انجام پروژه آرنا (Arena)

انجام پروژه آرنا (Arena)

بهترین فریلنسرهای پروژه آرنا (Arena) را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه های آرنا (Arena) خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

معرفی نرم افزار ARENA

در دهه های اخیر، همراه با پیشرفت تکنولوژی، مسائل موجود نیز پیچیده تر شده اند و با وجود این پیچیدگی ها، مهندسان و متخصصان در هر حوزه برای انجام پروژه، به این امر واقف هستند که استفاده از روش های ریاضی به علت نیاز به ساده سازی مساله و محدودیت های محاسباتی، کاربردی نیستند. در چنین شرایطی استفاده از روش های شبیه سازی، که آمیزه ای از هنر مدل سازی و تکنیک های محاسباتی است نزد پژوهشگران مقبولیت بیش تری در انجام پروژه، پیدا کرده است. در حقیقت، هدف از شبیه سازی یک سیستم، علاوه بر تجزیه و تحلیل، بهینه سازی تصمیماتی است که در مورد آن سیستم مطرح می شود و نیز داشتن یک ابزار قدرتمند جهت تحلیل حساسیت و پاسخ به سؤالات مختلف است. به همین خاطر ضروری است تا به منظور حذف یا کاهش ریسک در تصمیم گیری های مدیریتی، از چنین ابزارهایی در انجام پروژه استفاده نماییم. در حقیقت، برخی از مهم ترین دلایلی که ضرورت آشنایی با نرم افزارهای شبیه سازی سیستم ها مانند نرم افزار ARENA را به یک فریلنسر، نشان می دهد به شرح ذیل می باشد :

 • بهبود سیستم های تولیدی در جهت رفع گلوگاه های تولید، افزایش بهره وری و تولید
 • بهبود فرایندهای خدمت دهی به مشتریان و افزایش سطح رضایتمندی آن ها
 • شناسایی فرصت های بهبود در عملکرد سیستم مورد نظر
 • شناسایی و رفع عیوب از عملکرد سیستم مورد مطالعه

یکی از شناخته شده ترین انواع شبیه سازی ها، شبیه سازی پیشامدهای گسسته است. در این زمینه، نرم افزار ARENA ساده بودن شبیه سازهای سطح بالا را با انعطاف پذیری زبان های شبیه سازی ترکیب کرده است. نرم افزار شبیه سازی آرنا توانسته است با الگوهای مدل سازی و شبیه سازی گرافیکی و ماژول های تحلیلی، امکان ساخت دامنه وسیعی از مدل های شبیه سازی را در قالب یک پروژه آرنا فرآهم آورد.

در حقیقت، در یک پروژه شبیه سازی با آرنا، گام های مختلفی بایستی طی شود تا مدل نهایی، وضعیت فعلی سیستم را نشان دهد. به عبارت دیگر، نرم افزار شبیه ساز آرنا، به عنوان یکی از مهم ترین نرم افزار های شبیه سازی، تحلیلگر را در تمامی این مراحل در حین انجام پروژه ARENA همراهی می نماید. نرم افزار آرنا را می توان رهبر عرصه این صنعت نامید چرا که عمدتا رقبا را با مشتریان و کاربران بی شمار خود از سراسر جهان، از میان برداشته است. همچنین نرم افزار آرنا در حین انجام پروژه آرنا، بسیار انعطاف پذیر است. طیف گسترده ای از عملیات را می توان با کمک نرم افزار آرنا شبیه سازی نمود، که از فرایند تولید بالاتر و فراتر می رود. شاید بد نباشد بدانید که حتی خدمات، شبکه های حمل و نقل و حتی فعالیت های زنجیره تامین را می توان با نرم افزار آرنا در قالب یک پروژه آرنا، مدل سازی کرد.

