انجام پروژه مهندسی برق

انجام پروژه مهندسی برق

بهترین فریلنسرهای مهندسی برق را به راحتی انتخاب کنید. حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه های مهندسی برق خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

پروژه های تخصصی مهندسی برق

همان‌طور که می‌دانید، انرژی یکی از مهم‌ترین داشته‌های هر کشور است که از اهیمت بالایی از نظر اقتصادی، سیاسی و... برخوردار است. انرژی برق نمونه‌ای از این سرمایه است که میزان تولید و مصرف آن در بخش تولید از شاخص‌های رشد اقتصادی کشورها موثر است. مهندسی برق یکی از رشته‌های مهندسی است که امروزه به رشته‌ای محبوب و پرطرفدار در بین دانشجویان تبدیل شده است. این رشته زمینه‌ای را برای دانش تخصصی دانشجویان در زمینه برق و حوزه‌های مربوط به آن پدید آورده است که از بازار کار نسبتا خوبی نیز برخودار است.
دانشجویانی که در این رشته از مهندسی فعالیت می‌کنند، لازم است هم به صورت عملی و هم تئوری فعالیت‌هایی را پیش ببرند. فعالیت‌های عملی این رشته، شامل پروژه های برق و یا انجام پروژه مهندسی برق می‌باشد که برای دانشجویان این رشته الزامی است. انجام پروژه دانشجویی برق توسط دانشجویان و یا فریلنسرهای مهندسی برق انجام می‌شود. نمونه‌هایی از پروژه های برق عبارت‌اند از:

فریلنسرهای رشته مهندسی برق

img
ireng2009
0 0 نظرات
آموزش سیستم های نظارت تصویری آنالوگ و شبکه و دزد گیر به همراه نصب آموزش راه اندازی رادیو وایرلس میکروتیک به همراه نصب فیوژن فیبر نوری نصب تجهیزات اکتیو شبکه تیپ متون فارسی و انگلیسی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده MEYSAMABEDI
0 0 نظرات
اجرا و برنامه نویسی پروژه های اتوماسیون صنعتی PLC,HMI & WINCC
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده ayoub1366
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده enghamednoroozi
0 0 نظرات
طراح و ناظر پایه دو نظام مهندسی ساختمان کارشناسی ارشد مخابرات میدان و موج طراح و ساخت آنتن، فیلتر و دیگر ادوات الکترومغناطیس
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Asal_spfh66
0 0 نظرات
بنده دانشجوب سال اخر رشته مهندس کامپبوتر هستم میتونم کدنویسی پایان نامه نویسی و همه کار انجام بدم
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Soheil_tofighi
0 0 نظرات
10سال سابقه صفر تا صد اجرای نقشه های تاسیسات مکانیک و برق بیمارستان 300تختخوابی را دارم.تمامی صورتجلسات برقی و مکانیک و تاسیسات زیر بنایی محوطه
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده mojtaba1367
0 0 نظرات
بنده دانشجوی دکتری برق قدرت با گرایش مدیریت انرژی می باشم. سابقه کار از سال 92 در این حوزه را دارم. از جمله توانایی بنده در حوزه تحلیل و ممیزی انرژی- طراحی تاسیسات الکتریکی و.... می باشد
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Parisa_hb
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
IrajAhmadi
0 0 نظرات
- دکتری مهندسی برق - هیات علمی دانشگاه - دارای پایه ارشد طراحی و نظارت تاسیسات برقی - طراحی پست های فشارقوی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
SamB2020
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

پروژه های مهندسی برق

رساله دکتری مهندسی برق قدرت

سلام خواستار تعیین موضوع و انجام پروپوزال و رساله بصورت کامل توسط خود مجری رشته مهندسی برق قدرت لازم به ذکر است که دانشگاه دولتی معتبر هستم.
باز
تعداد پیشنهادها : 1
شروع :
05 / 07 / 1402
پایان :
5ماه 14روز
میانگین پیشنهاد
1,000,000 تومان
لیست پروژه ها

