انجام پروژه فلوئنت

انجام پروژه فلوئنت

بهترین فریلنسرهای پروژه فلوئنت را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه های فلوئنت خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

پروژه فلوئنت

پروژه فلوئنت

نرم افزار فلوئنت یکی از از قویترین و پرکاربردترین نرم افزارهای حال حاضر می‌باشد که بیشتر در زمینه تحلیل، شبیه سازی و مدلسازی سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقت و سرعت این نرم‌افزار کاربردی موجب شده تا انجام پروژه FLUENT و به صورت ویژه انجام پروژه CFD طرفداران زیادی داشته باشد و بسیاری از مهندسان و طراحان در سراسر دنیا، انجام پروژه فلوئنت را در الویت کاری خود قرار دهند. صنعت کشور ما نیز از این قائده مستثنی نبوده و انجام پروژه فلوئنت بخش جدا نشدنی بسیاری از صنایع می‌باشد. البته ناگفته نماند در میان تمام استان‌ها و شهرهای کشور انجام پروژه فلوئنت در تهران گسترش بیشتری دارد.

یکی از مهم ‌تریم مزایای نرم افزار فلوئنت را می‌توان امکان اضافه کردن برنامه، توسط کاربر دانست زیرا این قابلیت موجب می‌شود تا نرم افزار عملکرد بهینه‌تری داشته باشد و کاربر هنگام انجام پروژه با فلوئنت، بتواند امکانات مورد نیاز خود را اضافه کند و با توجه به نیاز خود نرم افزار را برنامه ریزی کند. این ویژگی و بسیاری از ویژگی‌ها و قابلیت‌های دیگر موجب شده است تا استفاده از پروژه فلوئنت بسیار متداول باشد.

 در صورت تمایل برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار کاربردی، توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب از سایت حامی ورکس را از دست ندهید.

فریلنسرهای Fluent

img
amirhasangls2000
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده HadiSafari
0 0 نظرات
دکتری مهندسی مکانیک، با پیش زمینه قوی در حوزه سیالات، هیدرودینامیک، طراحی و ساخت در حوزه رباتیک، سامانه‌های انرژی و.... دارای چندین سال تجربه در حوزه مدلسازی شبیه‌سازی و تحلیل جریان‌های آیرو/هیدرودینامیکی اطراف اجسام خارجی مانند شناورها، زیرسطحی، اجسام انعطاف‌پذیر، پدیده‌های سیالاتی و حرارتی، طراحی و ساخت در حوزه رباتیک
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
sinaakbari27
0 0 نظرات
کارشناس ارشد مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی مسلط به نرم افزارهای تحلیلی و طراحی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده Shariffd
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده ShahinTavakoli
0 0 نظرات
شاهین توکلی هستم اینجام که تجربه و دانش اندک خودم رو با شما به اشتراک بزارم. " اونقدری که حین چند سال فریلنسری یاد گرفتم، طی 10 سال تحصیل دانشگاهی یاد نگرفته بودم. " تحصیلات کارشناسی: دانشگاه خلیج فارس (PGU) - مهندسی دریا کارشناسی ارشد: دانشگاه صنعتی شریف (SUT) - مهندسی دریا توانمندی ها مهارت های اصلی من در زمینه ی برنامه نویسی با 4 زبان فرترن، متلب، پایتون و سی پلاس هست و معمولا توی هر رشته ای میتونم به شما کمک کنم. همچنین در زمینه ی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) و محاسبات عددی پیشر
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
kalaeihamid
0 0 نظرات
کارشناس ارسد مهندسی مکانیک از دانشگاه امیرکبیر انجام تمامی پروژه ها در زمینه مهندسی مکانیک مولف کتابهای مرجع کاربردی maple2016 و ANSYSWORKBENCH تحلیل های سازه ای استاتیکی و دینامیکی حرارتی، CFD ، مودال، کمانش، ارتعاشی و کوپله مدلسازی سه بعدی نقشه ‌کشی HVAC کدنویسی Matlab Maple
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
moeinhakooki
0 0 نظرات
مهندسی مکانیک دارای ده سال سابقه طراحی صنعتی مدرس نرم افزار سالید ورکس و کتیا آشنایی با نرم افزار های انسیس و pdms دارم پیج اینستام enginner_moeinh
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Sedygheh
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده fardinaa
0 0 نظرات
انجام کلیه پروژه ها و فعالیت های مربوط به دو رشته مهندسی مکانیک و مهندسی معماری
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Mhmd-8992797
0 0 نظرات
با سلام دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران رگرایش تبدیل انرژی هستم تخصص اصلی بنده طراحی صنعتی با سالیدورک و کتیا و مهندسی معکوس فایل اپتیک با جعومجیک و کتیا و شبیه سازی سیالاتی cfd با استفاده از نرم افزار های ANSYS Fluent و CFX می باشد.
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