فریلنسرهای آرنا | Arena

img
تایید شده Pedramsa
0 0 نظرات
لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه نوشیروانی بابل فوق لیسانس MBA - منابع انسانی و رفتار سازمانی از دانشگاه سمنان *** نمونه کارهای موفق در صفحه من موجود است. انجام موفق ماکرونویسی پروژه‌های تایم تیبل پیشرفته اتوماتیک، برنامه‌ریزی تعمیرات و نگهداری و ... در قالب اکسل پروژه‌های شبیه‌سازی با استفاده از ARENA Rockwell 
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Shaparak1997
0 0 نظرات
مهندس صنایع هستم و دانشجوی سال آخر حقوق
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Ryan__Ai
0 0 نظرات
کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر - هوش مصنوعی (.A.I) [Master of Computer Engineering - Artificial Intelligence - A.I]
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده hamid_farad
0 0 نظرات
سلام دانشجوی کارشناسی ارشد حمل و نقل هستم .
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
تایید شده FreeProject
0 0 نظرات
آماده همکاری در پروژه های اندرویدی هستم . مسلط به اندروید استودیو با زبان جاوا
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Ella1984
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Arashma1
0 0 نظرات
مهندس مکانیک کارشناسی ارشد ساخت و تولید سابقه مدیریت تولید و مدیریت واحد فنی مهندسی چندین شرکت معتبر دو ثبت اختراع تخصص در زمینه طراحی استراکچر و اجزای ماشین(جک، گیربکس و....) تخصص در قالب های کششی و طراحی و ساخت شیت متال طراحی و برنامه نویسی ماشین آلات cnc
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
mohsen_k4030
0 0 نظرات
مهارت‌ها:
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
حمدی
0 0 نظرات
کلیه رشته ها کلیه گرایش ها تضمینی
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

قابلیت های نرم افزار ARENA

شبیه سازی یكی از كاربردی ترین دروس مهندسی صنایع، کامپیوتر و سایر رشته ها است. نرم افزارهای مختلفی وجود دارند كه شبیه سازی را آسانتر می‌كنند،Arena  بسته نرم افزاری برای شبیه سازی سیستم های گسسته پیشامد است و نرم افزاری كامل برای انجام مطالعات شبیه سازی به حساب آمده و تمام قدم های یك مطالعه شبیه سازی را در قالب یک پروژه ARENA پشتیبانی می كند. نرم افزار آرنا، انعطاف پذیری زبان شبیه سازی Siman و قابلیت های مدل سازی شی گرا را همزمان به کاربر خود ارایه می كند و در عین حال از آسانی كاربردی محیط Microsoft Windows نیز استفاده می كند.

این نرم افزار، برای انیمیشن و مدل سازی گرافیكی مسایل شبیه سازی، بسیار مناسب است. نرم افزار آرنا به كاربر اجازه می دهد كه اشیا مدل سازی به نام ماژول ایجاد كند كه این ماژول ها سنگ بنای تهیه مدل در یک پروژه آرنا هستند. نرم افزار آرنا، با ارایه الگوهایی متنوع، امكان ساخت انیمیشن مناسب برای مسایل شبیه سازی را در حین انجام پروژه آرنا، به سادگی فراهم می كند. لازم به ذکر است که در این نرم افزار، الگوهایی برای مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری، مراكز تلفن، ساخت و تولید با سرعت بالا، ساخت نیمه هادی ها و بسیاری كاربردهای دیگر به عنوان نمونه تهیه شده است. نرم افزار آرنا، دارای یك تحلیل گر ورودی و یك تحلیل گر خروجی می باشد. كاربر می تواند با استفاده از تحلیل گر ورودی، داده های خام یک پروژه ARENA را مشاهده كند. ضمنا، تحلیل گر خروجی نیز برای مشاهده و تجزیه و تحلیل داده های شبیه سازی می باشد. یکی از قابلیت های کلیدی دیگر این نرم افزار این است که ویژوال بیسیك شركت مایكروسافت را پشتیبانی می كند و به كاربر اجازه می دهد تا از اطلاعات نرم افزارهای كاربردی دیگر مانند Excel استفاده كند یا خروجی های Arena را به این نرم افزارها منتقل كند.

