انجام پروژه اتوکد

بهترین فریلنسرهای پروژه اتوکد را به راحتی انتخاب کنید

تاریخچه نرم افزار اتوکد

نرم افزار Autocad نوشته شرکت Autodesk بوده و یکی از ده ها نرم افزاری است که توسط این‏شرکت طراحی و به بازار عرضه شده است.‏ عبارتCAD خلاصه ای از سه کلمه Computer-Aided Design است و به معنای ترسیم یا طراحی به کمک رایانه می باشد همچنین عبارت Auto از کلمه‏ Automatic به معنای خودکار گرفته شده است. بنابراین معنی عبارت Autocad طراحی یا ترسیم به کمک رایانه به صورت خودکار‏ می باشد. این نرم افزار از محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران خود بخصوص فریلنسرهای اتوکد برخوردار است و طیف کاری آن، محدوده بسیار وسیعی را در علوم مهندسی، نقشه کشی و طراحی پوشش داده و به وسیله آن، یک فریلنسر اتوکد یا اتوکد کار آنلاین، همه نوع نقشه اعم از ‏ساده و پیچیده را می تواند به راحتی ترسیم کند. اولین نسخه این نرم افزار در سال 1982 طراحی شد و تاکنون همه ساله، نسخه جدیدی از ‏آن توسط شرکت سازنده اش، به بازار عرضه می گردد. قابل توجه فریلنسرهای اتوکد که کارشان انجام پروژه اتوکد می باشد اعم از انجام پروژه اتوکد سه بعدی و یا حتی انجام پروژه اتوکد دانشجویی، که آخرین نسخه منتشر شده از این نرم‌افزار، مربوط به سال 2021 است. به علاوه، این نرم‌افزار از الگوی یک سال جلوتر نام نسخه استفاده می کند یعنی، برای مثال ورژن 2010 در سال 2009 منتشر شده است.

پروژه های اتوکد

موتور

شاسی : طول ۲۰ سانت عرض ۱۵ارتفاع ۳ ارتفاع شفت پیستون از کف تا مرکز ۶.۵ سانت طول پیستون بعلاوه میله یوغ اسکاچ ۳۰ سانت (مبله یوغ ۱۳ سانت) شعاع چرخ دنده ۶ فاصله بین و چرخدنده ۱۵ سانت فاصله بین گیره پیستون ۱۵ سانت قطر محفظه موتور ۴ موتور داخل محفظه ۲ میل کمتر
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 1
شروع :
15 / 05 / 1401
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
150,000 تومان

نقشه کشی با اتوکد برای کارهای دانشگاه

چند نقشه خیلی ساده و سه نما هست و یک نقشه اصلی هست
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
10 / 04 / 1401
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
0 تومان

ترسیم نقشه معماری یک منزل ( اندازه گذاری واحد ها به فوت و اینچ )

ابعاد زمین مشخص هست پلان درخواستی هم مشخص هست میخواهیم اتوکد شود و به فوت و اینچ اندازه گذاری شود
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
06 / 01 / 1401
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
0 تومان

شکل 1

تبدیل این رسم به فایل اتوکد به صورت رنگی برای چاپ در کتاب
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 5
شروع :
21 / 12 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
85,000 تومان

طراحی سه بعدی با 3dmax

پروژه نیمه تمام با پلان آماده دارم که مدلسازی ساده اولیه در 3d هم شده ولی هم پلات اتوکد نیاز به اصلاح داره هم لازمه که فایل 3d تکمیل بشه. از متخصصین معماری مسلط به 3dmax و ائوکد اینجا هستن؟
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 8
شروع :
16 / 12 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
1,437,500 تومان

پروژه فولاد

مدلسازی داخل ایتبس و تهیه نقشه های سازه ای
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
20 / 11 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
0 تومان

تبدیل نقشه اتوکد به stl

یه رودخانه با نقشه های توپوگرافی دارم به همراه بندهای اصلاحی میخوام فایل stlورودی نرم افزار flow3d ساخته بشه
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
09 / 10 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
0 تومان

طراحی سالیدورک

توانایی طراحی با نرم افزار سالیدورک و اتوکد وجود دارد
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 1
شروع :
12 / 09 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
90,000 تومان

پروژه 2000 متری کارخانه

سلام برای کارخانه ام نیاز به نقشه کشی اتوکد بر اساس شماتیک مد نظرم که به صورت دستی میکشم و میفرستم دارم سپس با سه بعدی سازی می خواهم درک مناسبی از فضا بدست بیاورم متراژ زمین 2000 مترمربع و متراژ سازه حدود 800 مترمربع می باشد بازه‌ی قیمت پیشنهادی: ترجیح میدم قیمت را پیشنهاد دهید
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 15
شروع :
10 / 09 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
4,270,000 تومان

