب در دانشگاه ها تعریف می شد که در حال حاضر در بعضی از رشته ها مانند فیزیک، مهندسی مکانیک و ... پروژه فرترن نیز به وفور یافت می شود.

فریلنسرهای فورترن | Fortran

img
Mohammad-nik
0 0 نظرات
سلام من محمد نیک پروریان هستم برنامه نویس تعمیرات موبایل و کامپیوتر نصب اپلیکیشن نصب ویندوز و اندروید روت گوشی نصب ویندوز روی گوشی و هرچیزی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده ShahinTavakoli
0 0 نظرات
شاهین توکلی هستم اینجام که تجربه و دانش اندک خودم رو با شما به اشتراک بزارم. " اونقدری که حین چند سال فریلنسری یاد گرفتم، طی 10 سال تحصیل دانشگاهی یاد نگرفته بودم. " تحصیلات کارشناسی: دانشگاه خلیج فارس (PGU) - مهندسی دریا کارشناسی ارشد: دانشگاه صنعتی شریف (SUT) - مهندسی دریا توانمندی ها مهارت های اصلی من در زمینه ی برنامه نویسی با 4 زبان فرترن، متلب، پایتون و سی پلاس هست و معمولا توی هر رشته ای میتونم به شما کمک کنم. همچنین در زمینه ی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) و محاسبات عددی پیشر
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
zahrabakhooda
0 0 نظرات
دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم در رشته فیزیک.  2سال هست که به صورت حرفه ای کار برنامه نویسی فرترن رو انجام میدم.
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Aliemoxxx
0 0 نظرات
بهترین درک یکدیگر تعمال است...
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
reza1159
0 0 نظرات
توانایی انجام همه پروژه ها
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Kia78kh_
0 0 نظرات
کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه تهران حل مسائل و انجام پروژه های مرتبط با عمران در پایتون،متلب و فرترن
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
MohadeseM989
0 0 نظرات
مترجم تخصصی کودک.دارنده مدرک اکادمیک
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
alighasemian
0 0 نظرات
بنده،علی قاسمیان،فارغ التحصیل مهندسی مکانیک هستم. چند سالی در زمینه با طراحی صنعتی با نرم افزاری های Solidwork و CATIA و نیز طراحی و ساخت قالب‌های صنعتی نظیر تزریق پلاستیک،فلزی و نیز کامپوزیتی فعالیت دارم. همچنین در زمینه با ساخت و ارتقا دستگاه‌های پرینتر سه بعدی خانگی و صنعتی، پرینت و تولید محصولات پرینتی و ارایه خدمات در این زمینه مشغول هستم.
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Phd01401
0 0 نظرات
دکتری مهندسی مکانیک برنامه نویس به زبان فرترن نگارش و ویرایش مقالات ISI , علمی و پژوهشی ( داور مجلات) دینامیک سیالات محاسباتی روش شبکه بولتزمن تدریس دروس علوم پایه و مهندسی در دانشگاه انجام پروژه های ریاضی، برنامه نویسی، نرم افزاری، شبیه سازی، متلب، میپل، ...
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Alireza2015
0 0 نظرات
توانایی انجام پروژه های برنامه نویسی
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

کاربرد نرم افزار فرترن

این زبان برنامه نویسی، حدود هفت دهه است که در حل مسائل محاسباتی پیچیده مانند پیش بینی آب و هوا، تجزیه و تحلیل عناصر محدود، حوزه ی دینامیک سیالات محاسباتی، فیزیک محاسباتی، کریستالوگرافی و علوم مختلف شیمی محاسباتی، مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان در انجام محاسبات با سرعت بسیار بالا نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی، شهرت دارد که سبب می شود تا فریلنسرهای برنامه نویس، علاقه زیادی برای انجام پروژه fortran از خود نشان دهند. بخواهیم دقیق تر بگوییم، یکی از ویژگی‌های مهم فرترن که بسیار به کار یک فریلنسر در انجام پروژه فرترن می آید، سرعت بالا در کامپایل کردن کدهای محاسباتی است و دلیل آن هم، این است که در کدنویسی با استفاده از این زبان برنامه نویسی، بر خلاف سایر زبان های سطح بالای دیگر مانند زبان C و یا پاسکال، نیازی به تعریف متغیر وجود ندارد. در واقع باید ذکر کرد که بهینه بودن دستورات این زبان نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر، یکی از مهم ترین مزیت های این زبان برنامه نویسی است زیرا کمینه بودن تعداد کاراکترهای مورد نیاز برای ایجاد یک دستور و امکانات ترجیحی و اختیاری فراوان در این زبان، سبب می شود تا کدهای نوشته‌شده با آن، از حجم کمی برخوردار بوده و در زمان کوتاه اجرا شده و نتیجه دهند. این امر به خصوص برای محاسبات عددی سنگین مثلا در انجام پروژه فرترن cfd از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