نمونه پروژه‌های فلوئنت

برای آشنایی بیشتر شما با انواع پروژه فلوئنت، تعدادی پروژه FLUENT برای نمونه ارائه می‌گردد تا با گستره توانایی‌های این نرم افزار کاربردی بیشتر آشنا شوید.

 • شبیه سازی با فلوئنت برای پیاده ‌سازی امکانات دفاعی مانند تانک، راکت، اژدر و پل های متحرک
 • پروژه فلوئنت در رابطه با شبیه سازی مبدل حرارتی پوسته و لوله برای نوع سازی با نانو سیال
 • شبیه سازی و پیاده سازی امکانات مکانیکی نیروگاه های فسیلی با فلوئنت
 • پباده سازی سیستم تهویه مطبوع مطلوب برای پارکینگ‌های وسیع زیر زمینی با فلوئنت
 • انجام پروژه فلوئنت در زمینه seo اقتصادی انرژی و اگزرژی در چرخۀ توربین گاز
 • بررسی جریان در سیکلونهای صنعتی و مشاهده شیوه جدایش ذرات آویزان با فلوئنت
 • بررسی خنک کننده های الکتریکی یا هیت سینک (Heat Sink)با فلوئنت
 • شبیه سازی مقالات علمی توسط فلوئنت
 • اجرای پروژه بهینه سازی با فلوئنت
 • انجام پروژه های CFD با فلوئنت
 • شبیه سازی عددی گونه های توربین باد (عمودی و افقی) و بررسی جریان هوا در عبور از توربین، با فلوئنت
 •  پروژه مشاوره فلوئنت در رابطه با محیط احتراق (Combustion Chamber) و باز‌نگری عددی مراحل احتراق در موقعیت‌‌های متفاوت
 • پروژه شبیه سازی عددی جریان دوفازی به طور اویلری لاگرانژی و ردگیری ذرات آویزان فاز مایع با فلوئنت
 • شبیه سازی فرآیند رشد حباب در فرآیند جوشش استخری نانو سیالات با فلوئنت
 • بررسی عددی انتقال حرارت مکعب در یک حفره مربعی با فلوئنت
 • شبیه سازی جریان تراکم پذیر توربولانس اطراف ایرفویل با فلوئنت
 • بررسی انتقال حرارت در یک کلکتور خورشیدی با فلوئنت
 • شبیه سازی توزیع دما در یک نیم‌کره سه بعدی با فلوئنت
 • مدل سازی جریان درون یک پمپ گریز از مرکز با فلوئنت
 • پروژه CFD تخلیه آب از سرریز مثلثی جریان دوفازی VOF، با فلوئنت
 • پروژه CFD پدیده استال ایرفویل به صورت ناپایا
 • پروژه CFD تحلیل عددی Vortex Tube و بررسی دمایی آن
 • پروژه انسیس فلوئنت محاسبه عدد ناسلت و افت فشار
 • انجام پروژه اعتبار سنجی فلوئنت

معرفی نرم افزار فلوئنت

اگر با مکانیک سیالات آشنا باشید و دروس مرتبط با این حوزه را مطالعه کرده باشید، قطعا با معادلات پیچیده و روشهای حل مسئله زمان بر این درس، آشنا هستید. از آنجایی که بشر همواره به دنبال راهی سریع‌تر و دقیق‌تر برای حل مسائل و مشکلاتی که با آنها رو به رو می‌شود، می‌باشد دانشمندان روش CFD یا دینامیک سیالات محاسباتی را برای حل این مشکل ارائه کردند. روش CFD برای پیش بینی جریان سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، واکنش‌های شیمیایی و پدیده‌های مرتبط به وسیله حل معادلات ریاضی حاکم بر آنها استفاده می‌شود و مسائل را بسیار سریعتر و دقیق‌تر حل می‌کند. نرم افزار فلوئنت FLUENT که در دسته بندی نرم افزارهای CAE یا مهندسی به کمک کامپیوتر قرار می‌گیرد، یکی از قدرتمندترین ابزارها برای استفاده از این روش است. نرم افزار فلوئنت FLUENT با استفاده از روش دینامیک سیالات محاسباتی به مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه‌های پیچیده می‌پردازد و از این رو قابلیت انجام هر گونه پروژه فلوئنت به ویژه انواع پروژه CFD را دارد.

این نرم افزار کاربردی در ابتدا توسط شرکت FLUENT Inc ارائه شد اما در سال 2006 توسط شرکت ANSYS Inc خریداری و آپدیت شد و در جریان این موضوع نام آن به انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT تغییر کرد. نرم افزار فلوئنت دارای قابلیت مدل سازی‌ فیزیکی بسیار قدرتنمدی می‌باشد و این قابلیت موجب شده تا برای انجام انواع پروژه فلوئنت از جمله پروژه‌های شبیه سازی با فلوئنت بسیار مناسب باشد و بهترین و دقیق‌ترین نتایج را به نمایش بگذارد.

ساختار این نرم افزار برای انجام پروژه فلوئنت، شامل یک solver یا حل کننده، GAMBIT یا پیش پردازنده اصلی که برای تولید هندسه و مش بندی مدل استفاده می‌شود، prePDF یا پیش پردازنده برای مدل کردن احتراق در پروژه فلوئنت و فیلترها برای لینک شدن و تبادل اطلاعات میان فلوئنت و نرم افزارهایی مانند نرم‌افزارهای ANSYS، SolidWorks، ABAQUS و.... می‌باشد. این امکانات موجب می‌شود تا نرم افزار فلوئنت به یکی از قویترین نرم افزار های تحلیل سیالات تبدیل شود و برای افراد فعال در حوزه‌های مرتبط، انجام پروژه با فلوئنت یا خرید پروژه فلوئنت، بهترین انتخاب باشد.