معرفی رشته برق

مهندسی شاخه‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها مربوط به مهندسی برق است. مهندسی برق یا Electrical engineering زیرمجموعه‌ای از رشته مهندسی می‌باشد که امروزه داوطلبان بسیاری را به خود اختصاص داده است. در واقع این شاخه از رشته مهندسی هدفش مطالعه و کاربردهای مرتبط با الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک است و در دو قسمت عمده فعالیت خود را پیش می‌برد که عبارت‌اند از:

 • آنالیز و مدلسازی و ترسیم سیستم‌های انتقال و تبدیل انرژی الکتریکی
 • آنالیز و ترسیم سیستم‌های الکترونیکی برای پردازش و انتقال اطلاعات

بهتر است بدانید محور اصلی فعالیت‌های رشته مهندسی برق در تبدیل یک سیگنال به سیگنال دیگر می‌باشد و این سیگنال ممکن است شکل موج ولتاژ یا شکل موج جریان و یا ترکیب دیجیتالی یک بخش از اطلاعات باشد.
رشته مهندسی برق داوطلبان مخصوص به خود را دارد و بیشتر برای افرادی مناسب است که پیش‌زمینه قوی در دروس محاسباتی از جمله ریاضی و فیزیک دارند. به عبارتی این رشته جذاب به گونه‌ای است که هوش محاسباتی بالایی را از سوی داوطلبان خود تقاضا می‌کند و بر همین اساس به عنوان یکی از سخت‌ترین رشته‌های دانشگاهی شناخته می‌شود.
اما شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که چرا این شاخه از رشته مهندسی با وجود تمام سختی‌ها داوطلبان بسیاری را به خود اختصاص داده است؟ در واقع باید گفت فراگیرتر شدن استفاده از انرژی الکتریکی و بالا رفتن نیاز به انتقال و پردازش سریعتر اطلاعات، باعث شده تا مهندسی برق امروزه به یکی از رشته‌های تاپ و پرمتقاضی در زمینه‌های مهندسی و صنعت تبدیل گردد. همچنین با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، برای مهندسین برق مشاغل زیادی فرهم شده است که این ویژگی خود باعث شده است تا میزان تقاضا در این رشته بالا رود.

گرایش های مهندسی برق

در رشته مهندسی برق تخصص های زیادی وجود دارد که گاها بسیار متفاوت از هم می باشند، با توجه به جامعه آماری بالای فریلنسرهای Hamiworks امکان انجام پروژه برق در تخصص های زیادی مقدور می باشد، برای مثال تعدادی از تخصص ها در زیر نام برده می شود:

 • برنامه نویسی، شبیه سازی شبکه های قدرت، الکترونیک، مخابرات و کنترل
 • طراحی شبکه های هیبرید دارای انرژی های نو
 • طراحی و تحلیل شبکه قدرت
 • طراحی و تحلیل میدانهای مغناطیسی و سایر پارامترهای ماشینهای الکتریکی
 • طراحی سیستمهای الکترونیکی مخابراتی
 • برنامه نویسی plc
 • طراحی سیستمهای CHP
 • تحلیل مایکروویو
 • طراحی کارتهای الکترونیکی
 • طراحی سیستم های مغناطیسی و تحلیل الکترومغناطیسی آن
 • طراحی سیستمهای الکترونیکی
 • طراحی انواع نقشه های برق تابلوهای قدرت و کنترل
 • تحلیل گذرا در شبکه های قدرت
 • اتوماسیون شبکه های صنعتی
 • طراحی و شبیه سازی مدارهای الکتریکی
 • طراحی سیستمهای روشنایی
 • برنامه نویسی میکروکنترلر AVR
 • تحلیل میدانهای الکترومغناطیسی با روش FEM
 • مدیریت تجهیزات پزشکی
 • مدلسازی وشبیه سازی سیستم اسکلتی عضلانی
 • تحلیل داده ها در مهندسی پزشکی
 • پردازش تصویر
 • پردازش صوت
گرایش‌های رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی

گرایش مخابرات

گرایش مخابرات یکی از گرایش‌های محبوب مهندسی برق است که با هدف ارسال و انتقال اطلاعات از نقطه‌ای به نقطه دیگر تشکیل شده و این اطلاعات را به صورت صوتی، تصویری و یا به شکل داده‌های کامپیوتری انتقال می‌دهد. گرایش مخابرات از دو گرایش عمده یعنی میدان و سیستم تشکیل می‌شود که جز رشته‌های قابل تحصیل در دوره ارشد می‌باشد.

گرایش کنترل

مهندسی برق کنترل یکی دیگر از گرایش‌های این رشته است هدف خود را کنترل متغیرهای اساسی سیستم قرار داده است که بر اساس این متغیرها(متغیرهای اساسی) متغیرهای خروجی با ملاک‌های مطلوب حاصل شود. این ملاک‌های مطلوب شامل سرعت، زمان، مصرف سوخت و... است. همچنین لازم است بدانید که رشته گرایش کنترل، حلقه اتصال میان مهندسی برق و رشته‌های دیگر است و به مدد آن می‌توان به عملکرد بهینه سیستم‌های پویا، بالاتر رفتن کیفیت و ارزان‌تر شدن فرآورده‌های تولیدی و... دست یافت. زیربخش‌های این گرایش عبارت اند از: کنترل خطی، کنترل غیرخطی، مقاوم، تطبیقی، دیجیتالی، فازی و... .

گرایش الکترونیک

مهندسی برق شاخه‌ی الکترونیک یکی دیگر از گرایش‌های معروف و البته محبوب در رشته مهندسی برق است که همه ساله مهندسین زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

گرایش قدرت

مهندسی قدرت یکی دیگر از رشته‌های مهندسی برق است که وظیفه تولید برق در نیروگاه‌ها، انتقال نیرو از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه‌های شهری و روستایی را بر عهده دارد. از این رو با تحصیل این رشته دانشجو اطلاعات لازم برای روش‌های مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و توزیع آن را به دست می‌آورد.

نرم افزارهای کاربردی مهندسی برق

رشته برق یکی از مهمترین رشته های دانشگاهی و همچنین پر کاربرد در صنعت می باشد. در این رشته نرم افزارهای جامع و پرکاربرد زیادی وجود دارد، از پر کاربردترین آنها می توان متلب، هومر، Hfss و ... را نام برد. در حامی ورکس فریلنسرهای توانایی انجام پروژه برق را با کیفیت عالی و هزینه حداقل دارند. تمامی نرم افزارهای تحت پوشش فریلنسرهای حامی ورکس را مشاهده میکنید.

پروژه‌های عملی باعث می‌شود داوطلبان به خوبی مطالب آموخته شده را پیاده سازی کنند. از این‌رو نرم‌افزارهای بسیاری به صورت تخصصی این رشته طراحی شده‌اند که به دانشجویان در این زمینه کمک می‌کنند. همچنین امروزه مجموعه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که دانشجویان می‌توانند از طریق آن اقدام به خرید پروژه برق کنند. در ادامه چند مورد از نرم‌افزارهای این حوزه را خدمت شما معرفی می‌نماییم.

 • نرم افزار پروتئوس Proteus Design

پروتئوس از جمله بهترین نرم‌افزارهای موجود برای رشته مهندسی برق است که از آن برای انجام پروژه برق استفاده می‌شود. این برنامه برای مدل سازی، ایجاد طرح اولیه مدار و طراحی تخته به صورت مدار چاپی استفاده می‌شود. برتری این نرم افزار که توسط لب‌سنتر الکترونیکز گسترش یافته و قابلیت برنامه دهی و برنامه نویسی دارد، آن است که این نرم افزار دارای قابلیت اطمینان و دقت ISIS است و استفاده از آن از نظر قدرت، آسانی و انعطاف‌پذیری برای کاربران به ویژه مبتدیان در انجام پروژه دانشجویی برق سهولت دارد.

 • نرم افزار متلب MATLAB

متلب MATLAB یکی دیگر از نرم‌افزارهای کاربردی در رشته مهندسی برق است که برای محاسبات اعداد و زبان نویسی استفاده می‌شود. البته استفاده از این نرم‌افزار صرفا مختص رشته مهندسی برق نیست و برای انجام پروژه‌های برق و یا پروژه برق صنعتی به کار نمی‌رود؛ بلکه سایر رشته‌های دیگر مانند مکانیک، رایانه و... می‌توانند برای انجام پروژه‌های خود از آن استفاده کنند. انجام پروژه برق با استفاده از نرم افزار متلب که یکی از محصولات کمپانی مت‌ورکس است، محیط کاربری ساده‌ای دارد و هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص و کاربردی به آن افزوده می‌شود که کارایی نرم‌افزار را برای انجام پروژه مهندسی برق بالا می‌برد.

 • نرم افزار آلتیوم Altium Designer

یکی دیگر از نرم افزارهای قدرتمند برای انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک و پروژه های برق قدرت نرم‌افزار Altium Designer است که برای مدلسازی، طراحی PCB و آنالیز مدارهای آنالوگ و دیجیتال به کار می‌رود. در این نرم افزار کتابخانه‌ها به گونه‌ای دسته بندی شده است که کاربر می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان قطعه مورد نظر را پیدا کند. همچنین کاربر می‌تواند مدارهای آنالوگ را توسط تحلیل‌گر پی اسپایس تحلیل کند. یکی از مزایای این نرم‌افزار دسته‌بندی مناسب کتابخانه‌ها است که کاربر با صرف زمان کوتاهی قطعه مورد نظر را خواهد یافت. این نرم‌افزار در سال‌های اخیر و با بروز شدن ابزارهای آن امکانات جالبی را برای کاربران خود به منظور انجام پروژه دانشگاهی برق فراهم آورده است.

 • نرم افزار کدویژن Code Vision AVR

یکی از نرم افزارهایی که به عنوان کامپایلر برای زبان برنامه‌نویسی C استفاده شده و برای کدنویسی میکروکنترلرهای AVR کاربرد دارد نرم افزار Code Vision AVR است. نرم افزار Code Vision AVRمحیط کاربری ساده داشته و برنامه نوشتن برای میکروکنترلر را در پروژه دانشجویی رشته برق برای کاربر آسان می‌کند. بسیاری از افراد حتی کسانی که در رشته کامپیوتر تحصیل می‌کنند نیز با این نرم افزار به خوبی آشنا می‌باشند. در نظر داشته باشید که آخرین نسخه منتشر شده از این نرم‌افزار قدرت بسیار بیشتری پیدا کرده است و مشکلات قبلی آن از بین رفته است.

 • نرم افزار OrCAD PSpice

نرم افزار ارکد پی اس پایس، یکی دیگر از نرم‌افزارهای معروف و محبوب در مهندسی برق است که از آن برای انجام پروژه های دانشجویی برق استفاده می‌شود و با استفاده از آن می‌توان خیلی از مدارات را مدلسازی کرد. چرا که این نرم افزار یکی از بهترین‌های شبیه‌سازی است و قابلیت‌های گوناگونی دارد که بر اساس آن می‌توان نتایج مفیدتر و جامعی از عملکرد مدار به دست آورد. پس دانشجویان رشته مهندسی برق و یا سایر رشته‌های مهندسی می‌توانند برای انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک و یا سایر پروژه‌های خود از این نرم‌افزار استفاده کنند.

 • نرم افزار SIMATIC Step 7

یکی از برنامه‌های محبوب در زمینه برنامه نویسی، نرم افزارSIMATIC Step 7 است که توسط شرکت زیمنس برای اتوماسیون در صنایع مختلف به ویژه پروژه دانشگاهی برق ارائه شده است. از آنجایی که برخی از پروژه های برق نیاز به برنامه نویسی دارند، دانشجویان این رشته می‌توانند از آن برای برنامه نویسی به زبان‌های ladder (LAD) یا نرد بانی، statement list (STL) یا متنی (شبیه به زبان اسمبلی) و FUNCTION block diagram (FBD) یا بلوکی استفاده کنند. البته ناگفته نماند استفاده از این نرم افزار صرفا برای رشته‌های مهندسی برق و انجام پروژه دانشجویی برق نیست، بلکه می‌توان از آن برای غیر پروژه برق استفاده کرد.

 • نرم افزار eplan

در انجام پروژه مهندسی برق گاهی لازم است که مهندسان انواع نقشه‌های برقی را برای پروژه برق خود طراحی کنند. از این‌رو plan یکی از بهترین و مهم‌نرین نرم افزارهای موجود در این زمینه است که برای انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک به ویژه پروژه های برق قدرت، پروژه برق صنعتی و... کاربرد دارد و می‌توان با استفاده از آن قطعات و مدارها را ترسیم کرد.

 • نرم افزار دیگسایلنت DIgSILENT

یکی دیگر از نرم‌افزارهایی که برای پروژه دانشجویی رشته برق و یا به عبارتی پروژه دانشگاهی برق استفاده می‌شود و وظیفه تحلیل و بررسی سیستم‌های قدرت الکتریکی را برعهده دارد، ترم افزار DIgSILENT می‌باشد که برگرفته از عبارتDIgital SImulation and Electrical NeTwork است. امروزه از این نرم‌افزار برای رفع نیازها در زمینه الکتریکی و برقی و بررسی سیستم‌های قدرت در انجام پروژه های دانشجویی برق به ویژه پروژه های برق قدرت استفاده می‌شود.

 • نرم افزار Autocad Electrical

یکی دیگر از نرم افزارهای مهم در رشته‌های مهندسی که برای انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک نیز به کار می‌رود، نرم‌افزار Autocad Electrical است که توسط کمپانی اتودسک طراحی شده و از آن به عنوان منبع و مرجعی برای نقشه‌های صنعتی، ساختمانی، مکانیکی و الکتریکی استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر محیط کاربری این نرم افزار دچار تغییر شده است و ابزارهای گوناگونی نیز به آن اضافه شده که بر اساس آن کاربر می‌تواند به راحتی در پروژه مهندسی برق و یا به عبارتی در انجام پروژه های دانشجویی برق انواع اجزا و قطعات مدارهای الکتریکی، سیم کشی، اتصال دهنده‌ها و... را به راحتی طراحی کند.

 • نرم افزار Automation Studio P6 SR9

نرم افزارAutomation Studio P6 SR9 یکی از بهترین نرم‌افزارها در زمینه رشته مهندسی برق و برای انجام پروژه برق و پروژه دانشگاهی برق است. انجام پروژه برق نیازمند طراحی سیستم تجاری، شبیه سازی، مستند سازی و... است. از این‌رو کاربر می‌تواند تمامی این موارد را با استفاده از این نرم افزار برای انجام پروژه مهندسی برق خود داشته باشد.

 • سیمولینک Simulink

همان‌طور که گفته شد، شبیه سازی یکی از اقدامات مهم در انجام پروژه برق است و لازم است که دانشجویان و مهندسان در پروژه دانشجویی رشته برق به آن توجه داشته باشند و با نرم افزارهای ویژه آن آشنایی داشته باشند. سیمولینک از جمله نرم‌افزارهای محبوب و پرکاربرد در این زمینه است که با محیط کاربری ساده‌تری که به خود اختصاص داده است، بیشتر از نرم‌افزار متلب کاربرد دارد. استفاده از این نرم‌افزار برای انجام پروژه دانشجویی برق به کاربر این امکان را می‌دهد که به راحتی پروژه خود را طراحی و آن را شبیه‌سازی گرافیکی کند.

