انجام پروژه مهندسی کشاورزی

انجام پروژه مهندسی کشاورزی

بهترین فریلنسرهای مهندسی کشاورزی را به راحتی انتخاب کنید

حامی ورکس مرجع فریلنسرهای ایران است. پروژه های مهندسی کشاورزی خود را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آن به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید.

پروژه مهندسی کشاورزی

پروژه های تخصصی مهندسی کشاورزی

مهندسی کشاورزی از قدیمی ترین علومی است که بشر بدان تسلط داشته، از گذشته های دور تا به امروز هم این علم ادامه دارد و از آن استفاده می شود. از قرن های گذشته، بشر برای تامین منابع غذایی خود کاشت و برداشت مواد کشاورزی را انجام می‌داده و در طی سال های گذشته، تجربه های زیادی در این زمینه به دست آورده است. در دهه های اخیر، مطالعه کردن برای افزایش بهره برداری و راندمان کار باعث شده که این رشته را به عنوان یک رشته دانشگاهی در بیاورند تا بتوانند افراد متخصص در این زمینه تربیت کنند و این علم را به صورت سیستمی و تخصصی تر ادامه دهند. اهمیت این رشته با افزایش جمعیت و بروز خشکسالی و بی آبی های فراوان، بیش تر محسوس شده و متخصصین این حوزه به دنبال راه های جایگزین و مناسب برای افزایش سطح زیر کشت و تولید محصول با استفاده از کمترین میزان آب هستند.

فریلنسرهای رشته مهندسی کشاورزی

img
monabeygi73
0 0 نظرات
دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی استادازمایشگاه کشت بافت دانشگاه شهرکرد
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Arastoo494
0 0 نظرات
مهندس شیمی آنالیز و تجزیه مواد، مهندسی معکوس فرآیند، تصفیه خانه، محبط زیست ، کشاورزی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Asal_spfh66
0 0 نظرات
بنده دانشجوب سال اخر رشته مهندس کامپبوتر هستم میتونم کدنویسی پایان نامه نویسی و همه کار انجام بدم
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
raoofzamani
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
1189561301
0 0 نظرات
تالیف و ترجمه کتاب و مقالات انگلیسی
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Shervinshariat
0 0 نظرات
خرید و فروش املاک و مستغلات خریدوفروش خودرو فروش مصالح ساختمانی و مرتبط اجرای صفرتاصد پیمانکاری ساختمان اپارتمانی و ویلایی طراحی نظارت اجرا بازسازی و مرمت ساختمان قدیمی عملیات تخریب ساختمان طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان کیترینگ و خدمات پذیرایی مجالس و همایشها از صفرتاصد اجرای صفرتاصد کنسرتهای موسیقی و مسابقه آواز و ساخت آلبوم موسیقی تدریس تئوری موسیقی و صداسازی در زمینه آواز پاپ ضبط و نظارت ضبط موسیقی در استودیو صدابرداری اجرای امور الکتریکال مکانیکال و ابنیه ساختمانها
مهارت‌ها:
برنامه نویسی تحت ویندوزمهندس برقمهندس مکانیکمهندس صنایعمهندس کشاورزیمهندس عمرانتجارت الکترونیک e-Commerceخودرو Automotiveآموزش و تدریس خصوصی Education & Tutoringبازارهای مالی Financial Markets بیمه Insuranceاملاک و مستغلات Real Estateمهندس الكترونيکمهندس سازهمهندس شهرسازیمهندس كنترلمهندس قدرتنظارت بر ساخت Construction Monitoringطراحی مهندسی Engineering Drawingطراحی خانه Home Design طراحی و ساخت Manufacturing Designطراحی PCB Layout PCBبرنامه ریزی پروژه Project Scheduling متره و برآورد مالیصورت وضعیت نویسینقشه و نقشه برداری Cartography & Mapsشعر Poetryتولید محتوا Content Creationگویندگی و دوبلاژ Narrationسرمایه گذاری Financeجذب سرمایه Fundraisingمشاوره حقوقی Legalمدیریت Managementمدیریت پروژه Project Management توسعه املاک Property Development3D_Animation3D Modelling3D Printing3D Rendering3ds MaxActionScriptAdobe LiveCycle Designerطراحی تبلیغات Advertisement Designهنر و صنایع دستی Arts & Craftsطراحی بنر Banner Design طراحی بروشور Brochure Design طراحی مد Fashion Design مدلسازی مد Fashion Modelingطراحی مبلمان Furniture Designطراحی گرافیکی Graphic Designطراحی داخلی Interior Design طراحی دعوتنامه Invitation Design صفحات ورود Landing Pages طراحی لوگو Logo Designموسیقی Musicعکاسی Photography طراحی پوستر Poster Design طراحی برچسب Sticker Design هنرهای تجسمی Visual Artsمهندس معماریگویندگیخوانندگیویرایش صدا
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
sajjadmo
0 0 نظرات
تدریس ریاضی فیزیک شیمی در سطح دبیرستان و دانشگاه ریاضی عمومی محاسبات عددی معادلات دیفرانسیل مکانیک ماشین استاتیک و مقاومت مصالح هیدرولیک و سیالات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
navid1380
0 0 نظرات
توانایی تایپ از روی دست نوشته و فایل صوتی یا ویدیویی دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد دانشکده کشاورزی در رشته علوم و مهندسی باغبانی و فضای سبز توانایی آموزش در حوزه کشاورزی شناخت کامل گیاهان آپارتمانی و توانایی آموزش نگهداری و پرورش و آموزش راه‌اندازی مشاغل مرتبط با آن
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
Azintaban
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
img
zahrayaftian
0 0 نظرات
دعوت به پروژه دنبال کردن
ادامه