کاربرد نرم افزار فلوئنت

نرم افزار فلوئنت قابلیت‌های زیادی دارد و از این رو انجام پروژه FLUENT در صنایع زیادی از جمله هوا فضا، توربو و بخش سرعتی ماشین ها، تجهیزات و بخش های مختلف پتروشیمی، بخش تولید انرژی و توان، تولید نفت و گاز، کاربرد های محیطی و روزمره نظیر وضع آب و هوا، صنایع خودرو سازی، الکترونیک و بخش نیمه‌هادی‌ها، تهویه مطبوع و چگالش، مبدل های حرارتی، فرایند و …. کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میان انواع پروژه FLUENT ثبت شده و تنوع بالای آنها، انجام پروژه فلوئنت مهندسی مکانیک و انجام پروژه فلوئنت مهندسی عمران، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده‌است و بیشترین در خواست برای پروژه آماده فلوئنت، مربوط به این حوزه‌‌ها می‌باشد.
از قابلیت های انجام پروژه با فلوئنت می‌توان به داشتن رابطه‌ی کاربری مناسب و قابلیت مدل‌سازی و شبیه سازی با فلوئنت مناسب برای انجام انواع پروژه انسیس فلوئنت مانند جریان در هندسه های پیچیده، جریان پایا Steady یا گذرا Transient، جریان‌های تراکم‌پذیر و تراکم‌ناپذیر، جریان‌های لزج، آرام و متلاطم، سیال‌های نیوتنی و غیرنیوتنی، انتقال حرارت جابجایی شامل جابجایی آزاد یا اجباری، انتقال حرارت جابجایی، هدایتی و تشعشعی، فریم‌های چرخان یا ساکن، مش‌های لغزان و مش‌های متحرک، واکنش‌های و ترکیبات شیمیایی، شامل احتراق و مدل‌های واکنشی، محاسبات لاگرانژی برای تغییر فاز از ذرات، قطرات کوچک، حباب‌ها یا ترکیبی از تمام فازها، شبیه سازی افزودن ترم‌های اختیاری حجمی از گرما، جرم، مومنتوم، اغتشاش و ترکیبات شیمیایی، جریان در محیط متخلخل، مبدل‌های حرارتی، فن‌ها، رادیاتورها و بازده آن‌ها، جریان‌های دوفازی و چندفازی و ..... می‌باشد.
این نرم افزار کاربردی با استفاده از زبان برنامه نویسی C نوشته شده است و این موضوع موجب می‌شود تا هنگام انجام پروژه با فلوئنت از مزایا و قابلیت‌های این زبان برنامه نویسی مانند انعطاف و سرعت آن، بهره‌مند شوید و پروژه FLUENT خود را با مناسب‌ترین کیفیت آماده کنید. هم ‌چنین نوع مش‌هایی که نرم‌افزار فلوئنت برای شبیه سازی و مدل‌سازی استفاده می‌کند، شامل شبکه‌هایی با المان‌های مثلثی، چهارضلعی، چهاروجهی، شش وجهی، هرمی یا گوه‌ای می‌باشد بنابراین این نرم افزار برای انجام انواع پروژه CFD و دریافت پروژه آماده CFD بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد. علاوه بر این از آنجایی که نرم افزار فلوئنت به کاربر اجازه بهبود شبکه مانند ریز کردن یا درشت کردن شبکه در مرزها و مکان‌های مورد نظر کاربر را می‌دهد، نتایج این نرم افزار بسیار دقیق بوده و زمان مورد نیاز برای انجام پروژه FLUENT بسیار کاهش می‌یابد. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این نرم افزار و مشاهده انواع پروژه انسیس فلوئنت می‌توانید از دانلود رایگان پروژه فلوئنت و مشاهده نمونه پروژه‌های انجام شده بهره‌مند شوید.

در این ویدئو توضیح مختصری در خصوص یادگیری فلوئنت داده می شود.

سوالات متداول

انجام پروژه فلوئنت در حامی ورکس توسط چه کسانی صورت می‌گیرد؟

سایت حامی ورکس یکی از معتبرترین سایت‌های فریلنسری در ایران می‌باشد و همانگونه که مشخص است، وظیفه سایت‌های فریلنسری ایجاد ارتباط میان کارفرما و فریلنسر و ایجاد یک بستر امن برای افزایش اعتماد و کارایی میان آنها می‌باشد. از این رو پس از ثبت پروژه فلوئنت توسط کارفرما در سایت حامی ورکس، پروژه ثبت شده برای فریلنسرها نمایش داده خواهد شد و آنها در صورت داشتن مهارت کافی و تمایل برای انجام آن، اعلام آمادگی کرده و کارفرما این امکان را خواهد داشت تا پس از بررسی و مذاکره با آنها، یکی از آنها را برای انجام پروژه خود، برگزیند.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است