قابلیت های عمده این نرم افزار عبارتند از:

 • امکان شبیه سازی سیستم های پیوسته و گسسته
 • امکان برنامه نویسی به کمک زبان VBA
 • امکان تبادل داده با نرم افزار های Excel و Access  که یک قابلیت کلیدی در هر پروژه ARENA بحساب می آید.
 • امکان برازش بهترین تابع توزیع بر روی داده های ورودی
 • امکان تجزیه و تحلیل نتایج به کمک ابزار Out Put Analyzer که یک ویژگی مهم در نرم افزار آرنا برای هر فریلنسر است که می خواهد یک پروژه آرنا انجام دهد.
 • انیمیشن سازی دو بعدی و سه بعدی
 • امکان ایجاد نتایج مد نظر کاربر و هزینه یابی سیستم

لازم به ذکر است که یک فریلنسر و متخصص در حوزه شبیه سازی برای کار با قابلیت های مذکور، لازم است که به دانلود نرم افزار ARENA پرداخته و سپس به فراگیری و آموزش نرم افزار ARENA مشغول شود.

کاربرد نرم افزار ARENA

نرم افزار آرنا یکی از بهترین نرم افزارهای شبیه سازی به صورت گرافیکی می باشد که کاربرد فراوانی در رشته های مهندسی صنایع، کامپیوتر و سایر رشته های مهندسی دارد. آرنا یک نرم افزار شبیه سازی سیستم های گسسته پیشامد می باشد که توسط شرکت معروف system modeling ارائه شده است. این نرم افزار شامل دو بخش مهم فلوچارت و صفحه گسترده برای تسهیل انجام پروژه آرنا می باشد. قسمت فلوچارت شامل نمودارهای مدل می باشد که عناصر شبیه سازی پارامترها را بر عهده دارد. بعلاوه، قسمت صفحه گسترده هم شامل پارمترهای زمان و دیگر پارامترها می باشد. در این نرم افزار، الگوهایی برای انجام پروژه ARENA در زمینه مهندسی مجدد فرایندهای تجاری، مراکز تلفن، ساخت و تولید با سرعت بالا، ساخت نیمه هادی ها و بسیاری کاربردهای دیگر، تهیه شده است. البته سایر کاربردهای نرم افزار آرنا را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • مدل سازی و شبیه سازی سیستم های گسسته
 • تجزیه و تحلیل خدمات به مشتری و سیستم های پیچیده مدیریت مشتری
 • تجزیه و تحلیل زنجیره تامین سیستم های انبارداری، حمل و نقل و تدارکات
 • پیش بینی عملکرد سیستم بر اساس معیارهایی مانند هزینه، میزان محصول، زمان چرخه و بهره برداری ها
 • برنامه ریزی کارکنان، تجهیزات و یا مواد مورد نیاز

بازار کار نرم افزار آرنا

پروژه شبیه سازی با آرنا، یکی از موضوعات داغ در رشته مهندسی صنایع در حوزه شبیه سازی می باشد و بنابراین آشنایی با نرم افزار آرنا، می تواند مهندسین صنایع را برای ورود به بازار کار مهندسی صنایع آماده سازد. در حقیقت، نرم افزار آرنا، نرم افزاری است که انتخاب هزاران مهندس شبیه ساز و مهندس صنایع و محقق در کل دنیا و جهان می باشد که با هدف شبیه سازی گرافیکی پیشامدهای گسسته، مبادرت به انجام پروژه شبیه سازی با آرنا می کنند. در این راستا، کافی است تا در اینترنت و فضای مجازی، عباراتی مانند "پروژه های آرنا"، "پروژه نرم افزار ARENA" و "حل تمرین شبیه سازی با آرنا" را جستجو کنید تا متوجه شوید که در دنیای امروزی، چه حجمی از پروژه های فریلنسری انجام شده در زمینه شبیه سازی، به پروژه های آرنا اختصاص پیدا کرده است. شاید به جرات بتوان گفت که در سالیان اخیر، پروژه نرم افزار ARENA طرفداران کمتری از انجام پروژه هایی مانند پروژه متلب، پروژه هوافضا و پروژه کامپیوتر ندارد. بنابراین می توان انتظار داشت که موسسات خصوصی و دولتی متنوعی در کشورهای پیشرفته، بدنبال یک فریلنسر متخصص در این حوزه باشند، فریلنسر و متخصصی که تسلط بالایی بر نرم افزار آرنا داشته و قابلیت انجام پروژه شبیه سازی با آرنا را داشته باشد. و البته نیاز دانشگاه های سراسر دنیا به متخصصان حل تمرین شبیه سازی با آرنا را نباید نادیده گرفت.  

اما به طور خلاصه می توان مزایای نرم افزار آرنا را که سبب محبوبیت آن در بازار کار دنیا شده است، بصورت زیر برشمرد:

 • ابزار های تحلیلی فراوان
 • امکان بهینه یابی مسایل
 • امکان انیمیشن سازی و تهیه ی داشبوردهای مدیریرتی
 • انعطاف پذیری بسیار بالا
 • امکان برنامه نویسی
 • شبیه سازی تمام سیستم ها مورد مطالعه با سطح جزییات بالا

خصوصیات و ویژگی های نرم افزار ARENA

نرم افزار آرنا یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای شبیه سازی و مدل سازی فعالیت ها می باشد. این نرم افزار برای آنالیز تغییرات در زمینه طراحی مجدد سیستم های تولید، خدمات و کامپیوتر به وجود آمده است. نرم افزار آرنا با حداکثر انعطاف پذیری این امکان را فراهم می کند تا در هر درجه مطلوب از لحاظ جزئیات و پیچیدگی ها، فریلنسر، مدل سازی را در یک پروژه ARENA به انجام برساند. لازم به ذکر است که یک متخصص با دانلود نرم افزار ARENA، می تواند متوجه شود که پانل های سطح پایین تر نظیر پانل های Blocks و Elements نیز در دسترس کاربر قرار گرفته اند. کاربر در واقع می تواند ماژول های مختلف را از پانل های سطح بالا و پایین در مدل خود با یکدیگر ادغام نماید. برای موارد خاص نیز، نظیر الگوریتم های تصمیم گیری پیچیده یا دستیابی به داده های برنامه های دیگر، فریلنسر در یک پروژه آرنا می تواند از زبان رویه ای از قبیل VB یا ++C/C استفاده نماید. در حقیقت، ماژول های موجود در نرم افزار آرنا از اجزای زبان SIMIAN تشکیل شده اند.

در نرم افزار آرنا همچنین از ابزارهای مختلفی برای تجزیه و تحلیل هر یک از گام های مطالعه شبیه سازی در یک پروژه آرنا، استفاده شده است که این امکان را به تحلیلگر می دهد از صفر تا صد یک مطالعه شبیه سازی را به کمک این نرم افزار انجام دهد و نیاز وی را به سایر نرم افزار های تحلیلی به صفر برساند. نمونه ای از این ابزارهای تحلیلی قابل استفاده در انجام پروژه ARENA را در زیر، می توانید مشاهده کنید:

 • انیمیشن سازی دو بعدی و سه بعدی
 • ساخت داشبورد مدیریتی برای تحلیل تمام نتایج و خروجی ها در حین اجرای مدل
 • ابزار تجزیه و تحلیل ورودی ها برای برازش بهترین تابع توزیع در نمونه ها
 • مشاهده نتایج به صورت کامل (خروجی ها و شاخص هایی که توسط کاربر تعریف شده اند و خروجی هایی که توسط نرم افزار به صورت پیشفرض جمع آوری گردیده است.)
 • ابزار تجزیه تحلیل چند سناریوی مشخص (Process Analyzer)
 • ابزار یافتن بهترین سناریو و بهینه سازی مدل