 • نرم افزار هومر Homer

نرم‌افزار HOMER توسط دپارتمان ملی انرژی تجدیدپذیر آمریکا به وجود آمده است، با داشتن کتابخانه کاملی از انواع مراجع تولید توان و تکنولوژی‌های مربوط به آن، در عین سادگی، امکانات بی‌نظیری را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. شی‌گرا‌ بودن، گرافیک فوق‌العاده زیبا و عدم نیاز به برنامه‌نویسی، از دیگر مشخصات این نرم‌افزار است که موجب پر طرفدار شدن آن شده است. در ادامه لیستی از کاربردها و پروژه های متنوع که با این نرم افزار قابل انجام است را مشاهده میکنید:

شبیه سازی مقالات علمی توسط هومر - امكان سنجی طرح های مختلف میكروگرید با هومر - اجرای الگوریتم های بهینه سازی تولید توان منابع ریز شبكه با هومر - انجام محاسبات آماری پیش بینی میزان تولید و مصرف اجزای شبكه با هومر - انجام محاسبات اقتصادی میكرو گرید با هومر - انجام محاسبات آنالیز حساسیت و انتخاب اندازه مناسب اجزای میكروگرید با هومر - انجام محاسبات منابع هیبرید در ریز شبكه شامل منابعی چون توربین بادی، سلول خورشیدی، باتری و اینورتر،پیل سوختی، دیزل ژنراتور در حالت متصل به شبكه (On Grid) و حالت منفصل از شبكه (Off Grid) با هومر  - انجام محاسبات زیست محیطی و اقتصادی از جمله میزان آلایندگی، میزان درآمد و نقطه بازگشت سرمایه توپولوژی‌ها و طرح‌های‌ مختلف - انجام مطالعات بر روی‌ سیستم‌های‌ CHP

 • نرم افزار ماکسول Maxwell

فریلنسرهای مكسول حامی ورکس قابلیت انجام پروژه های مختلف در زمینه های زیر را دارا می باشند:

شبیه سازی مقالات علمی توسط ماكسول - آناليز ميدان‌های مغناطيسی تجهيزاتی از قبيل ترانسفورماتورها، موتورها و ژنراتورها توسط ماكسول - انجام مطالعات ميدان‌های الكترواستاتيكی توسط ماكسول - شبيه‌سازی دو بعدی (2D) و سه بعدی (3D) با مكسول - انجام شبيه‌سازی و تحليل برای انواع سيم پيچی (استرندد و ساليد) انواع مواد (سيم پيچ و هسته) در حالتهای گذرا (transient) ، مگنتواستاتيک و ...

 • نرم افزار رت اسکرین

نرم افزار رت اسکرین، در حقیت یک نرم افزار در حوزه مدیریت انرژی پاک می باشد که برای تحلیل راندمان انرژی، انرژی های تجدید پذیر و امکان سنجی اجرای پروژه های تولید همزمان نیرو و حرارت و همچنین بررسی راندمان پروژه های در دست اقدام، توسط متخصصان این حوزه، استفاده می شود. نرم افزار رت اسکرین به متخصصان و تصمیم گیرندگان حوزه انرژی پاک، این قابلیت را می دهد که به سرعت امکان سنجی و پتانسیل های فنی و مالی پروژه های انرژی پاک را شناسایی، ارزیابی و بهینه نمایند. به علاوه، این نرم افزار هوشمند، به مدیران، این امکان را می دهد که به آسانی عملکرد واقعی تاسیسات زیر مجموعه خود را اندازه گیری کرده و فرصت های صرفه جویی بیش تر در انرژی و هزینه ها را در یک پروژه انرژی پاک، شناسایی و اعمال کنند. لازم است ذکر شود که طراحان نرم افزار رت اسکرین، برای کمک به کاربر، چندین پایگاه داده را که شامل بانک های اطلاعاتی جهانی آب و هوا از هزاران ایستگاه زمینی و داده های ماهواره ای ناسا و نیز بانک های اطلاعاتی مبنا، هزینه، پروژه، هیدرولوژی و محصول است را با هم تلفیق کرده اند.

در این ویدئو به توضیح مختصری در خصوص رشته مهندسی برق و آموزش آن پرداخته شده است.

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه مهندسی برق چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های مهندسی برق توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است