 یک مهندس کشاورزی، در دانشگاه برای اخذ مدرک خود می تواند روی موضوعات متنوعی، پروژه مهندسی کشاورزی انجام دهد. در این راستا، برای مثال می توان به پروژه های مهندسی کشاورزی با عناوین زیر اشاره کرد :

  • مطالعه مسیرهای متابولیکی در گیاهان داروئی با هدف تولید مواد مؤثر با تاکید بر ترکیبات فنلی و پلی فنلی
  • تولید پروتئین های نوترکیب در گیاهان با تاکید بر ایمونوژن های خوراکی
  • کشت بافت و مهندسی ژنتیک گیاهان زراعی، دارویی و زینتی
  • ساخت ناقل های بیانی گیاهی
  • تولید پروتئین های نوترکیب در گیاهان
  • زیست فناوری تولید مثل دام (تولید جنین آزمایشگاهی، دستکاری جنین، سلول­های بنیادی جنین)
  • تشخیص مولکولی بیماری های دامی و توسعه واکسن­های جدید
  • ایجاد حیوانات تغییریافته ژنتیکی
  • تولید بیوتکنولوژی افزودنی هایی از قبیل پروبیوتیک ها، آنزیم ها، ویتامین ها و اسیدهای آمینه و استفاده از سامانه­ های انتقال -ترکیبات فعال زیستی در صنایع غذایی

دنیای مدرن امروز و استفاده از نرم افزار در هر علمی سبب شده، تا پیش از انجام هر پروژه از طریق شبیه سازی و مدل سازی نحوه عملکرد، میزان خطا و چگونگی انجام آن بررسی گردد که نرم افزارهای علوم و مهندسی آب نیز در زمینه مختلف ارائه شده است. به این صورت علاوه بر سهولت انجام هر کار، از سعی و خطاهای طاقت فرسا جلوگیری خواهد شد. نرم افزارهای علوم و مهندسی آب به یک متخصص در این حوزه کمک می کند تا پدیده هایی که شاید در واقعیت امکان مشاهده آن به صورت بصری وجود نداشته را شبیه سازی و تاثیر چند پدیده بر یکدیگر را بررسی کند. همچنین بهترین شرایط را برای بازدهی حداکثر هر پروژه مهندسی کشاورزی، با مدل سازی تعیین کرده و به کاربر این امکان را می دهد تا در مدت زمان کم و با صرف کمترین هزینه، تمام شرایط ممکن را برای انجام یک پروژه مهندسی کشاورزی بررسی کند. به همین دلیل، در این راستا، به بررسی و معرفی برخی از نرم افزارهای علوم و مهندسی آب که به دانشجویان، فریلنسرها و متخصصان این حوزه کمک می کند تا بتوانند پروژه مهندسی کشاورزی را در گرایش های مختلف انجام دهند، پرداخته می شود.

معرفی گرایش های رشته مهندسی کشاورزی

لازم به ذکر است که رشته مهندسی کشاورزی دارای 12 گرایش‌ مختلف با نام گرایش اقتصاد کشاورزی، گرایش ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، گرایش علوم دامی، گرایش گیاه‌پزشکی، گرایش علوم و مهندسی آب، گرایش علوم و مهندسی باغبانی، گرایش علوم و مهندسی صنایع غذایی، گرایش علوم و مهندسی خاک، گرایش مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، گرایش مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی، گرایش مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و گرایش مهندسی مکانیک بیوسیستم است.

رشته مهندسی کشاورزی دارای گرایش های زیاد و پر کاربردی می باشد، از مهمترین گرایش های این رشته که سالانه فارغ التحصیلان زیادی نیز دارد می توان گرایش های آبخیزداری، بیابان زدایی، بیولوژی و حفاظت چوب، جنگلداری، حفاظت و اصلاح چوب، شیلات، صنایع چوب، صنایع خمیر و کاغذ، فراورده‌های چند سازه چوب، مدیریت مناطق بیابانی، مرتعداری، اصلاح نباتات، اقتصاد کشاورزی، آبیاری و زهکشی، بیماری‌شناسی (کشاورزی)، بیوتکنولوژی در کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی، توسعه روستایی، تولید و پرورش طیور، حشره شناسی، زراعت، سازه‌های آبی، شناسایی و مبارزه با علفهای هرز، صنایع غذایی، علوم باغبانی، علوم خاک، علوم دامی، علوم و تکنولوژی بذر، کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی)، مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مکانیک بیوسیستم، مهندسی منابع آب، مهندسی آب و خاک، مهندسی تولیدات دامی، اصلاح گیاهان باغبانی، تولید محصولات باغی، هواشناسی کشاورزی، مدیریت کشاورزی را نام برد. در حامی ورکس فریلنسرهای توانایی انجام پروژه کشاورزی در تمامی زمینه ها و گرایش ها را با کیفیت عالی و هزینه حداقل دارند، در ادامه گرایش های تحت پوشش فریلنسرهای حامی ورکس را مشاهده می کنید.

در این ویدئو به توضیح مختصری در خصوص رشته مهندسی کشاورزی و آموزش آن پرداخته شده است.

معرفی نرم افزارهای پر کاربرد رشته مهندسی کشاورزی

نرم‌افزار SALTMED

یک فریلنسر با کمک این نرم افزار می تواند مدیریت جامعی در حوزه مدیریت و نگهداری منابع آب و ارزیابی اثرات سیستم های مختلف آبیاری، نوع خاک و میزان شوری آب آبیاری بر روی رطوبت خاک، توزیع نمک، نیاز آبشویی و بازده محصول داشته باشد. با کمک این نرم افزار می توان پروژه مهندسی کشاورزی در حوزه سیستم های مختلف آبیاری، طبقات خاک و کیفیت های مختلف آب آبیاری انجام داد. در کل با یادگیری این نرم افزار یکی امکان انجام پروژه به راحتی فراهم خواهد شد.

نرم‌افزار SIRMOD

این نرم افزار، یک مدل جهت شبیه سازی در حوزه طراحی و مدل سازی سیستم های  آبیاری سطحی است. در این مدل معادلات سنت و نانت با سه روش هیدرودینامیک کامل، اینرسی صفر و موج کینماتیک حل می شود. این نرم افزار برای طراحی، ترکیب بهینه ای از اندازه (شیار، نوار یا کرت) و پارامترهای کاربردی را برای افزایش راندمان کاربرد انتخاب می‏نماید و با بکارگیری تکنیک مسئله معکوس از روش دو نقطه ای و داده های پیشروی، پارامترهای نفوذ را حل می‏نماید و همچنین برای بررسی عملکرد آبیاری پیوسته و موجی استفاده می گردد.

نرم‌افزار NRCS-SURFACE

نرم افزار NRCS-SURFACE برای شبیه سازی هیدرولیکی سیستم های آبیاری سطحی در سطح مزرعه است. این نرم افزار برای طراحی، ترکیب بهینه ای از اندازه شیار، نوار یا کرت و پارامترهای مدیریتی را برای حداکثر شدن راندمان آبیاری، انتخاب می نماید. انجام پروژه مهندسی کشاورزی با کمک این نرم افزار، با به کارگیری تکنیک مسأله معکوس از روش دو نقطه ای و داده های پیشروی مزرعه ای صورت می گیرد.

نرم‌افزار LOOP

یکی از قدیمی ترین نرم افزارها برای انجام پروژه مهندسی کشاورزی در حوزه تحلیل شبکه توزیع آب، نرم افزار LOOP  است که به زبان QuickBasic در سال ۹۱ میلادی نوشته شده است. این بسته نرم افزاری، به کمک معادلات جریان هیزین- ویلیامز و یا دارسی- وایسباخ و روش نیوتن رافسون در حل دستگاه معادلات توام، به تحلیل و طراحی شبکه های آبرسانی در یک پروژه مهندسی کشاورزی می پردازد.

نرم‌افزار HEC-RAS

قابلیت این نرم افزار در مدل سازی انواع سازه ها و قابلیت تحلیل جریان در حالت غیر ماندگار و همچنین گرافیک قوی، این نرم افزار را به یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای مهندسی آب بدل کرده است. نرم افزار مذکور، جهت روندیابی جریان در رودخانه قابل استفاده می باشد. این مدل بسیار ساده و در عین حال کاربردی است. اگر یک فریلنسر بخواهد در حین انجام پروژه مهندسی کشاورزی با موضوع روندیابی در رودخانه، هم حالت جریان ماندگار و هم غیر ماندگار را لحاظ کند، ملزم به استفاده از این نرم افزار است. از خروجی های مدل فوق می توان به تغییرات پروفیل سطح آب در دبی های با دوره بازگشت های مختلف در بازه های مورد نظر در رودخانه، مقادیر سرعت جریان، عمق نرمال، عمق بحرانی و خصوصیات و پارامترهای هیدرولیکی در رودخانه اشاره کرد. ورودی های مدل شامل مقاطع عرضی آبراهه، ضرایب زبری و دبی های طرح در دوره بازگشت های مختلف و فاصله بین مقاطع است.

نرم‌افزار HEC-HMS

در این مدل با وارد کردن اطلاعات مربوط به خصوصیات حوضه و اجزای آن، شبیه سازی به منظور تبدیل بارش به رواناب انجام می شود و هیدروگراف سیلاب حوضه تولید می شود. دانشجویان مهندسی کشاورزی با کمک این مدل، توانایی انجام پروژه مهندسی کشاورزی در موضوعات تحلیل رودخانه های حوزه های آبریز ، مخازن و رواناب حوزه های شهری را دارند.

نرم‌افزار WEAP

نرم افزار WEAP ابزاری برای برنامه ریزی یکپارچه منابع آب می باشد که چهارچوبی جامع و انعطاف پذیر برای برنامه ریزی و تحلیل سیاست ها فراهم کرده است. این نرم افزار  قادر است مسائل مربوط به مصارف از قبیل الگوهای مصرف آب، بازده اقتصادی، راهبردهای استفاده مجدد از آب، هزینه ها و الگوهای تخصیص آب و همچنین مسائل مربوط به منابع از قبیل جریان رودخانه، منابع آب زیرزمینی، مخازن و خطوط انتقال آب را شبیه سازی کند. این نرم افزار، این امکان را فراهم کرده است که یک مهندس کشاورزی مؤلفه های طبیعی مانند نیازهای تبخیر و تعرقی، رواناب، دبی پایه مربوط به سیستم های آبی را نیز، در حین انجام پروژه مهندسی کشاورزی، شبیه سازی کند.

نرم‌افزار Sewer cad

نرم افزار Sewer Cad ، یک نرم افزار پرقدرت برای انجام پروژه مهندسی کشاورزی در حوزه تحلیل و طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری می باشد. این نرم افزار به کاربر امکان تهیه پروفیل طولی از خط شبکه را می دهد. این قابلیت به کاربر کمک می کند که تحلیل و بررسی بهتری از نحوه اجرای خط لوله داشته باشد و با توجه به محدودیت های آیین نامه ای، تصمیمات لازم را در حین انجام پروژه مهندسی کشاورزی اتخاذ نماید. همچنین این نرم افزار امکان نمایش کلیه پارامترهای لازم و ضروری از جمله سرعت، شیب و ... را به شکل جدولی کاربردی،‍ در اختیار کاربر قرار می دهد. امکان نمایش پارامترهای مد نظر کاربر به تفکیک رنگ و به منظور تسریع در تحلیل و بررسی آن از قابلیت های کلیدی دیگر این نرم افزار در انجام پروژه مهندسی کشاورزی به شمار می رود.

نرم‌افزار DRAINMOD

این نرم افزار، به منظور انجام پروژه مهندسی کشاورزی در حوزه شبیه سازی سطح ایستابی و زه آب خروجی از زهکش ها به کار رفته و عموما در مناطق مرطوب که سطح ایستابی در عمق کم، واقع شده و نیاز به کاربرد سیستم زهکشی امری ضروری است، کاربرد دارد. فریلنسرها لازم است بدانند که استفاده از این نرم افزار در انجام پروژه مهندسی کشاورزی به معنای حل پروژه مهندسی کشاورزی بر اساس معادله بیلان است که برای مقطعی از خاک با سطح واحد در نقطه میانی بین دو زهکش بکار می رود و از سطح زمین تا لایه غیر قابل نفوذ ادامه دارد. همچنین شبیه سازی شوری زه آب و برآورد هدایت هیدرولیکی از جمله کاربردهای این نرم افزار است.

نرم‌افزار HYDRUS

این برنامه قادر است حرکت یک بعدی آب، املاح، حرارت، جذب آب توسط ریشه و همچنین رشد ریشه را در شرایط اشباع و غیر اشباع در خاک را شبیه سازی کند. همچنین توانایی تخمین ویژگی های هیدرولیکی و انتقال املاح خاک به روش معکوس را دارد. لازم به ذکر است که انجام پروژه مهندسی کشاورزی با کمک این نرم افزار، به معنای استفاده از معادله ریچاردز است.

نرم‌افزار SWAP

مدل SWAP برای انجام پروژه مهندسی کشاورزی در حوزه های شبیه سازی عملکرد محصول، زهکشی، جریان آب، املاح و گرما در خاک، مدیریت آب در کشت آبی و بیلان آب در سیستم های هیدرولوژیکی کاربرد دارد. اساس مدل، ارتباط فیزیکی پارامترهای خاک، آب، اتمسفر و گیاه است و از اطلاعات مختلف اقلیم، آب، خاک و گیاه استفاده می کند.

نرم‌افزار CROPWAT

برای تعیین نیاز آبی گیاهان و ارائه دهنده تقویم آبیاری مناسب برای گیاهان، این نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان فائو در انجام پروژه مهندسی کشاورزی با عنوان محاسبه نیاز آبی گیاهان بر اساس روش فائو-پنمن-مونتیث که در شرایط آب و هوایی خشک و مرطوب کاربرد دارد، نرم‌افزار آبیاری CROPWAT را تهیه کرده است. لازم به ذکر است که برای انجام موفقیت آمیز پروژه مهندسی کشاورزی با این نرم افزار، داده‌هایی مانند اطلاعات موقعیت جغرافیایی و ارتفاع ایستگاه مورد بررسی مانند میانگین حداکثر و میانگین حداقل دما، میانگین رطوبت نسبی، سرعت باد در ارتفاع ۲ متری از سطح زمین و ساعات آفتابی روزانه، نیاز است.

نرم‌افزار SURFER

نرم افزار ساپفر، یک نرم افزار قدرتمند در زمینه نقشه کشی به خصوص رسم نقشه های توپوگرافی برای انجام یک پروژه مهندسی کشاورزی محسوب می شود. این نرم افزار، قابلیت ویژه ای در ترسیم توپوگرافی منطقه ای عوارض سطحی و خطوط مرزی دارد، هرچندکه، قابلیت اصلی این نرم افزار، ترسیم خطوط هم میزان می باشد که در انجام پروژه های مهندسی آب، هواشناسی، زمین شناسی، مهندسی معدن و غیره، بیش ترین کاربرد را دارد. انجام محاسبات آماری، شبکه بندی به روش های مختلف، ترسیم نقشه های هم تراز، هیدروگراف، هم فشار و محاسبه حجم و شکل ذخایر آبی از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشد.

نرم‌افزار WATERGAMES

نرم افزار واترجیمز برای شبیه سازی و مدل سازی شبکه های توزیع و خطوط انتقال پروژه های  آبرسانی  استفاده می گردد. این نرم افزار یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای علوم و مهندسی آب است که به وسیله آن متخصصان، دانشجویان و مهندسین قادر خواهند بود با استفاده از نتایج به دست آمده از نرم افزار، با ضریب اطمینان بسیار بالا اقدام به انجام پروژه مهندسی کشاورزی با عنوان طراحی شبکه های آبیاری، آبرسانی و انتقال آب نمایند.

نرم‌افزار EPANET

این نرم افزار یک مدل شبیه ساز کامپیوتری است که اگر یک فریلنسر بخواهد برای انجام پروژه مهندسی کشاورزی، رفتارهای دینامیکی و انتقال کیفیتی آب را در یک دوره گسترده زمانی در سیستم توزیع آب آشامیدنی پیش بینی کند، باید از آن استفاده کند. از این نرم افزار می توان برای کاربردهای مختلف در تحلیل سیستم های توزیع آب، مانند طراحی برنامه نمونه برداری آب، کالیبراسیون مدل هیدرولیکی، تحلیل باقیمانده کلر و برآورد عرضه و تقاضای مصرف آب استفاده کرد.

نرم‌افزار SAS

نرم افزار ساس، یک نرم افزار پر قدرت آماری است. این نرم افزار آماری بیش تر روش های رایج آماری را پوشش می دهد و کاربر می تواند فرمان های خاصی را که متناسب با نیازهایش باشد انتخاب نموده و در حین انجام یک پروژه مهندسی کشاورزی به کار گیرد.

سوالات متداول

هزینه انجام پروژه مهندسی کشاورزی چقدر است؟

هزینه انجام پروژه های مهندسی کشاورزی توسط متخصصان و فریلنسر‌های حامی ورکس مشخص می‌شود که معمولا قیمتی منصفانه و رقابتی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

1000 کاراکتر باقیمانده است