انجام پروژه آرنا

در سالیان اخیر، با توجه به مقالات بین المللی منتشر شده در زمینه بهینه سازی، وجود متغیرهای احتمالی در اکثر مسائل به چشم می خورد. همچنین تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان و مدیریت ریسک، جزو موضوعات مهمی هستند که امروزه هم در محافل آکادمیک و هم در صنایع متنوع، مورد توجه قرار می گیرند. در چنین شرایطی فراگیری و آموزش نرم افزار ARENA که منجر به آشنایی متخصص و مهندس مربوطه با تکنیک شبیه سازی پیشامدهای گسسته می شود، حکم مجهز بودن به سلاحی قدرتمند در زمینه بهینه سازی سیستم های احتمالی و تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان را در قالب پروژه شبیه سازی با آرنا دارد. بنابراین نرم افزار ARENA ابعاد گسترده ای داشته، بطوری که در رشته های مختلف مانند رشته های مهندسی صنایع و حتی رشته مدیریت کاربرد فراوان دارد. از جمله پروژه های ARENA که فریلنسرهای این حوزه باید بتوانند قابلیت انجام آن را داشته باشند می توان به پروژه های متداول مانند مدل سازی خرابی و از کار افتادگی مربوط به سیستم های حمل و نقل، شبیه سازی سیستم های پیوسته، مدل سازی مخازن و تانک ها در سیستم های پیوسته، مدل سازی سیستم های تولید انبوه، شبیه سازی سیستم کنترل موجودی زنجیره تأمین، شبیه سازی سیستم کارواش، شبیه سازی سیستم پمپ بنزین واقعی با کمک روش زمان سنجی، شبیه سازی سیستم صف جرثقیل های موجود در بندرهای شلوغ یک کشور، شبیه سازی سیستم صف کلینیک های مختلف تخصصی پزشکی، شبیه سازی سیستم صف یک درمانگاه و شبیه سازی سیستم تولید ساید پراید اشاره کرد.

قابل ذکر است که در سالیان اخیر سایت های فریلنسری متعددی در فضای مجازی شروع به کار کرده اند که خدمات انجام پروژه متنوعی را به مشتریان خود ارائه می دهند، در این زمینه، سایت فریلنسری حامی ورکس با تخصص بالا در حوزه های پروژه برنامه نویسی، پروژه متلب، پروژه کامپیوتر، پروژه صنایع، پروژه هوافضا و انواع پروژه های شبیه سازی مانند انجام پروژه شبیه سازی با آرنا، تمام تلاش خود را می کند تا کلیه سفارشات پروژه های آرنا را انجام داده و با بهترین کیفیت تحویل شما بدهد. البته قابل ذکر است که  انجام پروژه ARENA در سایت حامی ورکس، به صورت رقابتی انجام می شود و از بین چندین پیشنهاد توسط مجریان، کم ترین قیمت، خدمت شما اعلام می شود. کارشناسان حامی ورکس نیز، از ابتدا تا انتهای انجام پروژه های آرنا در کنار شما خواهند بود و با دادن گزارش کامل در فایل ورد، مشاوره تخصصی شما از سایت های دیگر را بی نیاز خواهند کرد. بد نیست همین جا ذکر کرد که سایت حامی ورکس از تمامی فریلنسرها و متخصصانی که قابلیت انجام پروژه نرم افزار ARENA و حل تمرین شبیه سازی با آرنا را دارند، برای همکاری، دعوت بعمل می آورد.

در ادامه ویدئوی کوتاه از معرفی نرم افزار ARENA مشاهده خواهید کرد. این ویدئو برای تازه کارها مفید خواهد بود.

سوالات متداول نرم افزار آرنا

1- کاربرد نرم افزار آرنا، بیش تر در چه رشته های دانشگاهی مشهود است؟

نرم افزار آرنا یکی از بهترین نرم افزارهای مهندسی صنایع شبیه سازی کامپیوتری به صورت گرافیکی می باشد که کاربرد فراوانی در رشته های مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، رشته مدیریت و سایر رشته های مهندسی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است