یکی از مزیت های مهم نرم افزار فرترن، قابلیت حمل (portable) آن است. اضافه شده این ویژگی در سال 1996، در ابتدا برای این نرم افزار با مشکلاتی همراه بود از جمله دسترسی کاربران به محیط محاسبات برای مثال خط فرمان برنامه، متغیرهای محیط و غیره با مشکلاتی مواجه شده بود که در سال ۲۰۰۳ برطرف شد. درحال حاضر نوشتن یک برنامه قابل حمل در فرترن امکان‌پذیر است.

مقایسه فرترن با سایر زبان های برنامه نویسی

اگر به طور خلاصه بخواهیم زبان برنامه نویسی فرترن را با سایر زبان های برنامه نویسی سطح بالا مانند زبان برنامه نویسی متلب، C و C++ مقایسه کنیم باید گفت که اگر یک کاربر بخواهد کدی بنویسد که نیاز به حافظه و پردازش خارق العاده ای نداشته باشد، شاید نرم افزار MATLAB از سایر زبان های برنامه نویسی مذکور، مناسب تر باشد به دلیل این که کتابخانه های متعدد و بسیار پرکاربردی دارد که سبب می شود کاربر بتواند در حداقل زمان، برنامه خود را نوشته و به هدف خود برسد. اما اگر کاربر نیاز به زبان برنامه نویسی دارد که بتواند در انجام پروژه برنامه نویسی زمان پردازش (Run) برنامه را به حداقل رسانده و در کمترین زمان ممکن، سفارش پروژه فرترن خود را به سرانجام برساند، مسلما نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی فرترن خواهد داشت. البته قابل ذکر است که در سال های اخیر، جعبه های کتابخانه ای نیز (کدهای آماده) در حوزه های مختلف تخصصی به این زبان برنامه نویسی اضافه شده اند تا کاربر بتواند در زمان نوشتن برنامه خود، صرفه جویی کند، مزیتی که باعث می شود تا قبول مسئولیت یک پروژه فرترن به خصوص پروژه فرترن cfd برای یک فریلنسر راحت تر شود.

امروزه راه های مختلفی برای یادگیری این زبان برنامه نویسی پیش روی کاربران قرار دارد از کتاب های آموزشی مختلف گرفته که توسط اساتید دانشگاه ها در سراسر جهان نگارش شده اند تا سایت های مختلفی که با قرار دادن انواع ویدیوهای مفید آموزشی، کار یادگیری این زبان برنامه نویسی را برای کاربران راحت می کنند. اگر نگاهی مختصر به این سایت ها و کتاب ها داشته باشیم متوجه می شویم که یک فرد علاقه مند به یادگیری این زبان، نیاز به یادگیری سرفصل های مشترک زیر دارد:

 • تنظیمات محیط راه اندازی در فرترن
 • انواع داده ها در فرترن
 • متغیرها در فرترن
 • ثابت ها در فرترن
 • عملگرها در فرترن
 • حلقه ها در فرترن
 • کاراکترها در فرترن
 • رشته ها در فرترن
 • آرایه ها در فرترن
 • آرایه های پویا در فرترن
 • اشاره گرها در فرترن
 • خروجی و ورودی در فرترن
 • فایل خروجی ورودی در فرترن، توابع درونی در فرترن
 • دقت عددی در فرترن، کتابخانه های برنامه در فرترن
 • برنامه اشکال زدایی در فرترن.
انجام پروژه فورترن (Fortran)

کتابخانه های برنامه در فرترن

همان طور که در قبل بیان شد برای افزایش بهره وری از این زبان برنامه نویسی، این نرم افزار شامل کتابخانه ها و توابع از پیش تعریف شده ای است. در زیر برخی از کتابخانه ها آورده شده است:

 • RANDLIB، تعداد تصادفی و ژنراتورهای توزیع آماری
 • BLAS
 • EISPACK
 • راهنمای GAMS-NIST به نرم افزار ریاضی موجود
 • برخی از روال های آماری و NIST
 • LAPACK
 • LINPACK
 • MINPACK
 • MUDPACK
 • کتابخانه ریاضی NCAR
 • مجموعه Netlib نرم افزار ریاضی، مقالات و پایگاه های داده
 • ODEPACK
 • ODERPACK، مجموعه ای از روال ها برای رتبه بندی و سفارش
 • Expokit برای محاسبه ماتریس های نمایشی
 • SLATEC
 • SPECFUN
 • STARPAC
 • کتابخانه آماری StatLib
 • TOMS
 • مرتب سازی و ادغام رشته ها
انجام پروژه فورترن (Fortran)

پروژه فرترن

در جوامع مهندسی، برنامه‌نویسی با نرم افزار فرترن همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. تمامی مهندسانی که با نرم افزارهایی مانند ANSYS  و OPENFOAM و FLUENT و… کار می کنند، می دانند که به احتمال بسیار زیاد، برای پیشبرد اهداف خود نیاز به انجام پروژه فرترن همراه با نرم افزارهای مذکور دارند. به علاوه، تمام افرادی که با توابع ریاضیاتی سر و کار دارند و نیاز به استفاده از توابع کتابخانه ای مفید دارند و البته تمام کسانی که نیاز به نوشتن یک کد کنترلی برای یک ربات یا امثال آن دارند، لازم است فرترن را یاد گرفته تا بتوانند با انجام پروژه fortran نیاز خود را برطرف کنند.

تا این جا، توضیحاتی درباره ضرورت یادگیری نرم افزار فرترن آورده شد، اما باید اشاره کرد که در سالیان اخیر، سفارش پروژه فرترن توسط مشتریان افزایش پیدا کرده است. بنابراین فرصت خوبی برای فریلنسرهای برنامه نویس که عضو سایت های مختلف فریلنسری به خصوص سایت حامی ورکس هستند، فراهم شده تا با انجام پروژه فرترن، بتوانند درآمدهای سرشاری از این راه کسب کنند. به عنوان مثال در حوزه مهندسی مکانیک، پروژه fortran می تواند شامل انجام پروژه فرترن cfd و محاسبات مربوط به دینامیک سیالات محاسباتی  باشد تا زمان انجام محاسبات برای فریلنسر به حداقل برسد. فریلنسرهای فرترن حامی ورکس توان انجام پروژه های مختلف در رشته های زیر را دارا می باشند:

 • انجام پروژه فرترن در رشته برق
 • انجام پروژه فرترن در رشته فناوری اطلاعات
 • انجام پروژه فرترن در رشته مکانیک
 • انجام پروژه فرترن در رشته کامپیوتر
 • انجام پروژه فرترن در رشته هوافضا
 • انجام پروژه فرترن در رشته صنایع
 • انجام پروژه فرترن در رشته پزشکی
 • انجام پروژه فرترن در رشته عمران
 • انجام پروژه فرترن در رشته نفت
 • انجام پروژه فرترن در رشته شیمی
 • انجام پروژه فرترن در رشته ریاضی
 • انجام پروژه فرترن در رشته فیزیک

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه فرترن (Fortran) چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های فرترن (Fortran) توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

img
برنامه نویس
من این محتوا خوندم، خیلی خوب بود، پیشنهاد میکنم مثال هایی از برنامه نویسی فرترن هم داخل محتوا بزارید تا کامل تر بشه.
0
img
hamiworks تایید شده
بله پیشنهاد خیلی خوبیه، به زودی یک پست در وبلاگ منتشر میکنیم به عنوان "مثال های حل شده فرترن" داخل ان کلی مثال واقعی از زبان برنامه نویسی fortran میزاریم.
0
img
فرترن انلاین
در کل تسویه حساب های شما چطوریه؟ من تازه عضو سایتتون شدم.
0
img
hamiworks تایید شده
48 ساعت کاری پس از ثبت درخواست برداشت وجه از طریق پایا به حساب شما واریز می گردد.
0
img
سیرجان
ما کلا از انجام پروژه های فرترن داریم روزی کسب میکنیم، البته تازه با سایت شما اشنا شدم، ببینم تو حامی ورک چقدر درآمد کسب خواهیم کرد.
0
img
hamiworks تایید شده
بسیار عالی، خوشحال میشم با سایت حامی ورکس هم همکاری داشته باشید، امیدوارم اینجا هم کلی پروژه فرترن برای شما ثبت بشه.
0

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است