متخصص تکلا

برای یک سازه فلزی صنعتی به وزن حدود 4 تن نیاز به ترسیم اتصالات بولتی و تهیه نقشه های شاپ داریم. مدل 3 بعدی در تکلا ترسیم شده است.
منقضی شده
تعداد پیشنهادها : 0
شروع :
13 / 07 / 1400
پایان :
-
میانگین پیشنهاد
0 تومان
لیست پروژه ها

فریلنسرهای اتوکد

img
rezayiafsaneh0107
0 0 نظرات
انجام پروژه با رویت معماری و رویت سازه
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Zahra_md_82
0 0 نظرات
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
heydari2480
0 0 نظرات
کارشناس مکانیک طراحی و مهندسی معکوس انواع پروژه های صنعتی
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Iliya1401
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
siavashzf76
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
alikamyab
0 0 نظرات
مهندسی عمران و ارشد معماری هستم سعی میکنم کارهای جالب در عین حال کم هزینه انجام بدم و از سبک های کلاسیک دوری کنم
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Arash1311
0 0 نظرات
باسلام تیم ما بیش از 20سال در زمینه طراحی سازه و معماری و محوطه سازی در زمینه خرید و اجرا و ماکت سازی ساختمانهای صنعتی شامل ساختمانهای کنترل روم ساختمان برق و ابزار دقیق و اداری و اقامتی و.....ماننده پروژههای پالایشگاهی و... شخصی سازی شامل محوطه سازی در باغچه و مسکونی طبق ضوابت شهرداری در سبکهای مدرن و پارامتریک با تاییده از شهرداری و طراحی نما و فضای داخلی فعالیت داریم طراحی و ماکت سازی دانشجویی پذیرفته میشود
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
zahra_nezhad
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
kooshyar
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
fatemeh78
0 0 نظرات
تبدیل پلان های دستی به اتوکد و سه بعدی کردن آنها
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه
پروژه اتوکد
پروژه اتوکد
انجام پروژه Autocad

پروژه اتوکد

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، صنعت و علوم کامپیوتری در جهان امروز، یک نقشه کش برای حفظ موقعیت خود در بازار کار و نیز به منظور به روز بودن در تخصص خود، باید توانایی انجام کار اتوکد در منزل و یا نرم افزارهای مشابه با آن را داشته باشد.‏ نرم افزار اتوکد از دسته نرم افزارهای وکتور (‏Vector‏) یا برداری می باشد، به همین دلیل، از دقت بسیار بالایی در ترسیم نقشه های صنعتی برخوردار است تا جایی که می تواند دقت ترسیم را تا هشت رقم بعد از اعشار، محاسبه نموده و به راحتی با نرم افزارهای گرافیکی و مهندسی دیگر از جمله نرم افزار سالیدورک ارتباط برقرار کند.
در سالیان اخیر، نرم افزار اتوکد توسط تعداد زیادی از طراحان و مهندسان مکانیک و همچنین فریلنسرهای اتوکد، بصورت گسترده برای انجام پروژه اتوکد، مورد استفاده قرار می گیرد. قابل ذکر است که بخشی از جامعه مشتریان پروژه اتوکد، طیف وسیعی از دانشجویان هستند که حاضر هستند تا برای دریافت پروژه Autocad مد نظر و مورد نیاز خود، به سایت های مختلف فریلنسری مانند حامی ورکس مراجعه کرده و با پرداخت هزینه طراحی اتوکد، به دانلود پروژه اتوکد مورد علاقه خود پرداخته و درنهایت طراحی اتوکد خود را با حداقل هزینه تحویل بگیرند. در حقیقت، باید عنوان کرد که سایت حامی ورکس یکی از بهترین سایت هایی است که توانسته، تیمی تخصصی از بهترین مجریان نرم افزار اتوکد را در کنار هم جمع کند و عملا پروژه ای نیست که در این حوزه توان انجام آن را نداشته باشد. فریلنسرهای این سایت، علاوه بر انجام کامل سفارش ارسالی، وظیفه ارسال محتوا و تهیه گزارش را نیز به کاربران دارند و تا زمان تایید نهایی، از تمامی پروژه ها پشتیبانی کامل کرده به طوری که پاسخگویی شبانه روزی را وظیفه خود می دانند. روش انجام پروژه و ارائه خدمات توسط فریلنسرهای این سایت، به گونه ای است که گویا کاربر، خود سفارش اتوکد را انجام داده است زیرا به صورت کامل، در روند انجام کار قرار می گیرد.
لازم به ذکر است که به طور کلی، نرم افزار اتوکد برای انجام پروژه اتوکد، سه محیط اصلی را در اختیار یک فریلنسر اتوکد قرار داده است که عبارتند از:
1- Autocad Classic 2- 3D Modeling 3- Drafting and Annotation
نرم افزارهایی که به طور مستقیم رقیب این نرم افزار هستند عبارتند از :

