فریلنسر

فریلنسر

Image

فریلنسر به چه کسی می گویند؟

فریلنسر شخصی متخصصی است که بدون داشتن هیچ قید زمانی و مکانی و با انتخاب کارفرمای خود، کسب درآمد می کند.
قبل از انقلاب صنعتی و ظهور اینترنت، افراد به دنبال یافتن شغلی پایدار و رابطه ی همکاری بلند مدت با یک سازمان و یا شرکت مشخصی بودند و نسبت به حضور در مکانی خاص برای ساعاتی معین در روز، متعهد می شدند. اما با ظهور اینترنت، فرصت کار از راه دور فراهم شد و علاقمندی به داشتن شغل و تعهد بلند مدت به یک سازمان، شرکت و یا شخصی دیگر جای خود را به دریافت و انجام پروژه ها به صورت غیرحضوری داد.
از این جهت لغات معادل فریلنسر در زبان فارسی، آزادکار و دورکار انتخاب شده است. آزادی به معنای عدم تعهد بلند مدت به یک سازمان و یا یک شرکت مشخص می باشد و دورکاری به معنای انجام یک پروژه ثبت شده در هر نقطه از دنیا.

لغات معادل فریلنسر در زبان فارسی، آزادکار و دورکار انتخاب شده است.

فریلنسر کیست؟

فریلنسر به کسی گفته می‌شود که برای خود بصورت پروژه‌ای کار می‌کند.

با سرمایه کم چه کسب و کاری راه بیندازیم؟

الان خدمتتون توضیح می دهم. ببینید اگر این دوست عزیز ما بخواهد با سرمایه کم ده، بیست میلیونی که دارد کار کند گزینه ای که بهشون پیشنهاد میشه فریلنسر است. یک کلیپ بسیار خوبی در یکی از قسمت های برنامه شب آفتابی پخش شد که فریلنسینگ رو بطور کامل توضیح داد؛ کلیپ بسیار خوبی بود یک موشن گرافی خوب که خیلی خوب توضیح داده بود.

لطفا یک خلاصه ای روش کار فریلنسرینگ بگید.

بله، ببینید من یک فردی هستم که دو سه تا مهارت دارم. مثلاً در یکی از سوالات که نمیدانم متن سوال کجاست، دوست عزیزی گفته بودند که من نقشه کشم و سن بالایی دارم و نمیتوانم در جایی استخدام بشوم چونکه سنم بالاست کسی استخدامم نمی کند. فریلنسینگ دقیقاً پاسخ به این دوست خوب ماست یا همین دوستی که سرمایه کمی دارد. چه باید بکند؟ باید برود و مهارتش را در حوزه های مختلف و علی الخصوص حوزه های آنلاین عرضه کند. بگوید من فردی هستم که توان نقشه کشی دارم. حالا من هم یک شرکتی هستم که نمیخواهم نقشه کش استخدام کنم و ماهی N میلیون تومان حقوق ثابت بدهم، یک بار کار دارم و یک پروژه به دوستمون (فریلنسر) که از طریق اینترنت پیدا کردم می دهم؛ حالا نفر بعدی وارد می شود و به همین صورت ادامه میابد. در فضای اقتصادی امروز ما فضای فریلنسینگ بسیار جذابه چون کسی نمی خواهد درگیر حقوق ثابت ماهیانه، بیمه و سنوات شود و دوست دارد بصورت دورکاری (فریلنسری) کارش را انجام دهد. خصوصاً در شهرهای بزرگ الان در تهران در شرکت هایی که من مشاور هستم بسیار ما دنبال افراد دورکار هستیم.

این افراد دورکار یا فریلنسر چگونه باید خودشان را پرزنت کنند؟

فضای آنلاین قطعا بهترین گزینه است.

روش خاصی وجود دارد؟

سایت هایی وجود دارد (مانند حامی ورکس) که اساساً برای فریلنسینگ طراحی شده است. در همین کشور ما تعداد بسیار زیادی از این سایت ها هستند که مشتریان زیادی هم اونجا هست، من اسم اونها رو نمیارم ولی خیلی ساده با یک جستجوی ساده اینترنتی عبارت فریلنسر میتونند به آن سایت ها مراجعه کنند و ثبت نام کنند و عضو شوند. که عضویت آن نیز ساده است. اما باز هم تأکید می کنم، این فرمول، فرمول یک شبه پولدار شدن نیست. یعنی امروز اکانتش را ایجاد کرد، پس فردا منتظر این نباشد که مشتری ها تو صف باشند. بایستی اونجا (سایت فریلنسری) برود و شهرت کسب کند، اعتماد مردم را جلب کند، عین همه کارهای دیگر پشت کار و استمرار داشته باشد می تواند بعد از شش الی هفت ماه از یک کارمند معمولی خیلی بیشتر پول در بیاورد و تأکید می کنم اگر خیلی از حوزه های اقتصاد ما افت کرده، این بخش (کسب و کار فریلنسری) رشد کرده و فضایی است که می توان وارد آن شد و خیلی به کسب درآمد کمک می کند.

مزایای فریلنسری چیست؟

1- بدون سرمایه، شغل داشته باشید

امروزه داشتن هر گونه شغل آزاد، نیازمند داشتن یک سرمایه اولیه است. به عبارت دیگر تقریبا شغل آزادی وجود ندارد که بدون سرمایه اولیه بتوان آن را انتخاب کرد. اما فریلنسری یکی از محدودترین شغل هایی است که بدون نیاز به سرمایه اولیه، شما شاغل شده و در موارد بسیاری زیادی درآمد بیشتر از سایر افراد شاغل دارید.

2- شروع به کار آسان

از جمله دغدغه های جوانان برای آغاز هر فعالیت اقتصادی داشتن سرمایه و ارتباطات است. اما در کسب و کار فریلنسری نیاز به این دو فاکتور مهم نیست و هر شخصی می تواند با ثبت درخواست در سایت، به راحتی از تخصص خود کسب درآمد نماید.

3- درآمد نامحدود

کسب در آمد نامعین برای بسیاری از افراد جذاب است. در کسب و کار فریلنسری، درآمد وابسته به میزان تلاش و مهارت فریلنسر است و هیچ محدودیتی در میزان کسب درآمد وجود ندارد.

4- زمان و محل کار دلخواه

یکی از سختی های کار برای شرکت ها و سازمان ها حضور به موقع در محل کار و ثابت بودن محل کار است. در دنیای فریلنسری در هر ساعت و در هر مکانی که قریلنسر تمایل داشته باشد می تواند پروژه های دریافتی را انجام دهد.

5- شغل دوم

با توجه به آنکه در شغل فریلنسری می توان در هر ساعت از شبانه روز نسبت به انجام پروژه های دریافتی اقدام کرد، می تواند به عنوان شغل دوم در نظر گرفته شود.

6- حق انتخاب کارفرما

در هر شغلی ممکن است کارهایی به شما محول شود که تمایل به انجام آن ندارید. در دنیای فریلنسری شما می توانید از میان پروژه های ثبت شده، پروژه و کارفرمای دلخواه خود را انتخاب کنید.

7- تنوع در ارتباطات

کسب و کار فریلنسری انتخاب مناسبی برای آن دسته از افرادی است که تنوع طلبی جزو یکی از خصوصیات شخصی آنها می باشد. یک فریلنسر مجبور نخواهد بود تا یک کارفرما را برای سال ها تحمل کند.

درآمد فریلنسر بودن چقدر است؟

درآمد یک فریلنسر به سه فاکتور مهم و اساسی رابطه مستقیم دارد.

 1. تجربه و سواد فریلنسر
 2. میزان فعالیت فریلنسر در طول روز
 3. کیفیت و دقت کاری های انجام شده توسط فریلنسر

هر کدام از موارد ذکر شده در بالا با میزان درآمد فریلنسر رابطه مستقیم داشته و این موارد به شدت مرتبط با درآمد فریلنسر هستند.

دستمزد فریلنسر چطور و چه وقت به حسابش واریز میشه؟

دستمزد فریلنسر در سایت حامی ورکس به زبان ساده بدین صورت می باشد که ابتدا کارفرما پروژه ای با یک قیمت مشخص ثبت میکند، شما با عنوان فریلنسر به او پیشنهاد قیمت میدهید، در صورت رضایت کارفرما پروژه به شما واگذار شده و شما انجام پروژه را شروع میکند، بعد از انجام پروژه توسط شما، کارفرما مبلغ پروژه رو به سایت حامی ورکس واریز کرده و بعد از ارسال پروژه توسط شما به کارفرما، مبلغ پروژه به حساب کاربری شما در نظر حامی ورکس انتقال داده میشود. حال شما فقط کافیست درخواست خود را مبنی بر برداشت موجودی خود ارسال کنید. در سریع ترین زمان ممکن مبلغ به حساب بانکی شما واریز میشود.

با چه تخصصی میشه فریلنسر شد؟

فرقی نمیکند شما چه مهارتی داشته باشید. مهم این است که بتوانید از مهارت خود به صورت صحیح و اصولی استفاده کنید. حتی ساده ترین مهارت ها هم میتوانند به پول سازترین ها برای یک فریلنسر تبدیل شوند. در لیست زیر برخی از مهمترین مهارت ها را میتوانید مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید که اگر مهارت شما در لیست زیر وجود نداشت، جای هیچ گونه نگرانی نیست. حامی ورکس همواره در کنار شماست.

اگر یکی از مهارت های زیر رو داری می تونی توی حامی ورکس به عنوان فریلنسر کسب درآمد کنی:

هزاران فریلنسر در حامی ورکس آماده ارائه خدمات هستند

 • برای هر کاری میشه تو حامی ورکس نیروی متخصص (فریلنسر) پیدا کرد.
 • کارها رو میشه سریع تر و ارزون تر انجام داد.
 • کارها رو میشه برون سپاری کرد.
فریلنسری کار کنیم یا کارمند باشیم؟

کلمات کلیدی:

 • freelancer
 • آزادکار
 • فریلنسر
 • دورکاری
 • فریلنسری

پروژه ای برای انجام داری؟

تخصص انجام پروژه داری؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی