بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)
بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)

بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)

دنیای تبلیغات همیشه بر ارتباط موثر با مخاطب و جذب مشتری استوار بوده است و در این راه از ابزارهای ارتباطی ممکن، بهره برده است. در ابتدا با استفاده از نامه مشتریان را ترغیب به خرید می‌کردند یا آنها را با محصولات و خدمات خود آشنا می‌کردند و پس از همه گیری استفاده از تلفن، بازاریابی تلفنی گسترش یافت. با گسترش دسترسی به اینترنت و راه افتادن سرویس‌های ایمیل رایگان، شرکت‌ها شروع به استفاده از بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ) کردند.

فریلنسر

با پیوستن به مجموعه بزرگ حامی ورکس

به عنوان فریلنسر بصورت دورکاری کسب درآمد کنید

کارفرما

پروژه های خود را به راحتی برون سپاری کنید و

با خاطری آسوده فریلنسر استخدام کنید

بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)

ایمیل مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، ایمیل مارکتینگ به معنای استفاده از ابزار ایمیل و ارسال پیام به مخاطبان هدف در راستای جذب مشتریان جدید و حفظ رابطه با مشتریان قدیمی است. محتوای ایمیل‌های ارسالی شما می‌تواند شامل تبلیغات، محتوای کاربردی، تخفیف‌ها و پیشنهادات جذاب و متفاوت و مواردی از این قبیل باشد.

مزایای استفاده از بازاریابی ایمیل چیست؟

بازاریابی ایمیل با وجود اینکه از 1978 که شروع به کار کرده است، به طور مدام توسط شرکت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، هنوز پرطرفدار است و بسیاری از کسب و کارها از آن کمک می‌گیرند. دلیل این محبوبیت را می‌توان این مسئله دانست که اکثر مردم از ایمیل استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر زندگی در دنیای دیجیتال امروز، شما را ناگزیر می‌کند تا یک ایمیل داشته باشید و این یعنی یک جامعه مخاطب بزرگ. مزیت دیگر این روش این است که نسبت به دیگر روشهای بازار یابی، ارزان تر است و می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد.

چگونه بانک ایمیل تهیه کنیم؟

اگر تصمیم گرفتید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک بانک ایمیل به دست آورید. برای انجام این کار دو راه وجود دارد، یکی اینکه خودتان شروع به جمع آوری ایمیل افراد مختلف کنید، یا یک بانک ایمیل بخرید. خرید بانک ایمیل راه ساده‌تری به نظر می‌رسد. اما باید بدانید که احتمال واقعی نبودن ایمیل‌های بانک ایمیلی که خریده‌اید، وجود دارد. هم چنین ممکن است به خریداران دیگری نیز فروخته شده باشند و این مسئله باعث کاهش بازدهی ایمیل مارکتینگ شما شود، یا باعث شود به عنوان اسپم شناخته شوید. هم چنین ارسال ایمیل بدون در خواست و اجازه کاربر نقض قانون حریم خصوصی محسوب می‌شود و می‌تواند وجه کسب و کار شما را از بین ببرد. بنابراین توصیه ما به شما این است که به جای خرید بانک ایمیل، خودتان با برقراری ارتباط با مخاطب و جذب نظر آنها یک بانک ایمیل جمع اوری کنید و یا اگر قصد خرید بانک ایمیل دارید، از منابع مطمئن خریداری کنید.

چگونه یک بازاریابی ایمیل موفق داشته باشیم؟

ایمیل مارکتینگ تنها در ارسال ایمیل انبوه خلاصه نمی‌شود و برای موفق بودن آن باید به موارد زیادی توجه کنید که برخی از آنها عبارتند از:

یکی از مهم ترین کارهایی که برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ باید انجام داد، تحلیل نتایج و بهینه سازی ایمیل‌ها است که خوشبختانه اکثر سرویس‌های ایمیل مارکتینگ امکاناتی برای گزارش‌گیری منظم و حتی بهینه‌سازی خودکار دارند که می‌توانید با استفاده از آنها و مطالعه شاخص‌هایی مانند نرخ باز کردن، نرخ کلیک، نرخ عضویت و لغو عضویت و مواردی از این قبیل، ایمیل‌های بهینه تری ارسال کنید.

نکته مهم دیگر این است که سعی کنید ایمیلی که می‌فرستید جذاب باشد، تا مخاطب را به خواندن آن ترغیب کنید. برای ارسال یک محتوای جذاب لازم است مخاطب خودتان را بشناسيد و سعی كنيد محتوای شما او را دعوت به تعامل کند. هم چنین سعی کنید قابل ردیابی و رصد باشید تا مخاطب ارتباط خود را با شما از دست ندهد.

از ما کمک بگیرید

اگر در زمینه بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ) نیاز به کمک دارید، می‌توانید با ثبت یک پروژه رایگان از طریق فرم، از مجریان حرفه‌ای و با تجربه سایت حامی ورکس کمک بگیرید و پروژه خود را با قیمتی توافقی برون سپاری کنید.

فریلنسرهای بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)

پروژه های بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ)

img
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
1399-09-16 03:30:00
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
تومان0
img
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 1
شروع :
1399-02-07 04:30:00
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
تومان15,000,000
img
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
1398-01-16 00:57:12
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
تومان0
img
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
1397-12-04 03:30:00
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
تومان0