پروژه اتوکد
پروژه اتوکد

قابلیت های نرم افزار اتوکد

از قابلیت های نرم افزار اتوکد، می توان موارد زیر را برشمرد:

 1. قابلیت ترسیم به صورت دو بعدی
 2. قابلیت ترسیم قطعات به صورت سه بعدی
 3. امکان وارد کردن تصاویر در محیط اتوکد به عنوان بخشی از نقشه
 4. قابلیت تنظیم مقیاس های مختلف برای چاپ نقشه ها
 5. امکان وارد کردن نقاط از دوربین نقشه برداری به طور مستقیم
 6. دارا بودن پسوند اختصاصی DWG
 7. امکان اضافه کردن حاشیه‌نویسی در حاشیه نقشه‌ها
 8. کیفیت بالا در پردازش و چاپ طراحی‌ها
 9. قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه‌ای نقشه‌ها
 10. مدیریت کامل بر روی لایه‌های نقشه‌ها
 11. قابلیت بازیابی فایل‌های از دست رفته
 12. دارای محیط برنامه‌نویسی پیشرفته برای کاربردهای خاص
 13. انتقال آسان تنظیمات بین کامپیوترهای مختلف
 14. اشتراک‌گذاری طرح‌ها با حداقل حجم و حداکثر کیفیت
 15. جلوگیری از انجام تغییرات ناخواسته
پروژه اتوکد
پروژه اتوکد

زمینه ها و کاربردهای نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد دارای کاربردهای فراوانی است و امروزه حتی توسط صنایعی غیر از زمینه های معماری، عمران و مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه متن، آورده شده اند.

کاربردهای نرم افزار اتوکد در طراحی گرافیکی

با وجود این که، ابزارهای پیشرفته تری در طراحی گرافیک وجود دارند، ویژگی های نرم افزار اتوکد باعث شده که کاربران بتوانند فضاهای معماری مختلفی را طراحی کنند و از ابزارهای موجود در این برنامه همزمان با سایر ابزارهای طراحی مثل Maya و 3D Max برای پروژه Autocad استفاده کنند. اتوکد فایل های DWG و DXF را هم پشتیبانی می کند، فایل هایی که می توانند به اپلیکیشین های پیشرفته تر CAD تبدیل شوند و روند انیمیشین سازی در یک پروژه Autocad را تسهیل کنند. این، یعنی سازنده انیمیشین یا طراح گرافیک می تواند از نرم افزار اتوکد برای طراحی ساختمان ها و نقشه های معماری و سپس تبدیل آن ها بر روی اپلیکیشین های مدل سازی پیشرفته استفاده کند.

کاربردهای نرم افزار اتوکد در صنعت مد

لازم به ذکر است که الگوی طراحی هر الماس، سنگ درخشان یا جواهری که از دیدن و پوشیدن آن لذت می برید ناگهانی و به طور اتفاقی بوجود نیامده، بلکه به دقت طراحی شده است. نرم افزار اتوکد، یک نرم افزار طراحی است که ابزار لازم برای طراحی هر چیزی که شما بخواهید را داردو بدون شک، صنعت مد نیز از آن مستثنی نیست. نرم افزار CAD می تواند انواع شکل های سه ضلعی و چند ضلعی پیچیده را طراحی کند.

کاربردهای نرم افزار اتوکد به عنوان ابزار طراحی صنعتی

هدف از هر سازمان صنعتی و تولیدی، کسب درآمد برای تامین مخارج تولید است و در این زمینه نرم افزار اتوکد می تواند هزینه های آن ها را کاهش دهد. با استفاده از CAD متخصصان صنعت می توانند نمونه های مختلفی از اشیا را طراحی کنند. نرم افزار اتوکد ابزار طراحی نمونه اولیه و بررسی نقاط ضعف احتمالی را فراهم می آورد که با استفاده از آن می توانید با دقت بیش تری سرمایه گذاری کنید.

کاربردهای نرم افزار اتوکد در برنامه ریزی معماری

اتوکد به کاربرانش در فرایند طراحی اتوکد کمک می کند و برای این کار لایه هایی را در نظر گرفته است. در این لایه ها، الگوهای متعددی برای پروژه اتوکد در قالب طراحی معماری و ساختمان سازی وجود دارد. بنابراین با دانش کافی در مورد این نرم افزار، هر کاربر ماهری می تواند پروژه های اتوکد مربوط به طراحی ساختمان را انجام دهد. نسخه های جدیدتر نرم افزار اتوکد شامل ابزارهای تحلیلی لازم برای تجزیه و تحلیل اجزای ساختمان و حل مشکلات مربوط به فشار و بار مصالح هستند. این، یعنی با استفاده از این نرم افزار، می توانید یک نقشه ساختمانی طراحی کرده و تحلیل های مربوط به مقاومت آن را قبل از شروع به ساخت انجام دهید.

کاربردهای نرم افزار اتوکد به عنوان ابزار طراحی مهندسی

ترسیم اجزای مهندسی، طرح های پایه و تحلیل سیستم های HVAC نقش مهمی در مهندسی شهر، تحلیل سیستم های برق و لوله کشی، طراحی قطعات مکانیکی، سیستم ها و برق دارد. بنابراین استفاده از این نرم افزار، در زمینه های ذکر شده، خطاهای انسانی را به حداقل می رساند.

کاربردهای نرم افزار اتوکد در چاپ سه بعدی

برای اینکه شی به صورت سه بعدی چاپ شود، باید سه فرآیند انتخاب شی، ایجاد تصویر سه بعدی مجازی از آن شی و سپس وارد کردن این نمونه به درون پرینتر سه بعدی برای چاپ، طی شود. مشخص است که ابزار طراحی مدل یا نرم افزار، هر زمان که لازم باشد در نرم افزار اتوکد وارد خواهد شد. با استفاده از این نرم افزار، علاقمندان به چاپ سه بعدی می توانند مدل های سه بعدی را بسازند. نرم افزار اتوکد به شما این اطمینان را می دهد که تناسب فایل در طراحی مدل مشکلی ایجاد نمی کند و فقط کافی است طرح های مورد علاقه خود را به فرمت .stl که بیش تر پرینترهای سه بعدی و نرم افزارها با آن، کار می کنند، تبدیل کنید.

نسخه های مخصوص اتوکد

فریلنسرهای حامی ورکس، پروژه های اتوکد را با نسخه های مخصوص به همان رشته انجام می دهند که از میان آن ها می توان به نسخه های ذیل اشاره کرد:

 • AutoCad Architecture مخصوص پروژه های رشته معماری
 • AutocadCivil 3D مخصوص رشته های عمران و راهسازی
 • Autocad Electrical مخصوص پروژه های رشته برق
 • Autocad Mechanical مخصوص پروژه های رشته مکانیک
 • Autocad Map 3D مخصوص رشته های شهرسازی و جغرافیا
 • Autocad Mep مخصوص تاسیسات و لوله کشی
 • Autocad P&ID مخصوص ابزارآلات و نقشه های تاسیساتی

 

سوالات متداول

تعرفه انجام پروژه اتوکد چقدر است؟
به طور کلی نمیتوان یک تعرفه خاص برای پروژه های اتوکد اعلام نمود، اما معمولا قیمت گذاری بر اساس حجم پروژه و مدت زمان موردنیاز برای تکمیل آن اعلام میشود.

نظرات (8)

img
This comment was minimized by the moderator on the site

برای گرفتن پروژه اتوکد چکار باید بکنم؟

img
This comment was minimized by the moderator on the site

داخل سایت به صورت فریلنسری عضو بشید، پس از عضویت رزومه و نمونه کار حتما تکمیل کنید.
برای اطلاع از پروژه های جدید پیشنهاد میکنم داخل کانال و ربات ما هم عضو بشید.
تمام!

img
This comment was minimized by the moderator on the site

من حدود 7 سال هست فریلنسر اتوکد هستم، خیلی از پلان های نظام مهندسی من کار کردم.

img
This comment was minimized by the moderator on the site

به تنهایی پرچم فریلنسرهای اتوکد بالا نگه داشتید.

img
This comment was minimized by the moderator on the site

من تا بحال 2 پروژه از طریق استخدام اتوکد کار دورکاری تو سایت های دیگه انجام دادم خیلی راضی نبودم، شما برای رفع این مشکل چکار میکنید؟

img
This comment was minimized by the moderator on the site

موقع ثبت پروژه بهتر است مبلغی جهت ضمانت اجرایی کار مشخص کنید، این کار کمک به بهبود روند انجام کار میکند

img
This comment was minimized by the moderator on the site

حقوق اتوکد کار چقدر هست؟

img
This comment was minimized by the moderator on the site

دورکاری به صورت پروژه ای حساب می شود، بسته به سختی پروژه و تعداد پروژه های، درآمد فریلنسرها متفاوت خواهد بود.

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید